Úhyn bylin v říši Chunjo/Shinsoo/Jinno

Prostor pro Vaše nápady na vylepšení hry nebo úpravy již zaběhnutých stálic.
Nutné schválení moderátorem.
Pravidla fóra
• Každý návrh musí obsahovat anketu.
• Máte-li návrhů více, vytvořte pro každý nové téma.
• Chcete-li vyjádřit pouze souhlas či nesouhlas, použijte anketu.
• V reakcích na podaný návrh se vyjadřujte vždy k tématu, vyvarujte se off topicu, byť jen částí příspěvku.
• Nová témata schvaluje pouze herní tým (GA, GM, TGM).
Odpovědět

Jak se vám líbí návrh?

ANO, líbí se mi, beru jakoukoliv verzi či úpravu týmem
57
75%
ANO, variace 1 (jenom elixíry)
7
9%
ANO, variace 2 (elixíry i ryby)
3
4%
ANO, variace 1 + 3 (elixíry + kritiky/průniky)
1
1%
ANO, variace 2 + 3 (elixíry + ryby + kritiky/průniky)
5
7%
NE, nelíbí.
2
3%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů: 76

Uživatelský avatar
schvarz
Zakladatel tématu
Lv.25
Lv.25
Příspěvky: 575
Registrován: pon 09. srp 2010 17:03:41
Poděkoval: 122×
Má poděkování: 304×

Úhyn bylin v říši Chunjo/Shinsoo/Jinno

Příspěvek od schvarz » stř 01. dub 2020 14:57:17

Ahoj, máme tady pro vás s hráčem I3ananos návrh nového questu na styl Urielova nápadu, který se týká elixírů.
Quest by byl několika etapový (zatím odhadujeme 2-3 etapy), stejně jako Urielův nápad.

Obsah:


:?: 1. Jaká bude odměna?
Po dokončení všech etap by měl k dispozici vysunovací panel (stejně jako na kostýmy a točení bonusů), kde by bylo 14 slotů na vložení elixírů. Pod sloty by bylo tlačítko. Tímto tlačítkem by se aktivovaly všechny elixíry v daných slotech naráz a zároveň by vedle nich běžel čas, jak dlouho ještě efekt elixírů potrvá (viz obrázek). Tato časomíra by se samozřejmě mohla nacházet i mezi buffy a debuffy v levé horní části obrazovky.
Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------

:?: 2. PROČ?
Motivace je taková, že postupně naklikávat 6-10 (někdy i více) elixírů co 10 minut je opravdu nepraktické, kolikrát se člověk třeba na nějaký netrefí a nebo musí pravé tlačítko na elíky vyloženě spamovat, aby si mohl být jistý, že vypil všechny. Pokud na nějaký zapomene, čas vypití elixírů není sjednocený a člověk pak paranoidně naklikává elíky co 3 minuty, aby měl jistotu, že má všecky (toto řeší simultánní aktivace všech elixírů).
Pro lidi, kteří například chodí do Haegeronu je potom jistě známa skutečnost, kdy jim dojdou účinky elixírů v nejméně vhodném momentě - když jsou obklíčeni mumiemi, blodary a magmany, což zpravidla vede k velmi rychlé smrti (toto řeší časomíra).

"Tak používej elixíry M+ a L+" - Kupříkladu BM sura 80 v kerindoru elixírů používá mrtě, ale nemá dostatečnou úroveň na konzumaci elixírů L+. Elixíry M+ jsou ale podstatně méně efektivní, než elixíry L.
Elixíry L+ jsou ty nejsilnější a nejlepší v celé hře a tomu odpovídá i jejich cena - vysoká jak bejk. Konzistentní využívání těchto elixírů je nákladné a často není potřebné. Jejich výroba je též náročnější.
Motivace pro použití elixírů je dvojí. Jednak jejich zvýšené účinky (krom statových elixírů VIT INT SIL POH), ale i jejich dlouhé trvání (1 hodina oproti klasickým 10 minutám). Tato nová featura nijak významně nepodkopává ani jednu z těchto dvou výhod, snad možná jen trochu dlouhé trvání. Ten důvod, proč je dlouhé trvání tak lákavé, vychází právě z obrovské nepraktičnosti naklikávání elíků zvlášť a postupně. Zároveň taky z důvodu, že nikdy nevíme, kdy L elíky skončí a tak můžeme kvůli jejich skončení umřít. Kdybychom viděli časomíru, neděje se to tolik nebo možná skoro vůbec. Elixíry L+ mají ale stále výhodu, protože mají vyšší bonusy. A ačkoliv statové elixíry vyšší bonusy nemají, tak je tam pořád výhoda té kontinuity a dlouhého trvání bez nutnosti sledování časomíry a reaktivace elixírů.

Zároveň ale existuje i motivace tento úkol dělat, i když hráči používají elixíry L+. Při aktivaci přes toto okénko získají onu časomíru, také jim stačí kliknout pouze na jedno tlačítko a ne na všechny elixíry.

:idea: Vedlejší motivace pro quest
Quest bychom rádi zavedli i proto, aby se hráči seznámili s bylinkami, výrobou elixírů, jejich používáním a dost možná i zahrádkou, která je velmi důležitá a je prakticky největším zdrojem věhlasu. Podle našich zkušeností totiž se zahrádkou a výrobou elixírů mnoho hráčů seznámeno není a vyhýbají se tomu jak čert kříži, protože tomu vůbec nerozumí.

-------------------------------------------------------------------------------------

3. Podoba questu
Tady si nejsme úplně jisti. Napadlo nás více variací, reálně si s tímhle může tým pohrát jak chce, my máme jen pár návrhů. Víme, že quest stavíme na principu Urielova nápadu. Znamená to tedy, že NPCčko po vás bude chtít více kusů od několika druhů předmětů, předpokládáme bylinky.
Jaké bylinky? Tyto bylinky by byly speciální, neobchodovatelné, s nějakým přívlastkem, např. "kvetoucí rododendron, kvetoucí šeřík" a podobně.
Způsob získání bylin Tady váhám. Byl bych nejraději, kdyby nepadaly příliš z monster (opravdu jen trochu), ale rostly na zemi (viděli by je pouze hráči s questem, případně by je hráči dostávali při sebrání bežné verze této květiny) a šly vypěstovat i na zahrádce. Hráči by se tak seznámili s možností sbírat květiny ze země, ale hlavně práce se zahrádkou.
ItemShop: Zároveň bych, stejně jako u Urielova nápadu, přidal do ItemShopu Balíček bylin, který by fungoval na identickém principu, jako Urielův balíček - dal by vám plný počet jednoho z chybějících druhů bylin.
Nejsem si jistý, jestli do těchto úkolů zahrnovat barevné byliny, orchideje bych ale asi nezahrnoval, minimálně do prvních dvou etap ne. Kdybychom ignorovali barevné byliny i orchideje, šlo by květiny rozdělit do 3 skupin po 4. Pokud bychom zahrnuli i barevné byliny, mohla by se buď sbírat 1 barevná bylina v každé fázi (4 běžné + 1 barevná) a nebo bychom celou 3. fázi udělali o barevných bylinách.
Zdráhám se je zahrnout, protože na zemi nerostou, pěstovat je lze až od stupně herbaření M a tak by je hráč víceméně exkluzivně musel nadropovat na mobkách, což by nemuselo být zas tak špatné, šlo by demonstrovat, že různé barvy bylin padají z různých ras. Co se orchidejí týká, tak rostou jen v entarianu, na konec kerindoru se hráči většinou nejdou podívat dříve, než na levelu 97 (úkol do Cidonie), takže bych nejraději orchideje a elixíry+ vynechal, případně je akorát uvedl v závěru/dialogu nějakého toho úkoluVariace 1.1
Počet etap: 3
Týká se: Elixíry
Jednotlivé etapy by zadávali všichni 3 bylinkáři (Baek-Go, Yu-Hwan, Huahn-So). Příběh questu staví na tom, že kvůli suchu/škůdcům/něčemu dochází v říši ( :chunjo: / :shinsoo: / :jinno: ) k úhynu bylin a oni nejsou schopni sehnat dostatek neuschlých bylin pro své potřeby. Zadají vám tedy sehnat/vypěstovat X kusů od Y druhů bylin (dohromady existuje 12 bylin, 5 barevných a 2 orchideje). Nejpravděpodobnější je asi verze, že v každé etapě budou bylinkáři chtít 4 druhy běžných bylin a 1 barevnou, případně první 2 by chtěli 5 nebo 6 druhů a Huahn-So by chtěl barevné byliny, všech 5 druhů. Hráč by květiny nasbíral/vypěstoval/nadropoval a splnil úkol. Možná by bylo dobré, kdyby hráč musel přímo v okně u daného bylinkáře vyrobit z květin nějaké elixíry, aby se seznámil s jejich výrobou.
Odměny za etapy:
Za první etapu by se hráči odemklo ono vysouvací okno na elíky s omezeným počtem slotů na elixíry, řekněme 4.
Za druhou etapu by se odemkly další 4 sloty, dohromady by jich bylo tedy 8.
Za etapu poslední by se odemklo 6 slotů, dohromady by jich tedy bylo 14 (dohromady existuje 14 barevných elixírů, nepočítáme modré a červené na manu/ZB).


Variace 1.2
Identická jako Variace 1, akorát odměny za etapy by nepřidávaly sloty, ale odemykaly by použití specifických elixírů (rozložit je tak, aby existovala motivace udělat i 3. etapu, například do ní dát kritik/průnik nebo tak něco). Rozložení by mohlo být třeba 1. etapa - rychlost pohybu, útoku, kouzel, VIT,POH
2. etapa mana, hodnota útoku, útok magií, SIL, INT ¨
3. etapa - životy, obrana, průnik, kritik
Je to jen nástřel.

Variace 1.3
Identická jako Variace 1, akorát odměny za etapy by postupně umožňovaly použití S, M a L elixírů. Asi nejnudnější alternativa.


Variace 2.1
Počet etap: 4
Týká se: Elixíry, Ryby
Hráči běžně používají krom elixírů i ryby, které poskytují také mnoho podpůrných bonusů.
Základní quest by tedy mohl být stejný, jako ve variaci 1 a po třetím questu by následoval quest čtvrtý, u rybáře, který by třeba mohl potřebovat pomoci s odchovem ryb, protože v řekách kvůli škůdcům/teplu vymírají. Nosily by se mu živé ryby, opět s nějakým přívlastkem, snadnější na ulovení, než ryby běžné. Za odměnu by ke 14 existujícím slotům na elixíry přidal ještě 3-4 sloty na ryby.
Zde ale vyvstává problém, že efekt ryb zmizí, pokud postava umře. Možná by tedy bylo lepší ryby izolovat ve vlastním okně nebo tento problém nějak jinak vyřešit.

Variace 2.2
Počet etap: 3
Spočívá akorát v tom, že bychom původní 3 bylinkové etapy zredukovali na 2, aby úkol měl celkem pouze 3 etapy - první 2 bylinkové, třetí s rybami.

Variace 2.3
Šlo by také úkoly s rybami zavést jako úplně paralelní řetězec k úkolům s bylinkami.Variace 3
Ještě je zde možnost přidat do okénka kritické a pronikavé útoky (ty co padají ze šperkovnic), ty sice časomíru mají, ale pořád platí, že simultánní aktivace je dobrá věc. I když by nevyšla třeba variace s rybami, tak si myslím, že tohle je taky dobrý nápad.

Odpovědět

  • Nemáte právo psát zprávy v chatu.
@ Lejno « stř 3:10 pm »
@BustMh0mas,  Doteraz som nechápal, čo si myslel tým, že som vymenil zavodnicky 😀 Teraz má Mio dostal na plnej čiare 😂😂🤦 dobrý ťah 👌
@ RAMHH « úte 9:06 pm »
@TomasFoxx,  Aby to bylo fér přece. :normal:
@ TomasFoxx « úte 8:53 pm »
@devils636,  proč by davali šanci jinym?
@ devils636 « úte 8:46 pm »
proc do areny lezou porad stejny lidi? a nedaji sanci i jinym? 😀
@ BustMh0mas « úte 6:24 pm »
@Hakan, furt můžeš vzít lejnovi jeho první a třetí tip, protože defacto to má vlastně celý špatně že :think:
@ Hakan « úte 6:22 pm »
A já už nic tipovat nebudu :ts: :ts:
@ Lejno « úte 6:19 pm »
Work smart, no hard.
@ BustMh0mas « úte 6:07 pm »
Lejno má cheaty určitě a navíc v tom spěchu přehodil závodkyně u 3000m a 400m, já bych to kontumoval už jen proto, že mě tímto víc než dobře zmátl :think:
@ Lejno « úte 5:58 pm »
:whistle:
@ Mionix « úte 5:41 pm »
No snad se nepletu, ale @Lejno,  to dnes roznesl na kopytech. :clap: :up:
@ Nibby « úte 2:36 pm »
Já jsem taky čekal nějakého žlobra a on je to takový typický slováčik😄
@ Lejno « úte 1:32 pm »
Pes, ktorý šteká, nekúše. 😂
@ schvarz « úte 1:22 pm »
nezníš jako upocený trhač, ale spíš jako slovenský medvídek no :D
@ Lejno « úte 1:08 pm »
@schvarz,  bol som rád, že som vedel nahrať zvuk takto 😀 ale nevadí, rátal som s tým, každý kto má počul na dc bol prekvapený, že zniem inak ako by povedali
@ schvarz « úte 12:46 pm »
čekal jsem voicechanger a terminátor hlas
@ BustMh0mas « úte 6:05 am »
Měl jsem 6 dní dlouhou výherní šňůru, jednou to zakolísání prostě přijít muselo :think: :)
@ Nejko123 « pon 11:06 pm »
@BustMh0mas, no čo tá tvoja živnosť na tipovanie, podľa posledných výsledkov by stávkové kancelárie mali radosť :lol:
@ devils636 « pon 10:28 pm »
🍀
@ M3t0r1 « pon 10:13 pm »
:lol: :lol: :lol:
@ Lyyyr « pon 10:01 pm »
Do tolika skoro ani počítat neumíš, viď. :D
@ Ivetka « pon 8:49 pm »
já chci hodnost za buffování
@ BustMh0mas « pon 7:20 pm »
Joo tak dnešní tipovačku jsem teda pekelně nestihl
@ 7lukas « pon 4:38 pm »
@Mionix, Díky :heart:
@ TomasFoxx « pon 4:37 pm »
41 králů prostě, haluz :D
@ TomasFoxx « pon 4:37 pm »
podle mě jí fenixka dostane instantně jakmile se ta hodnost vydá :lol:
@ TomasFoxx « pon 4:36 pm »
@Mionix:heart: děkujem
@ Mionix « pon 4:18 pm »
@7lukas@TomasFoxx,  Je to v plánu.
@ 7lukas « pon 3:51 pm »
TomasFoxx píše: Návrh : Nemohla by se udělat druhá "úroveň" hodnosti císař? Přecejen pár lidí toho císaře (12 králů) už nějakou dobu má, tak jestli by se nedal přidat další lvl :D
Souhlasím chtělo by to další hodnost :D
@ RubacMetinu « pon 11:01 am »
Má tu někdo noťas a dokázal by mi poradit? :D
@ JayV1 « pon 10:11 am »
Imperator to znie divne 😄
@ TomasFoxx « pon 8:42 am »
třeba Imperátor, nebo něco takovýho :D
@ TomasFoxx « pon 8:40 am »
Návrh : Nemohla by se udělat druhá "úroveň" hodnosti císař? Přecejen pár lidí toho císaře (12 králů) už nějakou dobu má, tak jestli by se nedal přidat další lvl :D
@ Keriden « pon 3:24 am »
@TomasFoxx, Cg Foxiku, příští týden je řada na mě
@ schvarz « ned 6:06 pm »
Vždycky mi způsob dobíjení SD přes ten centrální účet přišel zbytečně složitej :D Dovedu si představit, že to dost lidí odradí.
@ TomasFoxx « ned 3:43 pm »
Tady uděláš centrální účet, na ten dobíjíš. Z něj potom převádíš sdčka na svoje účty
@ TomasFoxx « ned 3:42 pm »
@ RealZoroCZ « ned 2:54 pm »
Ahoj jak se přihlásim na centrální učet ?
@ Skullhlav « ned 11:05 am »
:clap: :clap:
@ Mionix « ned 9:48 am »
Máme další zlato z tenisu čtyřhry žen. Gratulace holkám. :clap: :up:
@ Lejno « sob 6:39 pm »
@Anderson,  Bola to výnimočná situácia, takže odomna takéto niečo určite nič čakat nemusíte, takže ak si mal nápad niečo podobné robiť, je to pre teba full otvorené, je to jednorazova záležitosť 🙂
@ Anderson « sob 6:21 pm »
@Lacius, Chápem :) díky za odpoveď :up:
@ Lacius « sob 6:19 pm »
@Anderson,  To je na clenech tymu, neverim vsak tomu, ze by to chteli riskovat.
@ Anderson « sob 6:17 pm »
@Lacius, Samozrejme by sa nejednalo o videá, kde by bolo vidno aj tváre, hlas je možné pozmeniť rôznymi ekvalizérmi.. Chápem bol by to effort navyše, skôr či aj za takýchto podmienok by neexistovala nejaká možnosť :)
@ Lacius « sob 6:12 pm »
@Anderson,  Nejde o otazky, jde o anonymitu, kterou kdyz ztrati clen tymu, hure muze delat to, co ma delat.
@ Anderson « sob 6:10 pm »
@Lacius, Ani za okolností, že by sa jednalo v rámci nejakých dopredu dohodnutých otázok? aby neprišlo k nejakému nechcenému uvolneniu informácií?
@ Mionix « sob 6:00 pm »
@Lacius,  také si myslím, že většina to :no:
@ blood70CZ « sob 5:59 pm »
thats true musi byt nejaka anonymita
@ Lacius « sob 5:58 pm »
@Anderson,  GM vam za normalnich okolnosti do toho nejspise nepujde 😉
@ blood70CZ « sob 5:54 pm »
s hracema jsem to tu navrhoval lejnovi to by bylo fajn
@ Anderson « sob 5:41 pm »
@Lejno, goddamn a ja som premýšlal takisto nad podcastmi s GM alebo nejakými hráčmi .. tak nič no :DD
@ Relly « sob 4:33 pm »
xxx
@ MoravskyPepin « sob 4:25 pm »
Dal bych si pokračování s ex[GM]Keanosem :heart:
@ Dejvx « sob 4:11 pm »
ano :D
@ Kierros « sob 3:11 pm »
ano
@ Lejno « sob 1:23 pm »
Bol by tu záujem o videjko s rozhovorom s [LGM]Lacius ???
@ Tezzy « pát 6:56 pm »
@BustMh0mas, díky :lol:
@ Mionix « pát 3:56 pm »
@Tezzy,  pojď si pro výhru. :come: :clap:
@ BustMh0mas « pát 2:35 pm »
@Tezzy o 41 setin :lol: gratulka
@ Mionix « pát 2:12 pm »
Malý Toník Krpálek řekl reportérům iDnes, že táta všechny porazí. A měl pravdu. :clap: :up:

Kdo chatuje

offline Damonik 
offline Ivetka 
offline KahnWeder 
offline Mionix 
offline RAMHH 
offline diver