Problémy s grafikou, točení obrazu

Úschovna starých, avšak zajímavých témat.
Odpovědět
Script
Zakladatel tématu
Lv.34
Lv.34
Poděkoval: 286×
Má poděkování: 1464×

Problémy s grafikou, točení obrazu

Příspěvek od Script » úte 07. úno 2017 21:58:03

Máte problémy po spuštění hry? Točí se vám obraz, nebo nevidíte celé okno hry? Nemůžete někdy kliknout na určitou část obrazovky? Vlastníte notebook s vysokým rozlišením obrazovky? Pak vám možná toto téma pomůže problém vyřešit, stejně jako se to povedlo nám ve dvou podobných případech na supportu.

Na jakém počítači docházelo k chybě?
Momentálně máme potvrzeny tyto dva případy (oba systémy s vysokou hodnotou DPI):
  1. Notebook s grafickou kartou nVidia GeForce GTX 960m a 15,6'' displejem o rozlišení 1920x1080,
  2. Notebook s grafickou kartou nVidia GeForce GT 620 a 16'' displejem o rozlišení 1920x1080.
Jaké byly příznaky?
  1. V prvním případě došlo po zapnutí hry k náhodnému otáčení pohledu kamery, které znemožňovalo hraní. Přepnutí hry do režimu "na celou obrazovku" sice částečně pomohlo, ale textury ve hře byly rozmazané a celkově hra nevypadala příliš dobře.
  2. V případě druhém se chyba projevovala úplně jinak - po zapnutí hry byla vidět jen část okna se hrou, nebo nebylo možné na některou část kliknout.
Jaké je řešení?
Překvapivě jednoduché. Stačí v průzkumníkovi najít složku se hrou (obvykle C:\Program Files (x86)\Ekura\), kliknout pravým tlačítkem na soubor ekura.exe a z nabídky zvolit "Vlastnosti". Zde najdete kartu "Kompatibilita", na které je potřeba zaškrtnout položku "Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI" (viz snímek níže pořízený ve Windows 10). Dále už jen kliknete na tlačítko a znovu spustíte hru.
ekura_dpi.png
Měli jste podobný problém a tento postup vám pomohl?
To rádi slyšíme! Dejte nám vědět prostřednictvím supportu a my tento seznam doplníme.

Nedalo by se to nějak opravit "napořád"?
Bezpochyby ano. V tuto chvíli zkoumáme, co přesně způsobuje zmíněnou chybu. Jakmile se nám ji podaří odhalit, vydáme opravný patch.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
[GA]Script
Ekura Team (09.02.2012 - 31.07.2018)

Odpovědět

• Nemáte právo psát zprávy v chatu.
@ jinakto « pát 12:36 am »
originálního Exiho znám od svých začátků za IAmNotPvP, co jsem se s ním bavil minulý týden, tak tam hraje více lidí. Ale netuším, kdo ještě kromě něho..
@ Pajik « pát 12:06 am »
@TopTopiik, nemůžu za to, že ti sekám po 5k a nemám tě, sry
@ schvarz « pát 12:00 am »
Nestál bych u spawnu a nečekal na něj. Ani s daggerem. Chodim do válek kvůli boji, ne farmení chudáků 😁
@ Sophya « čtv 11:53 pm »
@schvarz, alebo ešte je jedna varianta, že za extrémistu nehrá originalny extremista 😊
@ TopTopiik « čtv 11:53 pm »
@schvarz, poslední dobou jsem exiho viděl jen jako "support" něco jako auráci v FF a to, že si farmil CBčka je jeho věc... ty bys to taky dělal, dělal by to každej :D navíc ty CBčka tam nefarmil solo, jen měl výhodu daggera :D
@ qSTRoNgMANp « čtv 11:45 pm »
@Lejno,  Lejno, ono co si budeme, když si přešel, tak si modrou taky farmil o sto šest. :D
@ schvarz « čtv 11:44 pm »
Jako můj náhled je takovej, že extrem už neumí hrát normálně, že umí jen farmit chudáky, co se do války dostali buď omylem "plnit quest" a nebo jsou to trollové. :D
@ Pajik « čtv 11:30 pm »
Kurinozka píše: Šanci dát cb a krále má každý. Nemůžete chtít, aby za to dostal někdo TB. Normálně bojovali
Nějak si nemohu vzpomenout na to, proč ti před nějakou dobou napsal fox něco ve stylu, že kdyby to bylo na jiné říši, tak by ti to nevadilo :think:
@ Lejno « čtv 10:30 pm »
Co ma z toho, ze ma tolko cb? Akurat na vysmech, ze nafarmil pvm samanku 😀
@ TopTopiik « čtv 10:24 pm »
:D a kdo by to reálně nedělal? :D ve válce jde každej jenom pro CB.
@ Minnoroth « čtv 10:24 pm »
Můžu se zeptat, nezkoušel někdo kolik zhruba % schop přidá 12 int na smrtihlavovi? Díky.
@ Lejno « čtv 10:23 pm »
To si teda hrdina
@ TopTopiik « čtv 10:21 pm »
Proč se starat o nějaký šamanky apod. Když můžeš flusáním nahrát 200+ CB úplně v pohodě :D
@ TopTopiik « čtv 10:20 pm »
@TomasFoxx, @schvarz, být tam za daggera, tak dělám úplně to stejný :D
@ Lejno « čtv 10:16 pm »
Aspon raz si uzil cbcka, tak musel využiť situáciu
@ Borda91 « čtv 10:09 pm »
@TomasFoxx,  To jsi mozna jeste napsal malo :D ale ono i nejen jemu komu vyskocily cb vic nez dava normalne :D
@ schvarz « čtv 9:46 pm »
Extremista nedělal nic jinýho, než že farmil ty chudáky :D
@ TomasFoxx « čtv 9:41 pm »
@sizmik,  tak extrémistovi nevyskočily cbčka o 250-300 jen tak z níčeho nic žejo :D
@ sizmik « čtv 9:23 pm »
Spíš zajímavé by to bylo, pokud je tam reálně někdo ve velkém farmil, protože pak by pravidlo porušil i on :D
@ sizmik « čtv 9:23 pm »
Jako vždy výklad pravidel je na GMteamu, jakkoliv nesmyslné se to občas může zdát. Nicméně nutnou podmínku (porušení pravidel) jejich chování splňuje (pokud opravdu dostali IK jen co vyšli ze spawmnu)))
@ sizmik « čtv 9:21 pm »
Jako lidi co si budem, v pravidlech je jasně napsáno toto: Zabíjet opakovaně nebránící se, nebo chabě se bránící postavy (dle subjektivního posouzení GM). Účastnit se kteréhokoli ze čtyř výše zmíněný bodů z pozice zabíjené postavy, nebo jinak k transferu napomáhat.
@ SamJsiLama « čtv 9:09 pm »
@schvarz,  V pravidlech ani nebylo, že nemůžeš používat prapory v aréně, když utíkáš před smrtí .. 😁💁
@ schvarz « čtv 8:41 pm »
Bohužel v pravidlech není psáno nic o tom, že to nemůžeš svojí říši kazit. Transfer je jen jako dávání CBček jednomu specifickýmu člověku, když to hážeš do éteru, tak to podle mě trestný není
@ schvarz « čtv 8:40 pm »
Ale bylo vidět z toho, co psali, že to dělají schválně
Jako kdyby celou dobu nepsali hejty do chatu a sarkasticky se neomlouvali, tak bych s tebou souhlasi
@ RAMHH « čtv 8:40 pm »
Ja mam vetsinou stejny nazor jako Kurinozka ,ale tentokrat to bylo proste zrejme ze naschval tahnou risi dolu, no.
Hellio normálně bojoval jako Hellio, WPčko můžeme říct, že rušilo, ale ti 2 borci s healerem a BMkem, tak to jako fakt upřímná snaha nebyla. :D
@ schvarz « čtv 8:39 pm »
Já teda viděl šamanku 126, jak opakovaně vybíhá ze spawnu a dřív, než stihne bojovat, tak jí extremista dá IKčko.
@ schvarz « čtv 8:38 pm »
Normálně bojovali? :D
@ Kurinozka « čtv 8:37 pm »
Šanci dát cb a krále má každý. Nemůžete chtít, aby za to dostal někdo TB. Normálně bojovali
@ TopTopiik « čtv 8:24 pm »
TomasFoxx píše: @Nejko123, to byl doslova jen pokus o to nasrat duxe :D tam začali psát blbosti už na seřadišti :D a pak to feedili aby ho nasrali :D
já do nich jel už před rokem :D
@ RAMHH « čtv 8:22 pm »
Jako verim, ze gm musi byt opatrni pri banovani transferu, ale toho bylo tak do oci bijici ze by fakt asi tb dostat mohli :lol:
@ Nejko123 « čtv 8:22 pm »
V tej červenej to musí byť iná telenovela :lol:
@ TopTopiik « čtv 8:20 pm »
Nejvíc mě ale dostalo, když Majesty byl v red na spawnu a ten tejpek ho srdíčkuje a stejně jde k němu :D
@ TopTopiik « čtv 8:20 pm »
V něčem to ale bylo dobrý .... nesralo mě zruško, ale oni :D
@ schvarz « čtv 8:19 pm »
Hellio po každý smrti psal "promiň duxi, omylem jsem umřel"
@ TomasFoxx « čtv 8:18 pm »
@Nejko123, to byl doslova jen pokus o to nasrat duxe :D tam začali psát blbosti už na seřadišti :D a pak to feedili aby ho nasrali :D
@ Nejko123 « čtv 8:17 pm »
TomasFoxx píše: https://ctrlv.cz/vTKw dneska měla červená dobrý pomocníky :D
wtf ? To ako o čo sa tam snažili ? :lol:
@ TopTopiik « čtv 8:12 pm »
Jak prohrát válku? Pošli tam hellia s cechem :D zaručenej způsob jak hodit daggerům 162 killů (nepočítám těch 66 smrtí hellia) :D I kalkulačku jsem si na to musel vzít
@ TomasFoxx « čtv 8:11 pm »
https://ctrlv.cz/vTKw dneska měla červená dobrý pomocníky :D
@ TopTopiik « čtv 8:07 pm »
čekal jsem, že exi s majestym dají o dost víc :D
@ RAMHH « čtv 8:01 pm »
Jako ban za transfer tu uz dlouho nebyl, to jsem na to zvedavy :D
@ Selema « čtv 4:46 pm »
2
@ Selema « čtv 4:46 pm »
@TomasFoxx,  ještě máš w měsíce
@ TomasFoxx « čtv 4:23 pm »
@pikasek,  jednou padne 😂 mě to právě štve no, jsem ho na daggerovi dal jen jednou tenhle rok😂
@ pikasek « čtv 3:38 pm »
Fox a král OMEGALUL
@ qSTRoNgMANp « čtv 3:34 pm »
@TopTopiik,  10 mega je dan :D
@ TomasFoxx « čtv 3:34 pm »
@pikasek,  foxx už může bejt král, tak budu teď chodit za něj 😂
@ pikasek « čtv 3:33 pm »
@TomasFoxx,  můžeš jít dneska za archa, Haky nemůže dneska prej :lol:
@ TopTopiik « čtv 3:24 pm »
@Lejno, co ty schopky? "schopky 590kk" a dává to za 599 :D
@ TomasFoxx « čtv 3:19 pm »
@Lejno,  snaž se, ať jsi silný jako tomasfoxx
@ TomasFoxx « čtv 3:18 pm »
bez účesu určitě ne 😂
@ Lejno « čtv 2:38 pm »
@sizmik,  aby sa potom mohol vyhovarať, neneee, nech si len pekne kupi :D
@ sizmik « čtv 2:26 pm »
@TomasFoxx,  nebo jdi válku bez účesu :)
@ TomasFoxx « čtv 2:08 pm »
já nikdy snad nešetřim dopředu, jdu ent jen když něco chci 😂 nebo když nemám na war no
@ qSTRoNgMANp « čtv 1:49 pm »
Tak to jsi jinej Mazzafaka
@ TomasFoxx « čtv 1:46 pm »
@Selema,  wtf já jsem dost chudej člověk😂😂 dokonce zadluženej :(
@ Selema « čtv 1:31 pm »
@qSTRoNgMANp,  to bylo na foxe
@ qSTRoNgMANp « čtv 1:15 pm »
@Selema,  Mě je to šumák, třeba tento rok bude učes jen na okrasu. :D
@ Hakan « čtv 12:50 pm »
spíš by mě zajímalo jestli bude možné dropnout znaky i po zítřejší údržbě

Kdo chatuje

offline Mionix