Nová verze Atlasu

Další návody, které nespadají do žádné z výše uvedených kategorií.
Nejužitečnější: Bonusy, část I. - Základní informace, Bonusy, část II. - Seznam bonusů, Seznam příkazů a kódů
Návody pro fórum: Jak se registrovat, Jak vyhledávat, Jak vytvořit tabulkový podpis

Odpovědět
Uživatelský avatar
Saggitarius
Zakladatel tématu
Game Administrator
Game Administrator
Příspěvky: 1261
Registrován: sob 01. kvě 2010 14:53:16
Poděkoval:
Má poděkování: 2901×

Nová verze Atlasu

Příspěvek od Saggitarius » čtv 01. lis 2012 14:53:00

Obrázek
Manuál k použití nového atlasu
Je mi potěšením Vám představit úplně nový interaktivní atlas, s jehož pomocí nejen, že se už nikdy neztratíte v rozlehlých lokacích, ale dost možná zjistíte i spoustu věcí, na které by jste jinak přicházeli jen velice obtížně. Touto malou příručkou bych rád přiblížil funkce atlasu těm, kteří si s ničím nejsou jistí, nebo je nebaví testovat vše metodou pokus-omyl :).
Samotný atlas naleznete v průvodci na webových stránkách hry, nebo můžete využít tento odkaz:
:arrow: http://www.ekura.cz/atlas

Základní funkce
Rozdělení map
Jak jste si již určitě všimli, po otevření úvodní stránky atlasu je možné prohlížet si lokace ve hře propojené stejně, jako by jste skutečně hráli hru. Každý symbol představuje jednu lokaci, přičemž jednotlivá propojení jsou provedena podle typu map - neutrální mapy olivově zelenou, mapy říše Shinsoo červenou, Chunjo žlutou a Jinno modrou barvou.
Rychlé přepínání mezi mapami
Po kliknutí na samotnou ikonku mapy se otevře její mapa ve vysokém rozlišení a zobrazí se její krátký popis. Jakmile jste v tomto módu detailu mapy, můžete se kdykoli rychle přepnout na jinou mapu - to uděláte pomocí malého rozevíracího menu, které najdete pod každou mapou. Stačí vybrat Vámi požadovanou mapu a kliknout na tlačítko "Přejít".
Obrázek:
Obrázek
Chcete-li přejít z jedné mapy na nějakou jinou, můžete samozřejmě využít také menu jednotlivých portálů, nebo teleportéra (pokud se v dané lokaci nachází).

Detailní informace o jednotlivých bodech na mapě
Jestliže Vámi vybraná mapa obsahuje nějaké důležité body (NPC, teleporty, ...), tyto se zobrazí přímo v mapě, jako malé čtvercové puntíky. Chcete-li zobrazit detaily daného bodu, stačí na něj najet myší, pro ještě více detailů kliknout myší. Je-li tento bodík zároveň i teleportem do jiné mapy, zobrazí se po kliknutí odkaz na ni.
Obrázek:
detail_npc.png
Detail NPC
detail_npc.png (185.01 KiB) Zobrazeno 11232 x
Chcete-li náhled bodíku opět zavřít, použijte symbol křížku v pravém horním rohu tabulky, nebo zkrátka klikněte na jiný bodík.

Ovládací rozhraní
Většina prvků ovládacího rozhraní se nachází v levém růžku nad samotnou mapou.
Obrázek Tlačítko návratu na úvodní obrazovku
Umožňuje návrat zpět na rozcestník s výběrem mapy. Nemusíte se bát, že by jste při návratu přišli o svá nastavení zobrazení, vše vyjma nastavení filtru se ukládá.
ObrázekObrázek Tlačítka zpět a vpřed
Umožňují pohyb v historii Vašeho prohlížení (stejně jako tlačítka ve Vašem prohlížeči). Pokud se například z Hory Sohan prokliknete do Zeleného lesa, tlačítkem Zpět se můžete vrátit opět na Horu Sohan, aniž by jste museli hledat příslušný puntík na mapě.
Obrázek Tlačítko nastavení zobrazení
Otevře menu, kde si můžete vybrat styl zobrazení dané mapy. Chcete-li menu opět zavřít, znovu klikněte na tlačítko, nebo kamkoli dovnitř mapy.
Obrázek:
Obrázek
 • Filtr názvu / popisu - Tímto políčkem lze vyhledávat body na mapě (zobrazí se pouze body, které vyhovují zadanému textu buď svým názvem, nebo popisem).
  • Aa - Toto zaškrtávací políčko určuje, jestli filtr bude ignorovat velikost písmen (výchozí), nebo jestli na ni bude dbát (zaškrtnuté).
  • Rozšířené hledání - pro hledání bodů je možno použít speciální znak mínus (-slovo), pokud nechcete, aby se dané slovo ve výsledku vyskytovalo. Lze také použít znak uvozovek ("dvě slova"), chcete-li vyhledávat přesný výraz.
  • Počítadlo nalezených bodů - ve spodní části mapy se během psaní přepočítává, kolik bodů na mapě aktuálně odpovídá zadání.
  Příklad použití: Na mapě Velká poušť zadáte do políčka filtru text "Pouštní bandita" - zobrazí se pouze ty skupiny monster, ve kterých se může nacházet Pouštní bandita.
  :idea: NPC odpovídající zadání se navíc červeně rozblikají, aby se odlišila například od příšer apod.
  Obrázek:
  find.png
  Vyhledávání bodů na mapě
 • Zobrazit popisky oblastí - Tímto zaškrtávacím políčkem zapnete (výchozí), nebo vypnete zobrazení masky dané mapy. Maska je jakási překryvná vrstva, na které jsou zobrazeny nejdůležitější body a lokace dané mapy, dělá tak orientaci na ní přehlednější.
 • Zobrazit pozemky - Zatržením tohoto políčka zobrazíte na mapě existující cechovní pozemky. Po najetí myší na vlaječku pak můžete zjistit i název cechu, který pozemek aktuálně vlastní a také jméno vůdce cechu (aktualizace každou hodinu). Toto políčko je ve výchozím nastavení zatržené, tedy aktivní.
  • Po spuštění serveru Sinfortia je pod tímto políčkem nutno vybrat správný server pro zobrazení detailů.
 • Zobrazit příšery - Pokud je toto políčko zaškrtnuté, na mapě se zobrazí různobarevné puntíky (čtvercové), označující možná místa respawnu příšer (pozor, nikoli jejich aktuální pozice). Kliknutím na puntík zobrazíte jeho detail. Ve výchozím nastavení je tato volba vypnutá a na mapách, kde nejsou žádné příšery, není dostupná.
  :!: Zobrazení této volby může být na některých počítačích a mapách velmi pomalé, protože se jedná řádově o tisíce bodíků. Pokud máte s touto volbou problémy, přepněte atlas do verze pro pomalé PC (viz poslední kapitola).
 • Zobrazit meteory - Funguje analogicky, jako volba Zobrazit příšery. Puntíky označující meteory jsou kulaté a i zde jsou rozdílné druhy meteorů barevně odlišeny. I tato volba je ve výchozím nastavení vypnutá a pokud na mapě nejsou žádné meteory, není vůbec dostupná.
 • Zobrazit (polo)bosse - Opět analogicky fungující volba k Zobrazit příšery. Puntíky zobrazující bosse jsou čtvercové, pootočené o 45 stupňů (jakoby postavené na vrchol). I toto nastavení je ve výchozím zobrazení vypnuto a v závislosti na druhu mapy může být nedostupné.
 • Zobrazit rudné žíly - Zobrazí na mapě symboly a místa možného respawnu rudných žil. Tato volba je ve výchozím nastavení vypnuta a v závislosti na lokaci nemusí být vždy dostupná.
 • :idea: Některá monstra/meteory mohou mít určitou velkou plochu, ve které se mohou po uplynutí doby respawnu objevit. U těch s větším rozptylem se po najetí myší objeví stejnobarevný rámeček, ohraničující právě tuto oblast.
ObrázekObrázek Tlačítko přiblížení a oddálení
Tímto tlačítkem se lze na vybraných mapách přepnout do módu zvětšené mapy zlepšit tak přehlednost zobrazených bodíků. K pohybu po zvětšené mapě použijte myš (kliknout + táhnout). V současné době je tato funkce umožněna na všech mapách, ke kterým jsou dostupné mapové podklady v dostatečné kvalitě. Na ostatních mapách je toto tlačítko skryto. Ve zvětšeném módu jsou dostupné všechny funkce atlasu s výjimkou masek.
Obrázek Tlačítko obnovení bodů
Tímto tlačítkem je možné znovu vygenerovat všechny viditelné body na mapě. Smysl to má samozřejmě pouze tehdy, pokud mají body nějaký daný rozptyl. V opačném případě se tlačítko ani nezobrazí.
Obrázek Tlačítko zkopírování adresy
Pomocí tohoto tlačítka jednoduše získáte adresu Vámi aktuálně zobrazené mapy. Odkaz bude obsahovat nejen aktuální mapu, ale i veškeré nastavení zobrazení a dokonce i případný vyznačený blikající bod na mapě. Po kliknutí na tlačítko se vygeneruje kód, který lze jednoduše zkopírovat například do fóra (CTRL+C). Tlačítko se nachází v pravém dolním růžku mapy.
Obrázek Obrázek Tlačítka přepnutí na jinou část mapy
Tato sada tlačítek se objeví pouze tehdy, pokud má daná lokace více map, které by se jinak nevešly vedle sebe na obrazovku. V současnosti se toto týká pouze lokací Ďáblova Rokle a Haegeron. Tlačítka se nacházejí po stranách mapy, vertikálně na středu.
:idea: Na všech mapách rozdělených na více částí se zobrazí v pravém dolním růžku ukazatel, na kolikáté mapě se uživatel aktuálně nachází (např. 2/2 znamená, že se nachází na druhé mapě ze dvou).
:!: Tlačítka pro přepínání nejsou dostupná, pokud je mapa přiblížena.

Zobrazení souřadnic
V pravém horním růžku mapy najdete dvě políčka, která při přejíždění myší přes mapu ukazují aktuální souřadnice kurzoru. Rychlost obnovování souřadnic může záviset na rychlosti Vašeho počítače, nebo použitém prohlížeči.
:idea: Některé mapy jsou rozdělené, nebo ořezané o prázdné okraje, proto se může stát, že levý horní růžek mapy nebude zobrazovat souřadnice [0;0]. Nejedná se o chybu atlasu.

Zvýraznění zadaných souřadnic
Znáte-li souřadnice daného bodu a chcete je pouze zobrazit na mapě, stačí tyto dvě políčka editovat. Na mapě se zobrazí blikající červený kurzor, který Vámi zadané souřadnice zvýrazňuje.
Obrázek

:idea: Chcete-li bod vymazat, jednoduše na něj klikněte myší, nebo zadejte jiné souřadnice.
:idea: Chcete-li dočasně vypnout funkci zobrazení souřadnic kurzoru, podržte klávesu CTRL. Toto se hodí například, když chcete zobrazit blikající kurzor nad Vámi vybraným místem na mapě.
:idea: Během zadávání souřadnic je funkce zobrazení souřadnic kurzoru vypnuta. Chcete-li jí opět zapnout, stačí kliknout na libovolné místo na mapě.

Podpora a omezení
Aplikace Atlasu je maximálně optimalizována pro rychlé načítání, ale protože se jedná opravdu o rozsáhlý program, může se stát, že bude načítání některých map pomalé, především pokud máte pomalejší počítač, nebo málo výkoný prohlížeč. V takovém případě je možno atlas přepnout do režimu pro pomalé PC. Docílíte toho kliknutím na odkaz "Přepnout na verzi pro pomalé PC.", který se nachází úplně dole pod mapou. Stejným způsobem lze přepnout atlas i zpět do plnohodnotné verze. Hlavním rozdílem v nich je přesnost spawnu jednotlivých bodů, která je ve verzi pro pomalé PC snížena.

V současné době je atlas otestován a plně funkční na těchto prohlížečích:
 • Obrázek Google Chrome 38.0
 • Obrázek Opera 12.16 a 27.0
 • Obrázek Microsoft Internet Explorer 11.0
 • Obrázek Mozilla Firefox 33.0
 • Obrázek Safari 5.1.7
Pro plnou funkčnost je třeba mít v prohlížeči povolený JavaScript a podporu technologie Canvas (umí ji všechny moderní prohlížeče). Bez podpory druhé jmenované technologie se atlas přepne do jednodušší verze.
Globe.png
Globe.png (14 KiB) Zobrazeno 1685 x
[/comment]
[GA]Saggi
Ekura tým

Pokud máte nějaký problém, kontaktujte nás na http://www.ekura.cz/herni_ucet/support

Uživatelský avatar
Saggitarius
Zakladatel tématu
Game Administrator
Game Administrator
Příspěvky: 1261
Registrován: sob 01. kvě 2010 14:53:16
Poděkoval:
Má poděkování: 2901×

Re: Nová verze atlasu

Příspěvek od Saggitarius » stř 07. lis 2012 21:35:58

Dnes byla uvedena opravena verze atlasu.
Již lze najít pozemky včetně poznámky o majiteli pozemku a jeho vůdci.
A několik drobností hlášených na foru a tiketu.

Edit 3.7.2013: Nejnovější verze atlasu již dokáže zobrazit polohy rudných žil a přepínat mezi zobrazením pozemků na Sindicate a Sinfortii. Přidána byla také Kolonie Cidonia.
/Script
[GA]Saggi
Ekura tým

Pokud máte nějaký problém, kontaktujte nás na http://www.ekura.cz/herni_ucet/support

Odpovědět

 • Nemáte právo psát zprávy v chatu.
@ ExtReM1sTa « úte 11:28 pm »
:D :D neviem kto si ale žiaden comeback sa ešte nekonal no aj tak ďakujem :D
@ NemasZac « úte 11:23 pm »
Extremysta vyborny comeback najs!! Fuks uč se
@ LordGabriel « úte 11:09 pm »
a na žabky ste zabudli?
@ RAMHH « úte 9:24 pm »
A to máš 14k s aurou ? To je podle mě málo. Já bych to uppnul na 14k bez aury a sekáš bez aury dokud se to nezačne sekat, a pak už těch 17-18k s aurou nepřibývají ale ani neubývají, a umírají rychleji.
@ qSTRoNgMANp « úte 9:18 pm »
@Symbio :  Já nic neříkám :D ale že já měl stejný výdělek, kde to pro ostastní bylo hratelne :)
@ xPraimFaya « úte 8:43 pm »
male koniky lubi boh
@ Lejno « úte 8:43 pm »
aj malé koníky
@ xPraimFaya « úte 8:39 pm »
prepiiis
@ xPraimFaya « úte 8:32 pm »
male mravceky lubi boh, to su len zvieratka (jen prepisuji text)
@ Symbio « úte 8:12 pm »
qSTRoNgMANp píše: Jinak swamp neni o tom to plastovat do podoby, kdy je to nehratelne :D
Jenže já, když jsem ve swampu, tak plastuju do nehratelne podoby :D pro ostatní, ne pro mě 😇
@ TomasFoxx « úte 8:12 pm »
jinak taková otázka pro gm, když někdo stojí ve válce blízko kraje a snažim se do něj kouzlit tak to píše že "blíž se už nedostaneš", nešlo by to nějak upravit? dost se toho třeba dneska zneužívalo :D
@ TomasFoxx « úte 8:10 pm »
ale jinak dal hezký no, já si jen musím zvyknout nato že nevysoluju už tolik lidí :D ale to pujde
@ TomasFoxx « úte 8:09 pm »
:D za exiho nebyl kyes
@ SamJsiLama « úte 8:08 pm »
Jak tak koukám na statistiky z války, tak se to dneska nějak otočilo ten boj fox vs extremista.. 🤭😄
@ qSTRoNgMANp « úte 6:46 pm »
Jinak swamp neni o tom to plastovat do podoby, kdy je to nehratelne :D
@ qSTRoNgMANp « úte 6:45 pm »
@Symbio :  však to je maximum, co jsem dokázal vydělat 100kk na 10 min, vic prostě nedáš, smiř se stim :D
@ Neves « úte 5:56 pm »
a kolko chceš dať? 3kkk za 2h? však toto je v pohode
@ Symbio « úte 5:48 pm »
Právě, že když byl, tak jsem dal asi 1.2
@ qSTRoNgMANp « úte 3:43 pm »
Bonus od krále byl ? :)
@ Symbio « úte 3:32 pm »
Btw vip i yang mám... 96% taky
@ Symbio « úte 2:31 pm »
Dmg mám 13.5-14
@ Symbio « úte 2:31 pm »
Můžete mi vysvětlit, proč, když množím jak blázen (jakože fakt dost, když ke mně někdo vleze, většinou se nepohne), tak tahám že swampu 1kkk za 120 minut?
@ WinterWish « úte 1:54 pm »
@TomasFoxx :  zase lezes gmkum do zadku, jo? hrozny
@ TomasFoxx « úte 12:41 pm »
@Mionix :  máš pmku
@ SamJsiLama « úte 4:05 am »
@Rummcajs :  viewtopic.php?t=101481
@ SamJsiLama « úte 4:03 am »
@ Hakan « pon 9:08 pm »
:clap: :clap: :chunjo:
@ Lacius « pon 8:53 pm »
:whistle: :hello:
@ Mionix « pon 7:36 pm »
Člověk, než mu stačí odepsat na SZ, tak zmizí. :)
@ pikasek « pon 7:32 pm »
@Reavers :  já včera znes a naramek z +0 na +9 :hello: :fight:
@ Rummcajs « pon 6:51 pm »
mám totiž problém s lognutím píše mi to create no appropriate device. Mám nový pc tak by to mohl být teoreticky tím
@ Rummcajs « pon 6:49 pm »
prosimvás jede ekura jen na intel ?
@ Reavers « pon 6:01 pm »
2x naramek 1x hul a znesvec z 6 na 9 tenhle mesic
@ qSTRoNgMANp « pon 5:11 pm »
@TomasFoxx :  Rupl mi tam náramek na +9, tak ticho :D ale pravdou je, že oproti tobě to je slabé kafe na urovní fmska dropnuteho z kerindoru. :D
@ TomasFoxx « pon 3:16 pm »
@qSTRoNgMANp :  jono, se svojí průmkou +9 to určitě hodně feelíš no :lol:
@ TomasFoxx « pon 3:16 pm »
@qSTRoNgMANp :  :lol:
@ qSTRoNgMANp « pon 3:16 pm »
@TomasFoxx :  I feel your pain. :(
@ TomasFoxx « pon 3:15 pm »
@qSTRoNgMANp :  hahmeh
@ qSTRoNgMANp « pon 3:15 pm »
@TomasFoxx :  Bolestky tam jsou taky ?
@ TomasFoxx « pon 2:50 pm »
na bm jsou kritiky, kdyby někdo sháněl :heart:
@ beniamino « pon 12:32 pm »
:shoot:
@ Hakan « pon 11:31 am »
:whistle:
@ SamJsiLama « pon 2:18 am »
Tak na ekuře se vždycky čeká, až někdo udělá nějakou hloupost, pak to dostane pěkně sežrat 🤣👌 s tím se taky musí člověk smířit 😆
@ schvarz « pon 2:10 am »
Budou se tu hádat jak malý šmudlové kvůli blbosti :D Musí se s tím člověk smířit. Dneska borec v červený spamoval hodinu "kupim musly". Taky jsem se s tim musel smířit, když odmítal mou radu ohledně správného skloňování slova mušle :D Jinak bych měl mrtvici, kdybych se s tim nesmířil :D
@ TomasFoxx « pon 12:21 am »
@Lejno :  😂😂😂
@ Lejno « pon 12:10 am »
@INParadise :  Yes yes my 2nd name is Mr.Englando
@ INParadise « ned 11:41 pm »
@Lejno :  mmm, very good english
@ INParadise « ned 11:37 pm »
@Reavers :  Zařiď mi zelenou kartu pls
@ Lejno « ned 11:37 pm »
Ok let’s talk in english muhahhaha
@ Reavers « ned 11:35 pm »
Múzeme se bavit klidne anglicky
@ Reavers « ned 11:34 pm »
Foxx ziju v usa cestinu nepouzivam uz par let Jen na ekure a s rodinou nejak me to netrapi
@ Sophya « ned 10:19 pm »
A prezidentský plat
@ Lejno « ned 9:48 pm »
mať vaše problemy
@ LycousOriginal « ned 8:26 pm »
realitu :D
@ TomasFoxx « ned 8:26 pm »
@LycousOriginal :  co to meleš :D
@ LycousOriginal « ned 8:24 pm »
CG k dokončení základní, nakonec i tady na ekuře se najdou tací, ale jak jsem psal rád si slova počeštuji tudíž, todle vše je tu zbytečné :))) stačilo by i něco umět né jen používat taťku Google no jo, takže tak kucí
@ TomasFoxx « ned 8:18 pm »
akorát že ty napíšeš i lahůdky jako "mislite" a "vi", u tebe se to na nějaky h ch k r d t n svést nedá :D
@ Reavers « ned 8:12 pm »
Par lidi z toho ale maji vzdycky druhe vanoce kdyz napisu chytin
@ Reavers « ned 8:11 pm »
I nejak me to netrapi xD
@ Reavers « ned 8:11 pm »
Lycousi ja do ted taky kupuju chytin :D

Kdo chatuje

offline L0GAN 
offline Mionix 
offline Smajlicka