Kompletní návod na novou Cidonii

Užitečné návody, které Vás provedou různými mapami v císařství Ekura.
Nejužitečnější: Swamp, Kerindor, Ďáblova rokle
Odpovědět
hoooops
Zakladatel tématu
Lv.4
Lv.4
Poděkoval:
Má poděkování: 12×

Kompletní návod na novou Cidonii

Příspěvek od hoooops » úte 26. led 2021 20:47:51

Ahoj, stále narážím na dotazy na Cidonii, mezi návody jsem nenašel žádné ucelené, kompletní téma a tak bych ho tu rád vytvořil.

Pro vstup jsou potřeba dvě věci:
- level 96
- splněný úvodní úkol (slouží jako prolog vyprávěný několika NPC), návod zde: viewtopic.php?f=102&t=123330

Za zmínku určitě stojí i buff a biolog, co se buffu týče stačí 100%[/b] (rozdíl mezi 100% a 125% jsem nikdy nepocítil)
Do Cido jsou potřeba hotové tabulky, kvůli rú a % poškození sekání, keri 1 lepší, bez biologa o HODNĚ přicházíte

Vstup je časově omezený, říše se střídají každé 2 hodiny (mezi tím musí být 3-4 minuty - aby zmizel drop, končí tedy v 58 a začíná v 02)
Rozpis naleznete na vývěsní tabuli, ke vstupu slouží NPC Velitel
Velice šikovně ho najdete i online, zde: viewtopic.php?f=82&t=123644 Díky šéfe

Mapa samotná má 2 NPC - teleportéra a obchodnici, 2 druhy mobů - orkové a ještěři (výbava, podrobnosti níže),
Na mapě také lze těžit cidonijské krystaly - výroba spinelů, užívají se spolu s raznicemi na přidání dodatečných talismanů

V Cidonii je omezený počet míst, drtivá většina dropuje na ještěrech (žlutá), orkové červeně, více o nich v návodu níž
Najdeme zde 7 bossů, 2x Valaruco, 2x Centurion Dorlan, Zorn, Kat Gorlan a Selas¨

mapa na konci návodu
Spoiler:
Obrázek

VÝBAVA

Orci nebo ještěři? Nad touhle otázkou se bude vždy válčit, tedy nad faktem že orkové nejsou k ničemu

Na orcích je méně míst, ale je tam neustále volno, na správném "spotu" nadropíte 50-70 chitinů tak jako na ještěrech,
co se map týče, více než 1 je extrémní luxus, solidně to expí (expil bych jedině postavy do swampu, na lvl 120 jsou lepší ještěři)
Na orky je narozdíl od ještěrů ale potřeba mít nějakou odolnost vůči šípům, jsou čím dál populárnější, doporučuji lvl 128, na ještěry 138

Ale naprostá většina se zajímá o ještěry a tak tedy k "ideál" výbavě:¨
  • DO CIDONIE LZE I S HORŠÍ VÝBAVOU, UVÁDÍM STANDARTNÍ/LEPŠÍ VARIANTU, 20+20 NENÍ POTŘEBA NA PLÁŠŤOVÁNÍ
Helma dračí/65 20+20 (rychlost útoku, otrava, eventuálně vyhnutí šípů je luxus navíc)
Štít 20+20 (síla, pohyblivost je luxus navíc, v Cido stuny nejsou) štít jakýkoliv, nejlepší variantou zůstává Okřídlený štít (+% hú)
Entariánské boty, natočit 30 rú + ZB (omráčení, vyhnutí šípů super) jakékoliv, nejelpší variantou zůstávájí boty Tranzu (% šance na vyhnutí kritiku)
Talismany 2x prům příšera, 3x prům, 2x příš prům, 2x prům síla/int dle charakteru
Zdob. ebenky 20+20 (+20 drop luxus) jsou klasika, hlavně na bosse, na pláštování lze nahradit měděnkama
Zdob. bílozlatý/stříbrný náramek (20x20x10 převzít / 20x20xzb), dračí je lepší pouze +7 +8 +9 20x20x10 převzít) stříbrný na bosse
Zdob. nebeský/bílozlatý náhrdelník 2000zb (šípy, vyhnutí šípů, omráčení, eventuálně průnik super) pokud si nepotrpíte na elík, klikání tak bílozlatý
Brnění - nejčastěji se nosí průmka, skrz ZB a dostupnosti, stačí jakékoliv brnění od lvl 70(BS) - stačí (vrozené) 2000zb a 10% převzít, spěch vit vyhyb

U zbraní je nutné vědět jak vlastně funguje proměna, v proměně kromě HODNOTA ÚTOKU z vedení NEFUNGUJE!! Proto spodní 10/8 síla a ne 75/10
Doporučuji spíše zbraň 38+20 než-li 48+10, dmg z % na rasu je opravdu nenahraditelný v každé mapě

Ninja - top char do cido - díky Sépce má nejvyšší dmg (problém sépky je nutnost 240 rychlost útoku), medůzky sekají rychleji, stačí 200-210
Válečník - jedině žralok, uran/zem má podstatně nižší útok a v porovnání se žralokem nemají smysl
Šaman - záhrobí, stejný důvod jako válečník a žralok
Sura - Korál, má vyšší základní útok než uran

PROMĚNA
Nedoporučuji sekat "ze země, bez proměny", vaše poškození je v Cido opravdu klíčové, čím rychleji moby sesekáte, tím rychleji se vám spawnují
a to je jedna z nejpodstatnějších fakt ohledně Cidonie, dmg se pohybuje u horších výbav od 30k až po 40+++ u lepších, sekat ze země 9-15 se
opravdu nevyplatí, budete se trápit nejen dobou za kterou moby usekáte, ale taky neustálým odhazováním mobů na dálku.

Choďte v proměně.
  • Načíst proměnu na P
      Doporučuji proměnu ezo 120 - její útok se skládá ze tří seků, nejvyšší dmg (důvod proč je nejlepší a proč vyžaduje rú - aby neprosekával)
        Spodní bonusy 10/8 a 10/5 dle potřeby - potřebná rychlost útoku je 210, u ninji se sépkou 240
      Mobové na blízko vás budou neustále shazovat na zem, je nutné při útočení tedy držet i W, to shazování zastaví
      S mágy bývá problém ve větším počtu, dávají průniky na které platí vyhnutí šípům, nikoliv odolnost vůči magii/poškození schopností, sesekávejte je

Drop: kousek chitinu, mapa pokladu, pruty zlata/esence, prut titanu 5-10kk, cidonijský písek (výroba spinelů, raznice)

Bossové

Na bosse je potřeba spousta ZB, vysoký dmg(včetně rú), dostatečný level na otravu a otrava samotná
      Doporučuji proto lvl 138 - právě skrze otravu¨

na Valaruca/Centa dostačí +- 35k dmg a otrava, je potřeba si bosse správně "bugnout" aby vás neodhazovali
      Kat Gorlan je o něco těžší, je potřeba stabilní dmg a výdrž, Zorn je z této čtyřky nejtěžší, ideálně mít 30+k ZB, vysoký dmg
      Selas je boss ze všech nejtěžší, chodí se na něj ve skupině, platí na něj Ďábel a chodí se na něj hlavně za BM sury s výbavou do entarianu

drop z bossů: kousek chitinu, mapa pokladu, pruty titanu, amulet ra*, prázdné raznice a licence ušlechtilosti

*amulet ra slouží ke vstupu do stínové Cidonie, lze s ním obchodovat, má omezený čas využití

Stínová Cidonie

Do stínovky se dostanou pouze ti s amuletem Ra, je dostupná pouze po skolení krále Selase, jde o kopii Cidonie bez bossů,
      nacházejí se zde ale i meteory banditů a ještěrů, drop a bonusy zůstávají stejné

DROP BONUS

Často řešená věc, sám jsem se ptal člena týmu, drop bonus platí jak na mapy tak na chitin, avšak není to výsledný bonus, je zmenšený o
      nespecifikovaný koeficient, vliv to tedy má ale tak malý, že to není vůbec nutné.

Elixíry - na rychlost útoku, průnik, sílu, pohyblivost, pronikavý útok, na bosse určitě i vitalitu a růžový na ZB

Účes - silný proti ještěrům (+orkům) a příšerám, hú nám nepomůže

Ryby - ryby se obecně nepoužívají, pro max dmg a zvědavé lze konzumovat:
      perlíny (+20 poh), amury (+20 rú), úhoře (+20 síla)/koruška int pro šamany a bmka,
      jiné nemají moc smysl

Pokud jsem na něco zapomněl, rád se o tom dozvím v odpovědích či soukromé zprávě, doplním aby byl návod doopravdy kompletní:)
      Přílohy
      Cidonie.png

Odpovědět

• Nemáte právo psát zprávy v chatu.
      @ 0dragon « čtv 2:57 am »
      Ten pocit, když najdeš svůj historickej účet na fóru ekury, ty kráso, dobrá nostalgie, v té době mi bylo 13 let :D
      @ blood70CZ « čtv 1:07 am »
      Tak nějak přemýšlím, že jak lejno říkal, že nikdo nic netočí, možná je to skrz to, že není kontent. Ale myslím si že třeba takové rozhovory s hráčema, jako to mel dříve nesttle, by asi nikdy neuškodilo, a hodně hráčů se proměnilo za tu dobu.
      @ schvarz « čtv 12:46 am »
      za rok to půjde no, pokud nezmění event, což pochybuju :D
      @ Afi « stř 11:52 pm »
      @ImHardy díky @schvarz,  takže za rok to půjde, už můžu jít spát? :D
      @ Sacramento « stř 11:47 pm »
      Tak potom sa stala niekde chyba pretože mi chýbajú VIP. Mám skúsiť ticket? :?
      @ schvarz « stř 11:35 pm »
      Nedají se otevírat pak, mně kvůli tomu seděla truhla ve skladu celej rok :D
      @ ImHardy « stř 11:32 pm »
      @Afi,  Nedají, zkoušel jsem to loni
      @ Dejvx « stř 11:26 pm »
      @Sacramento, :think: :think: VIP pečetě nemizí
      @ Sacramento « stř 11:15 pm »
      Ahojte. Práve som si všimol že mi z postavy zmizli VIP pecete ktoré som mal ešte z minulého roku. Je to kvôli tomuto eventu??
      @ Soulicek « stř 10:03 pm »
      .
      @ RAMHH « stř 9:58 pm »
      Chodivame na golf
      @ Lejno « stř 9:57 pm »
      René, Já a Rudolf?
      @ RAMHH « stř 9:55 pm »
      @Hugolaus22,  Jak jako "nejake wpcko"? Je to Rudi, a je to frajer :heart:
      @ Afi « stř 9:51 pm »
      ahojte, dají se uzamčené truhly otvírat i po skončení eventu?
      @ Lejno « stř 9:50 pm »
      @RAMHH,  nekaz mi zabavu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      @ RAMHH « stř 9:49 pm »
      .
      @ PanModry « stř 9:45 pm »
      @Cyklista,  v tomhle směru proč ne :D taky mě tak ruší next a to hraju archera :D
      @ qSTRoNgMANp « stř 9:44 pm »
      @Cyklista,  Bombu dostanete. :D
      @ WhiteZz « stř 9:43 pm »
      Presne to pak by sa strong nudil a moc ľahké by to mal 😅
      @ Hugolaus22 « stř 9:43 pm »
      Lejno píše: @Hugolaus22,  Normálne tam doniesli WPčko do entu a rušili ťa? :D
      ano áno wpcko nejake na mole
      @ Cyklista « stř 9:41 pm »
      @PanModry,  je lepší jít po bm než po auře, ale když vidíš toho šťavnatýho stronga.... :lol: kdo by odolal
      @ Lejno « stř 9:40 pm »
      @Hugolaus22,  Normálne tam doniesli WPčko do entu a rušili ťa? :D
      @ Hugolaus22 « stř 9:39 pm »
      Lepšie povedane rušil buff a rovno ma dorazil 😀
      @ PanModry « stř 9:30 pm »
      radši bych šel po bmku, místo aury :D
      @ PanModry « stř 9:29 pm »
      @qSTRoNgMANp,  tak podle lidí co ruší, je asi lepší zrušit auru, misto bmka, i když aura jde hodně vidět, ale i tak to pro mě je nesmysl :D
      @ Lejno « stř 9:24 pm »
      zruško v ente? Evil hackol ekuru? :D @Hugolaus22 fakt ťa tam normálne rušili ? tvl..
      @ qSTRoNgMANp « stř 9:20 pm »
      Prostě Lightsaber je nutnost rušit. :D Jako byt WPčko, asi bych delal to same, prostě vnitřně víš, že to dotyčneho prostě sere. :D
      @ qSTRoNgMANp « stř 9:19 pm »
      @xSaskex,  Už neagruju. :D Ten dmg jsem myslel s aurou jinak bez aury, kdyz kritnu tak dávám za 6k do lidi co maji 55 meč a 42 war. :D Super :D
      @ Hugolaus22 « stř 9:18 pm »
      TopTopiik píše: @Hugolaus22, tak zruško jmenovat asi zrovna nemusíš ne? :D
      ako popravde len som chcel vyskúšať vybavu do entu prvý krát ent, ale vidím, že toto je extrem títo ludia
      @ qSTRoNgMANp « stř 9:18 pm »
      @Lejno@RAMHH,  Hele, taky mám +9 meč, proto to porovnamvam :D Proste ty s Warem, co má meč dáš šamanovi za 20k kritem prurazem, já mu dam na padit skrze auru a kritik max 12k (smrst i padit), na druhou stranu pokud koukame na stranku toho, že jak tě chytne aurak, tak proste není šance, tak v tom je proste top aurak, ale rozhodně to není na CB. :D Jako mentala delam, protože ty čisla jsou prostě mazec no. :D
      @ TopTopiik « stř 9:17 pm »
      @Hugolaus22, tak zruško jmenovat asi zrovna nemusíš ne? :D
      @ Hugolaus22 « stř 9:16 pm »
      Vidim, že Wikingovia sa zas ukázali človek si kúpi ent výbavu chce ju otestovať a hned zruško a zabíjať každé ch bravo tlieskam fakt niekedy už neviem fakt co su niektorí ľudia zač či su to vôbec ľudia alebo ako ich nazvať.. :)
      @ TopTopiik « stř 9:14 pm »
      @RAMHH, tak měl jsem 32 war 50 obou, chitin +8 a nebesák :D takže 20k se mi zdá nějak málo na průraz :D
      @ PanModry « stř 8:51 pm »
      @RAMHH,  co jsem zkoušel veci 9x síla, tak to moc nepřidá řekl bych, tak 1-1,5k v dmg(teď nevím v jakém dmg) ale nebavilo mě to přehazovat, tak chodím bez toho, podle mě za modrou za mentála je to o dost težší jak v jiných říších(neříkám, že mental je ez) ale s aurou v dnešních valkách je problém dát vubec i 200, né každý to dává i s chitinou, nejtežší postava ten aurák v dnešních valkách :D
      @ Lejno « stř 8:12 pm »
      @TopTopiik,  já veru neviem jak má kameny :D
      @ RAMHH « stř 8:06 pm »
      @TopTopiik,  Velikost je relativni. Takovy Thairen dostaval 60k na kamen kdyz jsem sel za bmko ve zlute :lol:
      @ TopTopiik « stř 7:21 pm »
      @Lejno, top video, ale neměl jsi tam kámen na šamany ne? Jsi mi tam zandal jen 20k průraz, když jsem zkoušel útoky :D A to byly sakra velký útoky :D
      @ RAMHH « stř 7:01 pm »
      @WhiteZz,  Jako mozny to je, ze proste base dmg mentala roste rychleji se silnejsi zbrani a podobne.. Ale uprimne, kdyz jsem chodil za mentala s chitinkou+8, tak mi prislo ze moc lidem jsem hodne dmg nebral. Na to, ze mam vetsinou jen 1 spell, tak dat i treba tech 12k neni hvezdny.. Kdyz treba healer za tu dobu da 2x 8 :D
      @ WhiteZz « stř 6:56 pm »
      @RAMHH, neviem no drdick s +8 chitinkom(nema hnevky ani ludí) mi dava do 60 52 tak 3k ale prišlo mi že žiaden aurak tam proste neda nad 5-6k a mental nema problem za 15 napalit :D
      @ RAMHH « stř 6:53 pm »
      @WhiteZz,  Jo je to tezsi nez dalkove postavy, o tom zadna. Pres 400 jsem se stabilne nedostal. Kazdopadne ten opravdu je ten rozdil tak velky? Za auraka jsem teda nesel, ale pomerove by ten dmg mel byt podobny jako v male valce, ne? A tam moc velky rozdil mezi mentalem a aurou co do dmg neni.
      @ Lejno « stř 6:51 pm »
      :up:
      @ WhiteZz « stř 6:47 pm »
      No ono to asi malinko prida ale je tam dosť rozdiel no :D ked ti da aurak za 5 tak mentoš nema problem za 15 ale tak to že dáva dmg nič neznamená reálne tam sú 3-4 maximálne ľudia čo aj pravidelne dávajú cb za mentala... a ono danielle ma čepel+9 a meč ma +9?
      @ RAMHH « stř 6:09 pm »
      Ja verim, ze s vecmi 9x sila a s aurou by ten dmg nemusel byt tak spatny.. Alespon v male valce mezi aurakem a mentalem moc velky rozdil v dmg nebyl, se stejnymi vecmi.
      @ xSaskex « stř 5:47 pm »
      @qSTRoNgMANp,  Protože jseš vopice a agruješ proti sobě většinu WPček, tak hraješ bez aury :X
      @ qSTRoNgMANp « stř 5:44 pm »
      @Lejno,  Jako neříkam ani popel, ale prostě oproti aurakovi to je fakt mazec v rozdilu dmg. :D Těm co si dal 20k, tak dávám s bidou 11k :D
      @ Borda91 « stř 5:12 pm »
      @ImHardy,  Skupiny jsou zpět, moc dlouho jí to nevydrželo, když se jí to hned vrátilo :D :twisted:
      @ Lejno « stř 4:32 pm »
      Musíte rátať ale aj s tým, že na tom mentalovi nie je PvP za pár drobných :D ale chaloši tu maju pravdu čo píšu nižšie, do vlastnej postavy som si dal 20k na pruraz, takže ono to fakt nejde toho wara mať v normálnych hodnotách :D
      @ WhiteZz « stř 4:31 pm »
      pome pome odber nech je silver button
      @ Lejno « stř 4:30 pm »
      WhiteZz píše: @Lejno,  top videooo... ale ten dmg mentala je celkom sranda no :D
      :clap: :whistle:
      @ xSaskex « stř 4:13 pm »
      Taky by mě bavilo kosit plačky xd
      @ xSaskex « stř 4:13 pm »
      Podle mě se tohle považovat za relax dá, každého baví něco jiného.
      @ ImHardy « stř 4:08 pm »
      BeRoU tU hRu JaKo ReLaX https://ctrlv.cz/TZR3
      @ xSaskex « stř 3:54 pm »
      Já, protože jsem ve výbavě měl 15 šíp a přes 62 mi archer dal stejně 25, tak jsem ty ninje prostě snížil :D
      @ WhiteZz « stř 3:50 pm »
      chcelo by to zase nejakeho mentoša čo ich pojde z mrenky prurazovat za 100k
      @ RAMHH « stř 3:45 pm »
      @Preee,  Jeste aby nemeli, vic nez 52 war realne mit nejde. Proste to nevychazi, jedina postava kam bych uvazoval 62 war je dagger se slusnym % na sip.. :D A i tak si myslim, ze by to stalo za prd.
      @ TomasFoxx « stř 3:45 pm »
      ono hold lepsi aby ti mental jednou za cas slehnul 20 nez aby ti kazdej healer bral 10-15 kazdej pointclick spell😂 uz ani warove nenosi obrany na wary a to lezou chumly😂
      @ Preee « stř 3:33 pm »
      aby ne, když má většina lidí 52 war nebo míň a meče taky nemaj full :D
      @ WhiteZz « stř 3:26 pm »
      @Lejno,  top videooo... ale ten dmg mentala je celkom sranda no :D
      @ schvarz « stř 11:51 am »
      bože to byly tak dobrý filmy, liam neeson je zlaťák
      @ RAMHH « stř 11:49 am »
      @Nejko123:shock:
      Spoiler:
      Obrázek

Kdo chatuje

offline Borda91