Kde se vzal Halloween?

Přijďte si odpočinout do sekce plné příběhů. Přečtěte si příběhy staré, tvořte nové!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Avery
Čestný člen
Čestný člen
Příspěvky: 294
Registrován: pát 06. úno 2015 18:56:50
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 729 poděkování

Kde se vzal Halloween?

Příspěvek od Avery » ned 16. říj 2016 19:28:44

„Prošel jsem už kus světa. Viděl jsem země bohaté i chudobné, země nově vzniklé i takové, které zde jsou již stovky let. A i když jsou vzájemně odlišné, mají přeci jen něco společného - všechny mají nějaké své tradice, svátky, něco co uznávají, uctívají nebo jen ze zásady dodržují. Já příliš toho času na povídání na cestách nemám, ale nějakým těm řečičkám se zákazníky nebo kolegy obchodníky se vyhnout nedá. Čím víc se blíží konec roku, tím častěji se lidé zajímají o všemožné tradice z jiných krajů. A taková znalost tradic se mi v povolání hodí - je důležité znát prodávané předměty, abych mohl lépe přesvědčovat k jejich koupi.

Ke konci měsíce se vydávám k hranicím císařství. Budu prodávat vosk, svíčky, nožíky, povezu s sebou i pár dýní a jiné serepetičky. Možná Vás to překvapí, ale ne všude něco jako Halloween nebo Dušičky znají. A když jsem nad tím tak uvažoval, ani já pořádně nevím, jak se k nám třeba ten Halloween dostal a proč s ním jsou spojeny právě tyto různé předměty, nebo proč v tomto období zjevuje obávaný fantom... Víte to někdo? Nejsem zdejší rodák, takže pokud se tu kdy nějaká historie vyučovala, šla úplně mimo mě.“

ObrázekObrázekObrázek


„A víš Ty co? Udělám Ti nabídku. Když mi povíš, proč se na Ekuře Halloween slaví, dám Ti provizi z každého prodaného kusu a přivezu Ti nějaký vzácný předmět z trhů. Odměna bude úměrná tomu, jak moc mi Tvůj příběh pomůže v prodeji!“

Vytvořte Ekuře část příběhu o tom, jaké má Halloween u nás kořeny (myšleno ve hře). Vznikl u nás? Dostal se k nám z jiných zemí? Proč je symbolem tohoto svátku dýně a jak souvisí s tímto datem Fantom dýňák nebo Pirát Tanaka?

Své příběhy posílejte prostřednictvím soukromé zprávy [BA]Avery do 31. října 2016. Jeden vybraný bude následně odměněn hodnotnou cenou ve hře.

Vyhlášení proběhne do týdne od ukončení soutěže (tedy do 7. listopadu 2016). Hodnotit bude tým fóra Ekury. Vítězný příběh bude zveřejněn spolu s vyhlášením. Autor může na žádost zůstat anonymní.

Pro inspiraci se můžete podívat, jak se na Ekuře Halloween slavil v minulých letech:
Spoiler:

Obrázek

„Tak jsem konečně zpátky, úspěch byl fenomenální, musím říct. Vybral jsem si nakonec dvě historky o vzniku Halloweenu a sledoval, která je oblíbenější. Těžko říct - zaujaly vždy obě. A jelikož šly obchody dobře, můžu autory odměnit nejen sto dukáty, ale také cennými dary z trhu.

A já Vás o ty příběhy nepřipravím, přečtěte si je níže.“
Příběh uživatele souky95Píše 25. září rok 1980. Země zvaná Ekura vyhrála válku s monstry a v zemi zavládl mír. Všichni zdatní bojovníci odložili zbroj a užívali si světa bez války. Bylo na čase po tolika letech krveprolití, ztrát blízkých osob, hladu a strachu. Země se vzpamatovala a každý občan mohl začít normálně žít. Trvalo dlouho vybudovat znovu téměř celou zničenou říši, ale povedlo se.
Všichni žijí pokojně své životy až do doby než nastává 31. říjen 1998. Den kdy se jeden zvídavý archeolog vydává do temných krypt nedaleko města. Po prozkoumání krypty nachází podivuhodnou věc dost podobnou diamantu, akorát žlutou. Donesl ihned tento předmět starému alchymistovy jménem Uriel. Předmět mu ukazuje a Uriel ihned reaguje "Proboha! Kde jsi to sebral! Ihned to odnes kde jsi to vzal a nikdy se k tomu nepřibližuj."
Mladý archeolog se dozvídá že tento předmět, aneb žrout duší, pohlcovač životů, nebo i kámen duše, je velmi nebezpečný.
Odnáší kámen duše do krypty a vrací se do města. Bohužel mu předmět nedá spát a ještě ten den vyráží pro kámen duše zpět. Bere ho do rukou a poddává se mu. Vycházejí z něj jakoby duchové a přízraky které doprovázejí hlasy: "Konečně! Tolik let čekání, ale ty jsi mě našel. Oddej mi svou víru a já tě naučím mistrovským schopnostem!"
Takové nabídce přeci nemůže odmítnout a souhlasí. Oči mu rudnou, v rukou se mu objevuje zbraň a na těle zbroj, černější než tma. Stoupá v něm zlost vůči všemu a tak odchází do měst ničit vše co mi přijde pod ruku. Spousty odhodlaných vesničanů bere svou dávno odhozenou zbroj a jdou bojovat s "Rytířem zla".
Po několika hodinách boje, rytíř upadá a jeho tělo hoří, kouř stoupající nahoru vykresluje znamení smrti.
Mraky se stahují a říše zažívá bouři, kterou zažila jen jednou... A to těsně před válkou!

Den na to králové říší uspořádají zasedání kde se rozhádají, kvůli obvinění kdo kámen použil a ten den se říše rozpadá na 3 měnší. Bouře při které padali meteory způsobila velké ztráty majetků, ale co bylo horší? Všichni kteří byly v tehdejší válce umsrceni obživli. Neskutečná horda armád se rozlezla mezi říše, kde si vytvořila svá zázemí, jako jeskyně plné pavouků, do kterých by zavítal jen sebevrah. Ten den vypukla další válka která přetrvává do dnes. Naštěstí spousty monster bylo poraženo a dá se alespoň nějak žít.
Aby země odlehčila situaci vůči 31. října a nepřipomínali si mladého blázna, který použil kámen, dohodli se králové na tento den bez válek a starostí, proto tento den využívají k oslavám zvaným "Halloween".
Muži který tehdá použil kámen se říká různě. Muž bez duše, nebo také muž bez tváře. A jako vybití zlosti vesničané používali dýně do kterých vyřezávali jeho znetvořený obličej a poté dýně ničily. Tak jako on zničil překrásnou zemi plnou míru.
Příběh od uživatele ZacharyNení tomu tak dávno, co kouty světa Ekury začali dobývat a osidlovat bojovníci nejrůznějších umění a vyznání, kteří svými rozbroji a nestejnou politikou žití rozhádali dosud jednotné domorodé obyvatelstvo a přivedli jej téměř až k hladomoru. Když Dračí Bůh spatřil tu novou nenávist v říši, rozhněval se a seslal na zem své četné služebníky převlečené za prazvláštní fantómy, kteří měli za úkol krutě trestat zhýralé válečníky a znesnadňovat jim plenění domorodých krajin. Jelikož měl však Dračí Bůh i přes svůj hněv měkké srdce, v období, kdy lidé uctívali mrtvé a propouštěli potrestané duše dávných křivopřísežníků z bažin, se rozhodl dát plenícím nájezdníkům šanci odčinit část napáchaných škod. Oslabil své fantómy, učinil je smrtelnými a dovolil jim své přemožitele odměňovat dýněmi, které mohly utišit všeobecný hlad.
Trvalo dlouho, než bylo toto poselství nájezdníky pochopeno, ale nakonec přestali shromažďovat dýně ve svých skladech a výměnou za vědomosti se rozdělili s hladovějícím lidem, kterému zničili domovy.
Když Dračí Bůh viděl, že se situace s nájezdníky lepší, a že se dokonce snaží s nimi sžít, stvořil zběsilé Piráty Tanaka a obdařil je rychlými nohami, aby mohli po kraji rozdávat měšce zlaťáků a urychlit tak budování nových tří říší, které se staly odpovědí na nesnadné soužití nájezdníků s původními obyvateli.
Od té doby, vždy v období podzimu a dozrávajících dýní, Dračí Bůh sesílá na zem zlomek svých Fantómů, aby lidem připomněl jejich sílu. A protože lid již hladem netrpí, z přebytku dýní vytváří zářivé lucerničky a soutěží, komu z nich se nejvěrněji podaří do dýně vyřezat obličej Dračího Boha.

Toto období bylo kdysi zapsáno do knih jako oslavy Halloweenu. Původ tohoto slova není známý. Rozhodně se netraduje v rodině kronikáře Soona historka, že tehdejší předek na schůzi tří císařů, kde se domlouvalo jméno, usnul a do kroniky zapsal první slovo, které z něj v hospodě vypadlo, když se jej na výsledek jednáni ptali: „Halovín!“ A to jen proto, že zrovna na hospodského někdo křičel „Haló, víno!“

Odpovědět

  • You do not have permission to post in chat.
@ Mionix « pát 7:34 am »
@Borda91,  tak prý je to jen špatné info, mělo by být funkční
@ Borda91 « čtv 3:09 pm »
A ukazatel boje o ugoroh nějak nefunguje.... další boj za 20216 dní to budeme čekat ještě pár let :D
@ Borda91 « čtv 2:21 pm »
Dobrý den, jen takový detail. Hledání čtyřlístků mělo být o hodnotné ceny nebo se mýlím? Ostatní soutěže tu na webu už jsou vyhodnocené. Děkuji
@ Suko201 « čtv 5:10 pm »
diver píše:
Suko201 píše:
diver píše: Ahoj, takový dotaz, to opravdu nikomu nevadí tma v Ugorohu? Před lety tam bylo normálně vidět, teď člověk vidí sotva před sebe.
tma je pořád stejná, ale drop košťat je mnohem těžší.
Na youtube na starších videií takový tma není :-)
yes tak na starších videích je to zorne pole mnohem menší.. Ale takto černě je to už minimálně druhým rokem. Bohužel
@ TomasFoxx « čtv 4:05 pm »
taková kontrolni otazka, nez mi zacne srotovat mozek s tajnym ukolem, urcite byly pridane 2 nove hodnosti? my totiz vidime jen jednu
@ diver « čtv 3:34 pm »
Suko201 píše:
diver píše: Ahoj, takový dotaz, to opravdu nikomu nevadí tma v Ugorohu? Před lety tam bylo normálně vidět, teď člověk vidí sotva před sebe.
tma je pořád stejná, ale drop košťat je mnohem těžší.
Na youtube na starších videií takový tma není :-)
@ Suko201 « čtv 3:07 pm »
diver píše: Ahoj, takový dotaz, to opravdu nikomu nevadí tma v Ugorohu? Před lety tam bylo normálně vidět, teď člověk vidí sotva před sebe.
tma je pořád stejná, ale drop košťat je mnohem těžší.
@ diver « čtv 2:01 pm »
Ahoj, takový dotaz, to opravdu nikomu nevadí tma v Ugorohu? Před lety tam bylo normálně vidět, teď člověk vidí sotva před sebe.
@ Suko201 « čtv 11:21 am »
Mionix píše: @Suko201,  "Systém registrace k říši: Po vyhlášení bojů o vstup, které bude probíhat každé 4 hodiny, jakýkoliv vstup do hry či teleport bude znamenat zaregistrování daného PCID k určité říši. Do bojů i do následného vstupu budeme muset bojovat za danou říši. Změna možná není. Pro každý jednotlivý boj o vstup však můžete využít libovolnou říši. Do bojů se vstupuje od správce bitev."
ok, takže když to včera začalo ve 12, tak od toho času každé 4h bude boj až do konce eventu, chápu už správně? Nevím, kde sem předtím četl že 4x denně :’D
@ neasy « čtv 9:59 am »
:heart:
@ VOJTTANOOO « čtv 9:46 am »
@neasy uz to bezi :D
@ neasy « čtv 9:41 am »
tak napiste az to půjde :fight:
@ p4tresss « čtv 9:39 am »
dneska by to šlo :D
@ VOJTTANOOO « čtv 9:34 am »
no jasneee v poho :-) :D
@ neasy « čtv 9:32 am »
taky dobry dneska se budu poflakovat a hrat s vami ju
@ p4tresss « čtv 9:31 am »
konečne trochu oddych od prace
@ VOJTTANOOO « čtv 9:31 am »
joooo jde to :-) a co ty ? :D
@ neasy « čtv 9:31 am »
je to tak
@ p4tresss « čtv 9:30 am »
Sviatočne :D
@ neasy « čtv 9:30 am »
a jak se mate?
@ p4tresss « čtv 9:29 am »
Ako dlho bude údržba prosim ? :D
@ VOJTTANOOO « čtv 9:25 am »
ahoj, predpokladany konec udrzby ? :D
@ TomasFoxx « čtv 9:23 am »
@neasy,  čaaau kamo
@ neasy « čtv 9:17 am »
CUS CUS
@ Vydesenej « čtv 9:06 am »
hh a stánky zas dole :(
@ Hakan « stř 11:44 pm »
TomasFoxx píše: jo a 666 kosti odevzdat mi přijde jako extrémní přepal
To máš na další roky, aby se nemuselo vymýšlet nic dalšího
@ MastnyRozek « stř 7:44 pm »
@Narsi,  Aha dobře, děkuji :)
@ Narsi « stř 7:43 pm »
Zdravím, je prázdná jen pokud neprobíhá zrovna žádný vstup.
@ MastnyRozek « stř 7:41 pm »
@Mionix,  Ahoj na vývěsní tabuli ve městě po zvolení možnosti vstup do ugorohu se objevuje pouze prázdná tabulka https://i.imgur.com/f1lsa1D.png
@ Mionix « stř 5:46 pm »
@Suko201,  "Systém registrace k říši: Po vyhlášení bojů o vstup, které bude probíhat každé 4 hodiny, jakýkoliv vstup do hry či teleport bude znamenat zaregistrování daného PCID k určité říši. Do bojů i do následného vstupu budeme muset bojovat za danou říši. Změna možná není. Pro každý jednotlivý boj o vstup však můžete využít libovolnou říši. Do bojů se vstupuje od správce bitev."
@ Suko201 « stř 5:04 pm »
Takže ty časy jsou Teda 8:10 12:10 16:10 a 20:10?
@ Narsi « stř 4:09 pm »
V 16:10
@ TomasFoxx « stř 4:05 pm »
nema ted bejt dalsi boj o ugoroth?
@ TomasFoxx « stř 1:50 pm »
jo a 666 kosti odevzdat mi přijde jako extrémní přepal
@ Suko201 « stř 1:03 pm »
Narsi píše: Ty časy byly obdobně i u zabíjení se u májek. Jen se změnilo prostředí v kterém boje probíhají a mapa byla záměrně zvolena, kvůli vzpomínkám na staré časy.
aha, tak to si asi pamatuji špatně, dobře. Díky :-D
@ Narsi « stř 1:02 pm »
Ty časy byly obdobně i u zabíjení se u májek. Jen se změnilo prostředí v kterém boje probíhají a mapa byla záměrně zvolena, kvůli vzpomínkám na staré časy.
@ Suko201 « stř 12:58 pm »
Mě by zajímalo, kdo jako vymyslel ty časy těch válek. Však to normální pracující člověk, co má aspoň trochu i život tam venku, nemůže stihnout. Max tak jeden ten čas a to je dobrá bída. Bylo by dobré to doupravit.
@ TomasFoxx « stř 12:44 pm »
u tech kosti musi byt jmeno dyl, realne jsem ted v zamasku jen behal kolem zlute a cervene a kradl jim to ze zeme
@ Mionix « stř 12:41 pm »
@Valkaryan,  budou. Vyčkejte prosím do zítra.
@ Vydesenej « stř 12:40 pm »
Já teda čekal že to bude 15min jedna 15min druha 15min 3 a dál :D a ne že dropnu všechny naráz ale ok no
@ Relly « stř 12:30 pm »
@TomasFoxx,  To je záměr. Vracíme se do starých časů.
@ TomasFoxx « stř 12:25 pm »
a ent je prej nejakej buglej, ze ukazuje chx
@ TomasFoxx « stř 12:24 pm »
1v1 poust ch3
@ TomasFoxx « stř 12:24 pm »
@Vydesenej,  tak pod
@ Narsi « stř 12:21 pm »
Zdravím, je to v řešení. Děkujeme za trpělivost.
@ Vydesenej « stř 12:03 pm »
Tak já tě tímto vyhlašuju
@ TomasFoxx « stř 12:01 pm »
nefunguje vam vyhlaseni boha, tu cekame zbytecne
@ Valkaryan « stř 10:07 am »
Kdy budou v prodeji kloubouky?
@ Mionix « stř 7:39 am »
@Nonepovideeej,  Nejdou, jediné co jdou jsou z truhel. Ty co jsou z kalendáře se nově nastavovali neprodejné. Aby si nedělali hráči 100vky účtů a pak to neprodávali.
@ Vydesenej « stř 7:00 am »
Díky že jste udělali nějaký zajimavý vstup do Ugorohu a není to zas to stejné :)
@ Nonepovideeej « úte 11:38 pm »
Může mi někdo říct, proč nejdou dát do shopu zahradnická povolení z eventu a ani s nimi obchodovat? :(
@ Vydesenej « úte 5:47 pm »
Se to dostane ta údržba až na čtvrtek možná
@ gagefranjo « úte 4:11 pm »
Přicházejí velký změny (korektury)
@ Hakan « úte 12:53 pm »
To posouvání údržby je fakt parádní :lol:
@ Nonepovideeej « čtv 8:55 pm »
@Mionix,  Krásná práce :)
@ Mionix « čtv 6:57 pm »
@Nonepovideeej,  proto jsem to psal. GA byl tak šikovný, že to dokázal opravit bez údržby. :-)
@ Nonepovideeej « čtv 4:35 pm »
Mně se meteory dneska už spawnují celý den normálně :)
@ Mionix « čtv 7:48 am »
Tak chyba se spawnem meteorů snad opravena. Vyzkoušejte.
@ kovardominik « stř 9:55 pm »
když tu máme soutěž ke dni tance, všimnul si někdo že není ani jeden tanec při kterém by si postava s mečem v ruce neusekla hlavu a všechny ostatní části těla (kdyby to šlo samozřejmě)?
@ Mionix « stř 7:31 pm »
Ráno bude chviličková mimořádná údržba kvůli spawnu meteorů. Omlouváme se, GA hledá chybu.

Who is chatting

offline Bisky 
offline Mionix