Svatý grál - obchodovatelnost

Všeobecná diskuze ohledně dění ve hře.
Pravidla fóra
• Pokud máte otázku, která se týká určité postavy, použijte sekci o herních postavách.
• Pokud je Váš dotaz směřován na konkrétní mapu, využijte sekci o herních lokacích.

Umožnit s předmětem obchodovat

ano, umožnit obchodovatelnost (výhody?)
31
74%
ne, neumožnit obchodovatelnost (napište důvod)
11
26%
 
Celkem hlasů: 42

Mithra
Čestný člen
Čestný člen
Příspěvky: 489
Registrován: úte 24. zář 2013 11:22:32
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 1049 poděkování

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od Mithra » ned 06. říj 2019 9:11:32

qSTRoNgMANp píše: ned 06. říj 2019 0:43:57
Mithra píše: sob 05. říj 2019 20:53:57 Nevidím důvod, proč by měl být obchodovatelný. Nezlobte se na mě, ale dobít si SD a zakoupit grál v IS je otázka několika málo minut. Chceš výhodu? Podpoř server. Nechceš podpořit server? Počkej si na nějakou tu soutěž, event nebo denní dárek.
Ještě jednou si přečti, co si napsal ... jednou ten grál koupený je, tak SDčka přitelkli do serveru, kde je problém ?
Je ti jasné, že lidi, co si kupujou SDčka je nekupujou kvuli gralum ? A lidi, co si kupujou gráli, tak musejí směnit yangy za SD s někým ... proč ?
Zbytečné, tak jako VIP atd. se přemístilo, jako prodejný balíček, bych udělal i toto prodejné.


mimo jiné bych uvítal Dračí šek, kde by se ukladali BSD (klidně by to znamenalo, že uložení SD by stálo yangy třeba 1sd 1kk), a bylo by to minimálně možné směnit v obchodě s hráčem.
Ale já přece vím co jsem napsal. Chceš grál? Kup si ho za SD. Nemáš je? Dobij si je. Co je na tom složitého? To co tu obhajuješ ty a ostatní je systém : "chci grál, tak ať ho jinej koupí a já si ho koupím za herní měnu, takže mě to nebude stát ani korunu." Tím ale ty osobně server nepodpoříš. Tak proč bys měl čerpat odměnu?
Nehledě na další věc a tou je výrazné zjednodušení Arény v okamžiku, kdy se svatý grál stane volně dostupným artiklem.
Přílišná oddanost ideálům nezřídka končívá tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek. Karel Kryl

Theopizit
Lv.4
Lv.4
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 20. srp 2015 11:31:11
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od Theopizit » ned 06. říj 2019 9:28:16

Mithra píše: ned 06. říj 2019 9:11:32
qSTRoNgMANp píše: ned 06. říj 2019 0:43:57
Mithra píše: sob 05. říj 2019 20:53:57 Nevidím důvod, proč by měl být obchodovatelný. Nezlobte se na mě, ale dobít si SD a zakoupit grál v IS je otázka několika málo minut. Chceš výhodu? Podpoř server. Nechceš podpořit server? Počkej si na nějakou tu soutěž, event nebo denní dárek.
Ještě jednou si přečti, co si napsal ... jednou ten grál koupený je, tak SDčka přitelkli do serveru, kde je problém ?
Je ti jasné, že lidi, co si kupujou SDčka je nekupujou kvuli gralum ? A lidi, co si kupujou gráli, tak musejí směnit yangy za SD s někým ... proč ?
Zbytečné, tak jako VIP atd. se přemístilo, jako prodejný balíček, bych udělal i toto prodejné.


mimo jiné bych uvítal Dračí šek, kde by se ukladali BSD (klidně by to znamenalo, že uložení SD by stálo yangy třeba 1sd 1kk), a bylo by to minimálně možné směnit v obchodě s hráčem.
Ale já přece vím co jsem napsal. Chceš grál? Kup si ho za SD. Nemáš je? Dobij si je. Co je na tom složitého? To co tu obhajuješ ty a ostatní je systém : "chci grál, tak ať ho jinej koupí a já si ho koupím za herní měnu, takže mě to nebude stát ani korunu." Tím ale ty osobně server nepodpoříš. Tak proč bys měl čerpat odměnu?
Nehledě na další věc a tou je výrazné zjednodušení Arény v okamžiku, kdy se svatý grál stane volně dostupným artiklem.

Máš zvláštní názor, kdyby to měl být pravdu předmět který nemá být jednoduše dostupný, tak se prodává výhradně za SD.
Za herní měnu si ho můžu koupit vždy jelikož jde koupit za BSD.

V tom případě co píšeš ty by musel být gral pouze za SD a nebo z eventu či denního dárku.

Koupit za yangy tedy jde a proč ho neudělat dostupnějším s přínosem pro server. Lidi toho prostě nakoupí vic.

Uživatelský avatar
Pajik
Lv.20
Lv.20
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 17. úno 2011 23:07:44
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od Pajik » ned 06. říj 2019 14:35:26

Nevím, jestli bych jich koupil třeba já víc.. :D Osobně máme s kolegou po 25-40 grálech (kupoval jsem po 30tkách z IS, zbytek odměny denní) na cca 10ti postavách (taky je možné, že pár stovek bude v IS, jelikož denní odměny klikám téměř na všech účtech a málo jich není :lol: ).
Koupil jsem je v domnění, že budu za danou postavu chodit arénu, ale jaksi to nevyšlo, takže co se týče toho vydělávání, jak píše Mithra, chápu server, proč to je neobchodovatelné, zkrátka a jednoduše si musím na další postavu koupit další (ovšem za BSD je kupuji, což tak trošku dává zapravdu zase theovi :D ), nicméně, kdyby byly obchodovatelné, asi bych do konce života žádný koupit nemusel a dost možná i celkově lidi, by si je půjčovali, ruku na srdce, ono jít tu arénu i bez grálu se dá takměř v pohodě. Zřídka kdy člověk umře, pokud trošku přemýšlí.. Například na auráka jsem jich koupil 30, několik arén jsem byl (asi 20-25) a aktuálně na něm je 45 svatých grálů a jsem si jistý, že jsem žádný nepoužil.. Jestli kolega, to nevím, ale tuším taktéž ne. Na weisovi je hodnost téměř hotová a grálů má 27.. Tam se jich použilo kolem 5-8. Takže těch pár SD/BSD asi nikoho nezabije a třeba tu budeme moct hrát o něco déle. :lol:
Zkrátka v tom bude nějaký ten "marketing", obchodovatelnost na hře by dost možná téměř zrušila nakupování téměř úplně a to i v případě, že by byla jen částečná obchodovatelnost.

Možná přestat konečně tolik "sólovat" v té aréně? :think:
Obrázek

Uživatelský avatar
qSTRoNgMANp
Lv.27
Lv.27
Příspěvky: 738
Registrován: ned 17. bře 2013 21:02:18
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od qSTRoNgMANp » ned 06. říj 2019 21:13:03

Mithra píše: ned 06. říj 2019 9:11:32
qSTRoNgMANp píše: ned 06. říj 2019 0:43:57
Mithra píše: sob 05. říj 2019 20:53:57 Nevidím důvod, proč by měl být obchodovatelný. Nezlobte se na mě, ale dobít si SD a zakoupit grál v IS je otázka několika málo minut. Chceš výhodu? Podpoř server. Nechceš podpořit server? Počkej si na nějakou tu soutěž, event nebo denní dárek.
Ještě jednou si přečti, co si napsal ... jednou ten grál koupený je, tak SDčka přitelkli do serveru, kde je problém ?
Je ti jasné, že lidi, co si kupujou SDčka je nekupujou kvuli gralum ? A lidi, co si kupujou gráli, tak musejí směnit yangy za SD s někým ... proč ?
Zbytečné, tak jako VIP atd. se přemístilo, jako prodejný balíček, bych udělal i toto prodejné.


mimo jiné bych uvítal Dračí šek, kde by se ukladali BSD (klidně by to znamenalo, že uložení SD by stálo yangy třeba 1sd 1kk), a bylo by to minimálně možné směnit v obchodě s hráčem.
Ale já přece vím co jsem napsal. Chceš grál? Kup si ho za SD. Nemáš je? Dobij si je. Co je na tom složitého? To co tu obhajuješ ty a ostatní je systém : "chci grál, tak ať ho jinej koupí a já si ho koupím za herní měnu, takže mě to nebude stát ani korunu." Tím ale ty osobně server nepodpoříš. Tak proč bys měl čerpat odměnu?
Nehledě na další věc a tou je výrazné zjednodušení Arény v okamžiku, kdy se svatý grál stane volně dostupným artiklem.
Takže znova ..., očividně i když si asi tak 2x tak starší jak já, tak furt nedokážzeš pochopit jednoduchý koncept, jak plynou peníze/yangy/sd, říkejme tomu jak chceme.

Proč bych nepodpořil server, když si ty Grály koupím ve hře od hráče, který je koupil z IS ? chceš mi říct tedy, že pouze on podpořil server ? A není právě naopak ? Já jsem vzal svoje vydělané yangy a směnil je s někým za grál, který byl koupený z IS. To znamená, že já jsem podpořil server, já jsem konečný spotřebitel ddaného zboží, on si na to hodil jenom marži.

Vem si prodávání šeku za BSD, jednou ty BSD byli koupeny, tak už tam budou, takže lidi, co směnili šek za BSD, tak podpořili server? Proč, protože dali lidem možnost koupit za své peníze v realu SDčka, které vymenili za yangy, kdyby to ty lidi nekupovali, tak se nepodporuje server, jednoduchá rovnice, takže i hráči, co hrají bez toho, aniž by realně investovali do hry peníze podporují server.

koncept Blackmarketu je tak dokonale vymyšlen, že díky tomu si realně myslím, že Ekura stále tak hraná, kdyby nebyla žádná možnost směny yang za BSD ( cestou, kde se neporušují pravidla), tak by to hodně lidí už odradilo od hraní.

A nakonec mého vyjádření, kde je rozdíl mezitím, když si ty grály koupím za BSD, nebo od hráče? mužu směnit šek za BSD? mužu, takže nevidím sebemenší důvod, aby grál nebyl prodejný ve hře. A ba i dokonce si myslím, že i třpitky by mohli bejt prodejný (pouze dropnuty z truhel bossu a IS)
ObrázekqSTRoNgMANpObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
300k+ min Gen 2 109 LVL
Jinno
Mentál
FULL
4xP
P
P
Y/O
G2
2
ObrázekoSoSoObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek
3,7k+ min 145 LVL
Jinno
Mentál
FULL
4xP
G2

Mithra
Čestný člen
Čestný člen
Příspěvky: 489
Registrován: úte 24. zář 2013 11:22:32
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 1049 poděkování

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od Mithra » pon 07. říj 2019 13:49:38

qSTRoNgMANp píše: ned 06. říj 2019 21:13:03
Mithra píše: ned 06. říj 2019 9:11:32
qSTRoNgMANp píše: ned 06. říj 2019 0:43:57

Ještě jednou si přečti, co si napsal ... jednou ten grál koupený je, tak SDčka přitelkli do serveru, kde je problém ?
Je ti jasné, že lidi, co si kupujou SDčka je nekupujou kvuli gralum ? A lidi, co si kupujou gráli, tak musejí směnit yangy za SD s někým ... proč ?
Zbytečné, tak jako VIP atd. se přemístilo, jako prodejný balíček, bych udělal i toto prodejné.


mimo jiné bych uvítal Dračí šek, kde by se ukladali BSD (klidně by to znamenalo, že uložení SD by stálo yangy třeba 1sd 1kk), a bylo by to minimálně možné směnit v obchodě s hráčem.
Ale já přece vím co jsem napsal. Chceš grál? Kup si ho za SD. Nemáš je? Dobij si je. Co je na tom složitého? To co tu obhajuješ ty a ostatní je systém : "chci grál, tak ať ho jinej koupí a já si ho koupím za herní měnu, takže mě to nebude stát ani korunu." Tím ale ty osobně server nepodpoříš. Tak proč bys měl čerpat odměnu?
Nehledě na další věc a tou je výrazné zjednodušení Arény v okamžiku, kdy se svatý grál stane volně dostupným artiklem.
Takže znova ..., očividně i když si asi tak 2x tak starší jak já, tak furt nedokážzeš pochopit jednoduchý koncept, jak plynou peníze/yangy/sd, říkejme tomu jak chceme.

Proč bych nepodpořil server, když si ty Grály koupím ve hře od hráče, který je koupil z IS ? chceš mi říct tedy, že pouze on podpořil server ? A není právě naopak ? Já jsem vzal svoje vydělané yangy a směnil je s někým za grál, který byl koupený z IS. To znamená, že já jsem podpořil server, já jsem konečný spotřebitel ddaného zboží, on si na to hodil jenom marži.

Vem si prodávání šeku za BSD, jednou ty BSD byli koupeny, tak už tam budou, takže lidi, co směnili šek za BSD, tak podpořili server? Proč, protože dali lidem možnost koupit za své peníze v realu SDčka, které vymenili za yangy, kdyby to ty lidi nekupovali, tak se nepodporuje server, jednoduchá rovnice, takže i hráči, co hrají bez toho, aniž by realně investovali do hry peníze podporují server.

koncept Blackmarketu je tak dokonale vymyšlen, že díky tomu si realně myslím, že Ekura stále tak hraná, kdyby nebyla žádná možnost směny yang za BSD ( cestou, kde se neporušují pravidla), tak by to hodně lidí už odradilo od hraní.

A nakonec mého vyjádření, kde je rozdíl mezitím, když si ty grály koupím za BSD, nebo od hráče? mužu směnit šek za BSD? mužu, takže nevidím sebemenší důvod, aby grál nebyl prodejný ve hře. A ba i dokonce si myslím, že i třpitky by mohli bejt prodejný (pouze dropnuty z truhel bossu a IS)
Ano chci tím říct, že server ve skutečnosti podpořil ten, kdo si dobil SD. Ty jen využíváš toho, že je toto možné. Abychom si rozuměli. To není nic proti ničemu a nikdo to také nekritizuje. Ale to co ty vidíš jako podporu serveru je ve skutečnosti až důsledek toho, že někdo jiný ten server podpořil tím, že si dobil SD.
A k těm BSD. Prodej za BSD je v nastaveném systému v pořádku, protože každé BSD, které utratí hráč v IS snižují inflaci této prémiové herní měny.
Nehledě na to, že sám jsi napsal, že si přece můžeš koupit grály za BSD a tak tě to nebude stát rovněž ani korunu. To je pravda a to skutečně můžeš. A bude to dokonce prospěšné viz. druhý odstavec.
Pokud to tedy můžeš udělat takhle, tak pořád nevidím důvod, proč nastavit prodej za yangy.
Nehledě na skutečnost, že tomu kdo si dobije SD se stále vyplatí si koupit na BM rovnou šek s yangy, které má okamžitě k dispozici a nemusí stavět ani stánky.
Přílišná oddanost ideálům nezřídka končívá tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek. Karel Kryl

Krudan
Lv.17
Lv.17
Příspěvky: 167
Registrován: stř 15. črc 2015 10:37:01
Bydliště: Doma
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od Krudan » úte 08. říj 2019 13:24:27

Mithra, myslim si ze strong chce poukazat na to ze nie kazdemu sa chce saskovat s prekupovanim yangov a SD tak, aby mohli graly kupit pre seba za SD, v konecnom dôsledku je v podstate jedno ci ich kupite za BSD alebo yangy, pointa ale je ze ak budu dostupne za yang, budu sa podstatne viac predavat a stale niekto bude tie graly z IS kupovat za SD, tym padom ano, sice nepodpori server priamo, ale zvysil by sa tak predaj gralov a to by znamenalo ze by viac ubudali BSD na servery, co by dalsich hracov ktory chceli znovu kupovat graly dohnalo k vyuzitiu prave SD. Naviac, zdaleka nie kazdy meni yangy za BSD zas, napriklad ja nemam nervy davat sek na stranku aj ked je to take jednoduche.

A z toho pohladu tym podporuje server, nepriamo ale ano. A myslim ze vid vyssie to vysvetlil slusne, to ze niekto da real do IS je len to ze chce proste viac zarobit, ale bez hracov ktory by tie veci z IS boli za yangy ochotny kupit by ten hrac sam nekupoval SD a server by nepodporoval. V konecnom dôsledku, teraz sem tam niekto kupi gral aby ho mal dostupny ak bude treba za BSD a serveru nepribudne takmer nic. Ale ak sa bude dat predavat na trhovisku na priklad, hraci to zacnu predavat a tym padom na to budu vyuzivat viac SD z coho vyplinie vecsia spotreba gralov celkovo a tym prinos serveru.

Tak ci tak, obaja mate v svojej casti pravdu, a navrh niekomu nemusi pripadat relevantny vôbec, ale ked sa zamyslite nad tym ako funguje trh vseobecne, nieje to vôbec zly napad. Ano, ak ratame s tym ze ziadny hrac nieje lenivec (cistokrvny blud) tak ano, kazdy si ich vykupi sam proste z IS...
Ale toto realne urobi tak 20 max 30% hracov podla mna aj to je to mozno este silne prehnane cislo.

Ak budu graly dostupne za yang, ich spotreba sa zvysi predpokladam na 70-90% co sa tyka pouzivania hracov, pretoze preco nie? Nemusia sa s tym kaslat na prekup yangov za SD ale si to kupia za yangy, ALE drahsie.. Tym padom to vedia prekupovat a predaj sa urcite zvysi.

V konecnom dôsledku ano, prave hraci ktory to kupuju yangami prispievaju nepriamo serveru. A hraci ktory do toho daju real prachy prispievaju priamo ALE, to nikdy nejde bez tych kupujucich.

Dufam ze som to dobre vysvetlil, nemyslim si ze je nutne sa ohladom toho natahovat a stale suhlasim ze by bolo plusove jak pre server tak pre komunitu urobit graly obchodovatelnymi. .......Samozrejme iba tie z IS, nie denne darky........ To by bolo neferove, naviac by som kludne zrusil gral v dennych darkoch ked bude tak lahko dostupny. Je vyuzivany iba v arene a tam ludia nechodia kym nemaju aspon stipku prachov, a to na par gralov prave mat budu :)

A pardon za dlhu spravu zas :P
Krudan / Akiel

Leader of NeverRun

Mithra
Čestný člen
Čestný člen
Příspěvky: 489
Registrován: úte 24. zář 2013 11:22:32
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 1049 poděkování

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od Mithra » úte 08. říj 2019 17:04:19

Ona je tu ještě jedna věc, proč neudělat grál dostupnější. A sice ta skutečnost, že grál byl do Arény přidán jako takový kruh poslední záchrany, když už je všechno v háji. A co pamatuju, tak jsme se dost rozhodovali jestli ho tam dáme. Ale nikdy se nemluvilo o tom, že by měl být nějak extra dostupný a do IS se přidal jen proto, že tam je kde co. Nikoliv proto, že bychom tehdy měli pocit, že bez grálů v invu by postavy neměly do Arény ani chodit.
O úspěchu v Aréně má v první řadě rozhodovat míra úspěšné spolupráce mezi jednotlivými účastníky boje v Aréně. Nikoliv množství grálů v inventáři. Ostatně pokud se nemýlím, tak grál je jednou z odměn za úspěšné pokoření závěrečného bosse.
Návrh tu ale pracuje s myšlenkou:"udělejte nám dostupnější grál", abysme líp dávali Arénu.
O tom to fakt není.
Přílišná oddanost ideálům nezřídka končívá tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek. Karel Kryl

Uživatelský avatar
TomasFoxx
Lv.24
Lv.24
Příspěvky: 460
Registrován: čtv 21. dub 2016 13:57:29
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od TomasFoxx » úte 08. říj 2019 17:06:07

Podle mě jsou grály uplná blbost a měly by se ze hry odstranit :think:
Obrázek

Melounek10
Lv.6
Lv.6
Příspěvky: 26
Registrován: pát 21. pro 2018 21:06:56
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od Melounek10 » čtv 10. říj 2019 23:03:27

TomasFoxx píše: úte 08. říj 2019 17:06:07 Podle mě jsou grály uplná blbost a měly by se ze hry odstranit :think:
Řekl bych, dobrej názor Kárle :)

nicnevim
Lv. 18
Lv. 18
Příspěvky: 183
Registrován: čtv 15. pro 2011 23:04:28
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Svatý grál - obchodovatelnost

Příspěvek od nicnevim » pát 11. říj 2019 19:22:19

A proč můžeme kupovat bsd a mít výhody, když jsme nepodpořili vlastně server.. Oponování výhodou za podpoření? Fíha, to Vám asi pošlu první kačky po těch letech hraní bez investice, abych si koupila grál a byla v té převeliké výhodě :-D Možná se pak můj panák stane zajímavějším, kdo ví.

Pro mě za mě, ať se klidně odstraní úplně.
Až blbost bude nadnášet, tak všichni odletí.

Odpovědět

  • You do not have permission to post in chat.
@ noxforko « čtv 12:03 pm »
díkec, nechtělo se mi kvůli toho dělat dropa
@ tasik1 « čtv 12:02 pm »
ano padají
@ noxforko « čtv 12:00 pm »
hoj padnou karmy na lv 145 ve swampu?
@ KerkyzAfterky « čtv 12:03 am »
Nonepovideeej píše: @KerkyzAfterky,  Velikonoční event začne pravděpodobně až v pondělí, jelikož sv. Patrik končí až v neděli
To se mi moc nezdá, když je v pátek veký pátek :D ale nechame se překvapit
@ Nonepovideeej « stř 10:14 pm »
@KerkyzAfterky,  Velikonoční event začne pravděpodobně až v pondělí, jelikož sv. Patrik končí až v neděli
@ KerkyzAfterky « stř 10:06 pm »
Krasny večer přeji. Když se přesunula udržba na pátek, můžeme očekavat ty velikonoce až v pátek, nebo to pro nás máte nachystane už na zítřek? :)
@ Relly « stř 11:32 am »
@Hakan,  Tak lidi se už asi naučili, ze ranní arény ve všední dny nema smysl zkoušet.
@ Hakan « stř 9:58 am »
20s před zahájením arény, docela nápor https://ctrlv.cz/wile
@ FugasBoss « ned 9:48 am »
nefunguje přihlášení na web hry
@ Mionix « ned 9:45 am »
@RAMHH:-) nemáte zač, jak jsem koupil, tak jsem předal. :-)
@ RAMHH « ned 9:42 am »
@Mionix,  Díky za vysvětlení. Já myslel, že to bude systém podobný válkám, tudíž by blokoval vstup po celou dobu invaze, když už tam vstoupil za jinou říši. Tomuto se dá vyhnout relogem, takže s tím takový problém nemám, nakonec.
@ Mionix « ned 8:43 am »
@RAMHH,  "mnu nesmí mít lognuté dvě říše naráz je tam právě systém, aby nemohli farmit cb sami na sobě takže poud měl lognuto jedno co vstoupilo do invaze, enchal to lognuté a naportil si do invaze jinou říši, tak ho to koplo do vězení kdyby to odhlásil mohl by"
@ RAMHH « sob 8:38 pm »
Je v invazi nějaký systém, co dá hráče, který si jde za prohranou říši spawnout špióna vítězné říše, do vězení? Protože jestli opravdu ano, tak to je snad ještě větší nesmysl, než tlačit lidi do "PvP" akce na čtení spellů dropem z mobek..
@ Beauty « čtv 8:54 am »
Děkuju
@ Saggitarius « čtv 8:53 am »
9:00 až cca 9:20 (dnes jen ladění změn v eventu a pár drobností)
@ Beauty « čtv 8:36 am »
Od-do je údržba, prosím?
@ Takashiro « ned 11:58 pm »
Takashiro píše: jak sa zbavim toho maleho vaku z inventara bol som nabrať tu vodu prešiel som bludište a nič,
tak bolo treba prvy krat urobit ten quest aby som sa zbavil toho vaku, az potom tam dalo tu moznost
@ Relly « ned 8:47 pm »
@TheDobbyk,  Když z těch všech adminů jsou aktivní tak 1-2, tak ano. Počkáš si. Taky nechápu, že se tu platí GMka (SDčkama) za nic, ale prostě ekura.
@ Takashiro « ned 4:49 pm »
jak sa zbavim toho maleho vaku z inventara bol som nabrať tu vodu prešiel som bludište a nič,
@ TheDobbyk « ned 2:31 pm »
Ahoj, je možne že se reši jeden prípad už vic jak mnesic.. A na ticket sem nedostal odpoveď. Pripad je natolik rozsahly ze bylo poskodzenych vice lidi.. Ale nic se s tim nedela a ja mam vse pozastavene...
@ Clusive « pát 6:56 pm »
ShienZhao píše: Zdravím. Chci se zeptat, jestli se nepřemýšlelo o změně barev při eventovych kloboucich. Né každému se hodí zelená barva, když je v dnešní době možné obarvit zbraň a brnění. Jasný nemusím to kupovat a nosit, ale změna by byla fajn a dokázal bych si poté představit ze lidi budou více kupovat klobouky a nosit je, ještě když jsou na 60 dni. Dokázal bych si představit pomoci barvy nebo něčeho klobouk obarvit, ale asi je sci-fi ze? :kekw:
Nápad to není špatný, ale to už by nebyla v tom případě barva spojená s tímto eventem (zelená).
@ Davisss « pát 3:11 pm »
Ahoj, kde dropnu věci na palici na hady prosím? Díky
@ RAMHH « čtv 11:00 pm »
@gagefranjo,  Ja bych spise uvital slibene levelovani schopnosti na P1+ bez zabijeni niceho, protoze jako PvM hrac jsem jen koristi pri invazi :D A nebo alespon neslibeny revisit nesmyslnych spellu u daggera a mentala :)
@ gagefranjo « čtv 8:08 pm »
Když jsme u těch barev, kdy se plánuje přidat barvení na zbraně mimo chitinky. Jestli se nepletu, tak to víc jak před rokem bylo slibeno k barvám chitin zbraní
@ ShienZhao « čtv 8:00 pm »
Zdravím. Chci se zeptat, jestli se nepřemýšlelo o změně barev při eventovych kloboucich. Né každému se hodí zelená barva, když je v dnešní době možné obarvit zbraň a brnění. Jasný nemusím to kupovat a nosit, ale změna by byla fajn a dokázal bych si poté představit ze lidi budou více kupovat klobouky a nosit je, ještě když jsou na 60 dni. Dokázal bych si představit pomoci barvy nebo něčeho klobouk obarvit, ale asi je sci-fi ze? :kekw:
@ qSTRoNgMANp « čtv 9:38 am »
Pokud ti nepujde Wine, tak to ani neřeš. Taky mě zaskočil Microsoft s rozhodnutím ukončení podpory Win 10, kde osobně Win 11 mi nefunguje, tak jak já potřebuji a je spíše user friendly, ale už ne programator friendly. :D Síťová nastavení jsem si musel udělal na zástupce na plochu, celkově je to pro mě krok zpět.
@ Mionix « stř 6:03 pm »
@schvarz:up: hlavně z nás to nikdo neovládá, nemá, tak že i případná podpora by byla nulová.
@ schvarz « úte 10:17 pm »
Na jako vážně, podle průzkumu Steamu tvoří uživatelé Linuxu (jako hlavního OS) zhruba 2% celkové populace. Přepsat 20 let starou CPP aplikaci, aby podporovala UNIXové operační systémy, je absurdně náročné. A finanční zisk by z tohonejspíš žádný nebyl, takže by to víceméně byla práce vniveč. Kdyby se to psalo odznovu, tak by to dávalo smysl, ale takhle ne.
@ schvarz « úte 10:15 pm »
Vote: rename na Dutohlav
@ Mionix « úte 5:12 pm »
@Skullhlav,  Win 10 bude fungovat i dál. Ne neuvažujeme, nikdo z nás Linux nemá a ani ho neovládá.
@ TomasFoxx « úte 4:18 pm »
@Skullhlav,  si myslíš že po tom co si tu furt předváděl se s tebou někdo bude bavit, protože ses vrátil po delší době? :D :D mazej a už nepiš
@ Skullhlav « úte 3:48 pm »
xxx
@ Suko201 « pon 12:36 am »
MoravskyPepin píše: Ona je nová karma P1+?
jo, já už mám P9, ale je to hardcore na další levely
@ MoravskyPepin « ned 9:33 pm »
Ona je nová karma P1+?
@ Cunter « ned 7:47 pm »
Kategória Všichni samozrejme, pekne by to ukázalo koľko hráčov robí generácie a atď
@ Cunter « ned 7:45 pm »
Taka otázočka nechcete do štatistik, kde je rebríček zakomponovať hráčov aj podľa generacii ? lebo takto je to tam stale len podľa levelov ....
@ MoCKeR « ned 1:46 pm »
Aby si sa mohol sťažovať jak sa ti zle nerdi 0 bez se vyvetrat valec
@ Lejno « ned 11:10 am »
Je nejaké vysvetlenie, prečo sa na mole napr na CH3 spawnu 3 skupinky na jednej strane a až po 10 sekundách 3 skupinky na strane druhej a napr na CH2 sa všetkých 6 spawne naraz ? Dakujem
@ Skullhlav « ned 10:19 am »
Zdravím, dlouhé době. Nevím kolik lidí tady má starý počítač a jelikož příští rok na podzim bude ukončena podpora win 10 . Neuvažovalo vedení zajistit fungování na Linuxu?
@ schvarz « pát 6:26 pm »
.
@ schvarz « čtv 5:21 pm »
Já to hlásám roky, ničím se netajím. Za mě je po 14 letech serveru (11+ let karmy) na místě výrazně zkrátit dobu, kterou trvá tyhle "starší" věci dokončit. Tzn biolog (komplet) a karma. Takže budu fandit jakékoliv změně tímhle směrem.
@ Saggitarius « čtv 10:31 am »
Suko201 píše:
schvarz píše: @Suko201,  Hlasování ještě ani neskončilo, návrh zatím neprošel a pamatuj na to, že v současné době ranky 1-M1 by stále vyžadovaly 6h odevzdávání.
však kamo karma 1-M1 je nejvíc easy, když to děláš 2x denně máš to docela za krátkou dobu, nemůžou zas udělat vše snadnější. Ten návrh je perfektní, už tak ty vyšší karmy budou na kratší dobu, takže za mě je tato možnost top.
Můžeme, ale nemusíme.
@ Suko201 « čtv 10:29 am »
schvarz píše: @Suko201,  Hlasování ještě ani neskončilo, návrh zatím neprošel a pamatuj na to, že v současné době ranky 1-M1 by stále vyžadovaly 6h odevzdávání.
však kamo karma 1-M1 je nejvíc easy, když to děláš 2x denně máš to docela za krátkou dobu, nemůžou zas udělat vše snadnější. Ten návrh je perfektní, už tak ty vyšší karmy budou na kratší dobu, takže za mě je tato možnost top.
@ Saggitarius « čtv 10:24 am »
Ano, je to tam tak napsáno. Máme samozřejmě i další verze :D Viz tabulka kde se jedná o verzi A. Ale je to o diskuzi.
@ schvarz « čtv 3:01 am »
@Suko201,  Hlasování ještě ani neskončilo, návrh zatím neprošel a pamatuj na to, že v současné době ranky 1-M1 by stále vyžadovaly 6h odevzdávání.
@ Suko201 « stř 10:37 am »
Ten návrh je opravdu luxus. Hodně lidí si nemůže dovolit se přihlašovat každých 6h a díky tomu se karma dělala v roky, teď se to zlepší.. Opravdu skvělý nápad, děkujeme :-) Kdy by tento update cca vyšel?
@ Bisky « stř 9:26 am »
Prosím o hlasování v tomto návrhu. :inlove: viewtopic.php?f=59&t=124514
@ schvarz « úte 4:35 am »
Takashiro má pravdu, Ústav pro jazyk český uvádí "perfekcionista" jako jedinou správnou variantu. https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=perfekcionista
@ Takashiro « pon 8:24 pm »
Máte zle napísane slovíčko u Makamita, píše sa to perfekcionista nie perfekcionalista :D
@ TomasFoxx « ned 3:24 pm »
hehe
@ TomasFoxx « ned 3:24 pm »
@RAMHH,  jejich problem, maj spolupracovat a chodit do válek
@ RAMHH « ned 12:43 pm »
@TomasFoxx,  Válka bez spawnů by byla hodně velká pecka, zvláště v té válce v létě, ve které tam za říši jdou 4 lidé.. :D
@ qSTRoNgMANp « ned 12:07 pm »
@Mionix,  Pat a Mat moves.
@ TomasFoxx « ned 11:13 am »
Já nad tím přemýšlel už ten první den a prostě jediný logický vysvětlení těch nerfů co zatím proběhly pro mě je to, že se saggi asi chystá prostě zrušit spawny ve válkách (takže války bez bufferů na spawnech) :D Proto taky takhle nerfuje průniky, proto do karmy přidává "požehnání", proto healnutí zruška.
@ Mionix « ned 11:10 am »
V pohodě. :-)
@ TomasFoxx « ned 11:10 am »
Rád bych no, bohužel asi není koho se zeptat, proto taky prudim tady tebe :D za což sorry, někde to ventilovat musim :D :D
@ Mionix « ned 11:09 am »
@TomasFoxx,  hele tak to musíš položit dotaz jinde. :-D Já PvP nedělám a ani se do nějakých změn nemontuji. Já nejsem kreativec.
@ TomasFoxx « ned 11:07 am »
@Mionix,  no to my všichni chápeme, že to byl záměr, nám jen nedochází, PROČ to byl záměr :D proč se ubírá dmg postavám, který jsou v těch válkách slabší :D
@ Mionix « ned 10:49 am »
@Lejno,  Ale snížení průniku ve válkách byl záměr, pro všechny. A jedno, zda má 9x prům, nebo výbavu jako Foxx.
@ Lejno « ned 10:40 am »
Doslova ti napisal, čo to znížilo a ako to ovplyvnilo ninje alebo aurakov, ktorí to hrali normálne na spelly 🤦

Who is chatting

offline Betty 
offline Clusive 
offline Mionix 
offline gordon159 
offline hg003 
offline nobody1 
offline schvarz 
offline vitulinek