cido vs ent

Všeobecná diskuze ohledně dění ve hře.
Pravidla fóra
• Pokud máte otázku, která se týká určité postavy, použijte sekci o herních postavách.
• Pokud je Váš dotaz směřován na konkrétní mapu, využijte sekci o herních lokacích.
Sabon
Lv.15
Lv.15
Příspěvky: 123
Registrován: sob 21. črc 2018 13:55:26
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

cido vs ent

Příspěvek od Sabon » pát 05. úno 2021 16:39:10

Ahoj,

Mám 2 postavy BM 109, bio 105 zruč P ( SKIN S 10% DÁBĚL ) a ninju lvl 136 bez ničeho. Co se týče yangu, tak mám ted asi 65kkk + mužu mít okolo 70-75kkk.

Co se mi vyplatí víc a zda se za tyto yangy dá sehnat obstojná výbaba do cido nebo do entu a za jakou postavu pořipadě hrát.

Na cido se mi moc nelíbí, že tam nemužu kdy chci, ale je to omezaný časem + hodně lidí a co se týče entu, tak nemám žádnou zkušenost.

Nebo využit zručky na P a koupit třeba krump +6 a kupovat mapy a kopat je. Děkuji vše za rady.

Uživatelský avatar
Lejno
VIP
VIP
Příspěvky: 317
Registrován: pát 31. kvě 2019 15:03:08
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od Lejno » pát 05. úno 2021 16:42:24

Bmko vyexpi 136, sa 70kkk máš krásnu výbavu a môžeš zarábať. Cido vs Ent ani len napísané sa to nedá porovnávať, nie to ešte reálne nad tým premýšľať 😀
Do tretice všetko dobré...
Obrázek

Uživatelský avatar
schvarz
Lv.26
Lv.26
Příspěvky: 651
Registrován: pon 09. srp 2010 17:03:41
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 386 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od schvarz » pát 05. úno 2021 17:14:26

Souhlasím s Lejnem, máš skin 10% ďábel, nad tím není třeba vůbec uvažovat, to je obrovská výhoda, rovnou vyexpit 136 a jít ent. Za 70kkk bude super výbava. A až v tom entu něco trochu vyděláš, tak si můžeš za pár šušňů postavit cidonku na odreagovačku.

Mít cidonku jako jedinný zdroj obživy je fakt naprd, je to způsob, jak si tu hru znechutit a skoro ji nehrát. Je dobré mít něco, co budeš dělat, když do cido nemůžeš nebo nechceš. Protože nejen, že cidonka je jen každých 6 hodin, ale ještě nemusíš chytit flek. Taky jsi hodně závislý na ceně map a chitinů. Navíc narvat 70kkk do výbavy na cidonku je strašnej úlet. Výbavu na plášťování máš skvělou i za 10kkk. A kdybys narval prachy do výbavy na bosse, tak se ti to nikdy nevrátí. S tím, kolik lidí chodí na bosse, tak máš za každou cido se štěstím 2 mapy (ale spíš ani to ne). V modré to bude ještě horší, v červené chodí taky dost lidí a ve žluté budeš mít za zadkem vytočený lidi z Navarie.

Mapy určitě ne, teď to není úplně ideální. Lidi vykupují mapy za draho (i za 225kk) a okouzla jsou levná. Ten výdělek je tam podstatně menší, navíc tě to rychle přestane bavit. Plus pokud nemáš vlastní herbka na výrobu soustředek, tak by tvoje výdělky byly opravdu mizerný.


Počítej ale s tím, že ten ent nefunguje tak, že koupíš výbavu, půjdeš tam, budeš se tam plácat a yangy budou lítat do kapsy. To BMko tě musí bavit, musíš se snažit a každý drobný vyrušení brutálně ovlivní tvůj výdělek :D Pokud se budeš hodinu soustředit, tak vyděláš klidně o 300kk víc, než když u toho budeš koukat na YouTube. :D

Nejko123
Lv. 11
Lv. 11
Příspěvky: 77
Registrován: pát 22. úno 2019 13:17:12
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od Nejko123 » pát 05. úno 2021 17:51:45

Keby som bol tebou tak urobím jednoznačne ent :
- dropuješ kedy chceš
- čisté yangy
- keď už máš tú zručku, môžeš si kúpiť ten krumpáč ( na ktorý si zarobíš v ente ) a budeš si kopať mapy ktoré dropneš
- ninju si postav do entu, nazbieraj karmy a len tam odovzdávaj karmu

oproti tomu cido : - dobre zarobíš len na jednom mieste o ktoré prebiehajú fighty tipu " bol som tu prvý ", tahačky selasa a iné srandy = každodenné nervy
- časovo obmedzené
- drop treba predávať
- aj keď sa sem tam dostaneš na to najlepšie miesto v cido, z dlhodobého hľadiska určite nezarobíš toľko ako s BMkom v ente

Sabon
Lv.15
Lv.15
Příspěvky: 123
Registrován: sob 21. črc 2018 13:55:26
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od Sabon » pát 05. úno 2021 20:47:42

A není do entu potřeba karma? :-o

Nejko123
Lv. 11
Lv. 11
Příspěvky: 77
Registrován: pát 22. úno 2019 13:17:12
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od Nejko123 » pát 05. úno 2021 20:59:21

Sabon píše: pát 05. úno 2021 20:47:42 A není do entu potřeba karma? :-o

Na BMko je karma výhoda, nie nevyhnutnosť.

Uživatelský avatar
schvarz
Lv.26
Lv.26
Příspěvky: 651
Registrován: pon 09. srp 2010 17:03:41
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 386 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od schvarz » pát 05. úno 2021 21:24:58

Na BMko karma potřeba není, celé to stojí na principu, že ty mobky taháš stejně jako v keri, takže by neměly mít tolik možností ti ubrat. V proměně ty mobky vyloženě tankuješ a potřebuješ tu karmu, abys to ustál, s BMkem se snažíš držet vzdálenost, abys nedostával.
Jediné, co samozřejmě pocítíš, jsou % na yangy z karmy, ovšem právě i bez nich jsi schopný vydělat 1,5kkk/hod čistého + drop, což jinde jen tak nevyděláš.

Sabon
Lv.15
Lv.15
Příspěvky: 123
Registrován: sob 21. črc 2018 13:55:26
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od Sabon » pát 05. úno 2021 23:24:07

Děkuji za odpovědi.... jen ve hře mi pár hráču napsalo, že za 70kkk určitě nesložím výbavu do ENTU , tak dá se za ty yangy složit nebo ne? :-O

Uživatelský avatar
schvarz
Lv.26
Lv.26
Příspěvky: 651
Registrován: pon 09. srp 2010 17:03:41
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 386 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od schvarz » sob 06. úno 2021 0:06:42

Já i Lejno jsme výbavu skládali v době, kdy byla mnohem méně dostupná a podstatně dražší. Vejdeš se určitě. Nemůžeš čekat, že uděláš topovou výbavu. Na druhou stranu, ono ten rozdíl v té výbavě nedělá úplně velké rozdíly ve výdělku. Prostě holt nebudeš mít zlatý naušky 20/10/15, nebudeš mít štít 20/20/10 nebo antistun, nebudeš mít hněvy s 30rk, nebudeš mít prumku+7. Nebudeš mít jaspis s 17 schopkou, 14 ti postačí.
Zkrátka uděláš výbavu, se kterou budeš dávat 18-19k na krit. kamenem a stejně s tím (až budeš mít cvik) vyděláš 1,4kkk.

Kompromisy, které můžeš udělat, abys ušetřil:
1. Náušnice
Vybrat si můžeš mezi zlatými a nebeskými. Zlaté jsou o trochu lepší (tak 500dmg na krit kamenem), ale podstatně dražší. Nebeské 20 ďábel 10 lidi 15 šíp (zkráceně 20/10/15) seženeš do 6kkk určitě, naopak zlaté stojí víc než 2x tolik.
Můžeš taky udělat to, že nebudeš mít 15% šíp, ale jen 10%. Sice budeš dostávat víc dmg, ale ušetříš nějaký peníze a mít o 5% šíp méně je snesitelný. Někteří hrajou dokonce s náušnicemi bez šípů, ale to už je na mě moc velkej masakr.

2. Zezačátku určitě nepotřebuješ prumku+7 nebo +6, bohatě stačí i +0, zlepšíš ji časem. Stejně tak je zbytečný investovat do prumky 10%+ yang, pokud ji neseženeš za nějaký šíleně dobrý peníze.

3. MHÚ v helmě - MHÚ je na poškození poznat úplně minimálně, ale cenovej rozdíl v helmě 5MHÚ a 25MHÚ nějakej bude.

Hodně peněz se dá taky ušetřit na tom, že si entarianský věci (helma, štít, boty) sám vylepšíš. Hodně lidí si připlatí klidně 5-8kkk za věc, která je už +9. Ty si můžeš koupit levnější věc +2 a sám ji vylepšit. Dropování věcí na vylepšení sice zabere čas, ale ušetříš si těch pár kkk za předmět. Samozřejmě pokud uvidíš věc +9 za dobrou cenu, tak ji koupit můžeš, zase nemá cenu se snažit ušetřit 2kkk, abys potom strávil 4 hodiny dropováním třetí ruky a podobně. :D

S rozpočtem 70kkk to vychází necelých 9kkk na jednu věc. To je podle mě dost reálná částka.

Taky rozhodně doporučuju si pořídit do entu healera, je to hodně příjemný a vyplatí se to. Pořídíš nějakýho 90+ za pár šušňů a doexpíš to.
Co se buffu týká, tak 110% postačí a to dneska máš každej, takže to se do ceny nepočítá.

Sabon
Lv.15
Lv.15
Příspěvky: 123
Registrován: sob 21. črc 2018 13:55:26
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: cido vs ent

Příspěvek od Sabon » sob 06. úno 2021 1:01:53

schvarz píše: sob 06. úno 2021 0:06:42 Já i Lejno jsme výbavu skládali v době, kdy byla mnohem méně dostupná a podstatně dražší. Vejdeš se určitě. Nemůžeš čekat, že uděláš topovou výbavu. Na druhou stranu, ono ten rozdíl v té výbavě nedělá úplně velké rozdíly ve výdělku. Prostě holt nebudeš mít zlatý naušky 20/10/15, nebudeš mít štít 20/20/10 nebo antistun, nebudeš mít hněvy s 30rk, nebudeš mít prumku+7. Nebudeš mít jaspis s 17 schopkou, 14 ti postačí.
Zkrátka uděláš výbavu, se kterou budeš dávat 18-19k na krit. kamenem a stejně s tím (až budeš mít cvik) vyděláš 1,4kkk.

Kompromisy, které můžeš udělat, abys ušetřil:
1. Náušnice
Vybrat si můžeš mezi zlatými a nebeskými. Zlaté jsou o trochu lepší (tak 500dmg na krit kamenem), ale podstatně dražší. Nebeské 20 ďábel 10 lidi 15 šíp (zkráceně 20/10/15) seženeš do 6kkk určitě, naopak zlaté stojí víc než 2x tolik.
Můžeš taky udělat to, že nebudeš mít 15% šíp, ale jen 10%. Sice budeš dostávat víc dmg, ale ušetříš nějaký peníze a mít o 5% šíp méně je snesitelný. Někteří hrajou dokonce s náušnicemi bez šípů, ale to už je na mě moc velkej masakr.

2. Zezačátku určitě nepotřebuješ prumku+7 nebo +6, bohatě stačí i +0, zlepšíš ji časem. Stejně tak je zbytečný investovat do prumky 10%+ yang, pokud ji neseženeš za nějaký šíleně dobrý peníze.

3. MHÚ v helmě - MHÚ je na poškození poznat úplně minimálně, ale cenovej rozdíl v helmě 5MHÚ a 25MHÚ nějakej bude.

Hodně peněz se dá taky ušetřit na tom, že si entarianský věci (helma, štít, boty) sám vylepšíš. Hodně lidí si připlatí klidně 5-8kkk za věc, která je už +9. Ty si můžeš koupit levnější věc +2 a sám ji vylepšit. Dropování věcí na vylepšení sice zabere čas, ale ušetříš si těch pár kkk za předmět. Samozřejmě pokud uvidíš věc +9 za dobrou cenu, tak ji koupit můžeš, zase nemá cenu se snažit ušetřit 2kkk, abys potom strávil 4 hodiny dropováním třetí ruky a podobně. :D

S rozpočtem 70kkk to vychází necelých 9kkk na jednu věc. To je podle mě dost reálná částka.

Taky rozhodně doporučuju si pořídit do entu healera, je to hodně příjemný a vyplatí se to. Pořídíš nějakýho 90+ za pár šušňů a doexpíš to.
Co se buffu týká, tak 110% postačí a to dneska máš každej, takže to se do ceny nepočítá.
Děkuji že ses tak hezky rozepsal..
Napsal by si mi do SZ kontakt do hry a já bych ti třeba napsal tam? A proč prumku a ne schop, když hraju za BM?

Odpovědět

  • You do not have permission to post in chat.
@ Suko201 « stř 9:36 pm »
Mionix píše: Pro upřesnění. Na oslavách výročního eventu se stále ještě pracuje. S jistotou bude spuštěn ještě před prázdninami.
děkujeme za info, jsem zvědav na změny, ale abych byl upřímný, doufal jsem, že bude zítra po údržbě spuštěn, no neva 😊
@ Mionix « stř 1:54 pm »
Pro upřesnění. Na oslavách výročního eventu se stále ještě pracuje. S jistotou bude spuštěn ještě před prázdninami.
@ schvarz « úte 3:39 pm »
@Mionix,  No to je mazec!
@ Mionix « úte 8:04 am »
@schvarz,  ryb mraky za týden v 5 lidech. Měl jsem největší a zároveň osobní rekord. 19,2kg čistá váha kapr lysec.
@ Hakan « pon 9:14 pm »
@schvarz,  Roha braly
@ schvarz « pon 8:49 pm »
@Mionix,  Jak braly?
@ KerkyzAfterky « pon 10:12 am »
CrazyBull píše: No možna se čekalo že bude nějaká informace po údržbě něco jako příprava na spuštění eventu nebo tak něco :-).
vypadá to na podělky ze strany týmu :D
@ Suko201 « pon 9:29 am »
Mionix píše: @Suko201,  Pardon, měl jsem týden dovolenou. Já zatím ani netuším kdy bude a vy po mně chcete, jak dlouho bude. :lol:
v pořádku pane
@ CrazyBull « ned 7:55 pm »
No možna se čekalo že bude nějaká informace po údržbě něco jako příprava na spuštění eventu nebo tak něco :-).
@ CrazyBull « ned 7:53 pm »
Omluva přijata, každý má na dovolenou nárok :D
@ Mionix « ned 4:03 pm »
@Suko201,  Pardon, měl jsem týden dovolenou. Já zatím ani netuším kdy bude a vy po mně chcete, jak dlouho bude. :lol:
@ CrazyBull « ned 12:45 pm »
@Suko201,  třeba se jen posune necháme se překvapit ;-)
@ Suko201 « ned 12:40 pm »
Mionix píše: @CrazyBull,  v pořádku. :-) Výroční bude.
takže se event bude zkracovat? 🥺
@ Mionix « ned 12:38 pm »
@CrazyBull,  v pořádku. :-) Výroční bude.
@ CrazyBull « ned 8:58 am »
@Mionix,  A tak pardon chyba na mé straně je to výroční event co proběhl v loňském roce od 1.6.2023 takže se mi to nějak spojilo )) asi MDD a ty děti u učitelky si to prostě nějak spojilo. :D
@ Mionix « sob 5:59 pm »
@CrazyBull,  pardon, ale o MDD si nic nepamatuji, zkuste připomenout. @Clusive,  určitě bude. @Relly,  ano, bohužel to padá do spamu. Už v týdnu jsem to řešil s jedním hráčem.
@ Relly « sob 1:56 pm »
Tak vyřešeno. Chodí to do spamu 🥹
@ Relly « sob 1:50 pm »
Nejspíše nechodí maily na povolení secure. Nemohl by na to nekdo prosím mrknout?
@ Clusive « sob 12:16 pm »
Též bych se chtěl zeptat, jak to vypadá s výročním eventem, aspoň nějaké minimální info, díky. :-)
@ NedGabriel « sob 11:46 am »
Bude letos Kazmadán ?
@ CrazyBull « sob 8:59 am »
@Mionix,  Kontrolní otázka ví se něco o eventu na MDD? Pokud si vzpomínám tak byl každý rok nebo se pletu? Děkuji za info.
@ KynutaBuchta « ned 11:17 pm »
<3
@ ShienZhao « ned 10:52 pm »
Yeees
@ kovardominik « ned 10:51 pm »
je to tam
@ Hakan « ned 10:51 pm »
@Saggitarius,  Tady někdo poctivě sledoval
@ TheDobbyk « sob 9:22 pm »
jo helma by byla :D ale lvl asi neni
@ cleo « sob 8:38 pm »
@TheDobbyk,  musíš mít entariánskou helmu +9 a mít lv vyšší než moby
@ TheDobbyk « sob 8:07 pm »
Nevim kde je problem
@ TheDobbyk « sob 8:07 pm »
Jak funguje to potlaceni agresivity monster? V cido po mne jedou :D
@ Saggitarius « sob 4:51 pm »
Samozřejmě, to bylo semifinale #pijtesrozumem: https://www.ekura.cz/herni_ucet/voucher ... -do-finale
@ KerkyzAfterky « pát 3:43 pm »
@ Ponycious « čtv 11:05 pm »
ale my přece postupujeme do semifinále :(
@ TomasFoxx « čtv 9:12 pm »
@Mionix,  taky upravit minimapu v tý nový mapě na války
@ Mionix « čtv 7:42 pm »
@gagefranjo,  Mělo by být přegenerováno. Pokud se zobrazuje stará mapa, F5 by mělo pomoci.
@ Mionix « čtv 7:29 pm »
@gagefranjo,  co konkrétně? Změnil se snad jen hrad.
@ gagefranjo « čtv 2:18 pm »
Kdy bude hotový nový atlas pro entarian už se vi?
@ Mionix « čtv 11:30 am »
@Elear,  víme. :-D @Hakan,  prověříme. Případně na příště upravíme.
@ Hakan « čtv 10:15 am »
A sice jste oddělali plto u veteše ale zapomněli jste na jeho místě neviditelnou zeď :think:
@ Elear « čtv 10:01 am »
Zabudli ste pridaŤ brany do hradu :)
@ KerkyzAfterky « stř 2:34 pm »
už to jde, díky
@ KerkyzAfterky « stř 2:26 pm »
díky bohu, už sem myslel, že sem jediný :D
@ TomasFoxx « stř 2:18 pm »
https://ctrlv.link/pMrm hazi to toto a prej nejsem jediny
@ TomasFoxx « stř 2:17 pm »
nejdou logovat postavy, help
@ Pajik « pon 7:53 pm »
jojo, přesně ten ;)
@ Trubice « pon 7:08 pm »
@Pajik,  Myslíš tenhle ? Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem
@ TomasFoxx « ned 10:58 pm »
@Mionix,  to já nepoznám, nevim kolik jsem jich měl :D
@ Pajik « ned 10:45 pm »
@Ezzo95, v 99,9% půjde o článek 5
@ kovardominik « ned 10:01 pm »
je jich hodně no
@ Ezzo95 « ned 9:22 pm »
co si predstavit pod porusenim podminek pouziti. za co ti lidi dostavaj bany? :D
@ Ezzo95 « ned 9:22 pm »
ahoj
@ Medvidek « ned 2:11 pm »
Ahoj, slang - u každého vlákna pod jeho nadpisem je ikonka odpovědet. Klikněte na ní a zjeví se textové okno, kam můžete psát. :-)
@ Mionix « ned 10:34 am »
@TomasFoxx,  Ale huš. Radši si zkontroluj, zda máš bod do hodnosti na foru. ;-)
@ TomasFoxx « sob 6:53 pm »
@Mionix,  na forum přeci
@ Mionix « sob 6:28 pm »
@slang,  To záleží, kam ho chcete vložit? :-)
@ slang « sob 2:54 pm »
potřebuji poradit jak napíšu přispěvek na forum děkuji
@ Annatar « sob 1:04 pm »
A kdy zase zprovozníte arénu? Protože při téhle obtížnosti tam nikdo nebude chodit dalšího pul roku
@ Mionix « pát 12:29 pm »
@cleo,  Mělo by být opraveno při dnešní ranní údržbě.
@ MoCKeR « čtv 10:20 pm »
😎

Who is chatting

offline Mionix 
offline Yuminka 
offline fyxicek