Nová verze Atlasu

Další návody, které nespadají do žádné z výše uvedených kategorií.
Nejužitečnější: Bonusy, část I. - Základní informace, Bonusy, část II. - Seznam bonusů, Seznam příkazů a kódů
Návody pro fórum: Jak se registrovat, Jak vyhledávat, Jak vytvořit tabulkový podpis

Odpovědět
Uživatelský avatar
Saggitarius
Zakladatel tématu
Game Administrator
Game Administrator
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 01. kvě 2010 14:53:16
Poděkoval:
Má poděkování: 2981×

Nová verze Atlasu

Příspěvek od Saggitarius » čtv 01. lis 2012 14:53:00

Obrázek
Manuál k použití nového atlasu
Je mi potěšením Vám představit úplně nový interaktivní atlas, s jehož pomocí nejen, že se už nikdy neztratíte v rozlehlých lokacích, ale dost možná zjistíte i spoustu věcí, na které by jste jinak přicházeli jen velice obtížně. Touto malou příručkou bych rád přiblížil funkce atlasu těm, kteří si s ničím nejsou jistí, nebo je nebaví testovat vše metodou pokus-omyl :).
Samotný atlas naleznete v průvodci na webových stránkách hry, nebo můžete využít tento odkaz:
:arrow: http://www.ekura.cz/atlas

Základní funkce
Rozdělení map
Jak jste si již určitě všimli, po otevření úvodní stránky atlasu je možné prohlížet si lokace ve hře propojené stejně, jako by jste skutečně hráli hru. Každý symbol představuje jednu lokaci, přičemž jednotlivá propojení jsou provedena podle typu map - neutrální mapy olivově zelenou, mapy říše Shinsoo červenou, Chunjo žlutou a Jinno modrou barvou.
Rychlé přepínání mezi mapami
Po kliknutí na samotnou ikonku mapy se otevře její mapa ve vysokém rozlišení a zobrazí se její krátký popis. Jakmile jste v tomto módu detailu mapy, můžete se kdykoli rychle přepnout na jinou mapu - to uděláte pomocí malého rozevíracího menu, které najdete pod každou mapou. Stačí vybrat Vámi požadovanou mapu a kliknout na tlačítko "Přejít".
Obrázek:
Obrázek
Chcete-li přejít z jedné mapy na nějakou jinou, můžete samozřejmě využít také menu jednotlivých portálů, nebo teleportéra (pokud se v dané lokaci nachází).

Detailní informace o jednotlivých bodech na mapě
Jestliže Vámi vybraná mapa obsahuje nějaké důležité body (NPC, teleporty, ...), tyto se zobrazí přímo v mapě, jako malé čtvercové puntíky. Chcete-li zobrazit detaily daného bodu, stačí na něj najet myší, pro ještě více detailů kliknout myší. Je-li tento bodík zároveň i teleportem do jiné mapy, zobrazí se po kliknutí odkaz na ni.
Obrázek:
detail_npc.png
Detail NPC
detail_npc.png (185.01 KiB) Zobrazeno 11637 x
Chcete-li náhled bodíku opět zavřít, použijte symbol křížku v pravém horním rohu tabulky, nebo zkrátka klikněte na jiný bodík.

Ovládací rozhraní
Většina prvků ovládacího rozhraní se nachází v levém růžku nad samotnou mapou.
Obrázek Tlačítko návratu na úvodní obrazovku
Umožňuje návrat zpět na rozcestník s výběrem mapy. Nemusíte se bát, že by jste při návratu přišli o svá nastavení zobrazení, vše vyjma nastavení filtru se ukládá.
ObrázekObrázek Tlačítka zpět a vpřed
Umožňují pohyb v historii Vašeho prohlížení (stejně jako tlačítka ve Vašem prohlížeči). Pokud se například z Hory Sohan prokliknete do Zeleného lesa, tlačítkem Zpět se můžete vrátit opět na Horu Sohan, aniž by jste museli hledat příslušný puntík na mapě.
Obrázek Tlačítko nastavení zobrazení
Otevře menu, kde si můžete vybrat styl zobrazení dané mapy. Chcete-li menu opět zavřít, znovu klikněte na tlačítko, nebo kamkoli dovnitř mapy.
Obrázek:
Obrázek
 • Filtr názvu / popisu - Tímto políčkem lze vyhledávat body na mapě (zobrazí se pouze body, které vyhovují zadanému textu buď svým názvem, nebo popisem).
  • Aa - Toto zaškrtávací políčko určuje, jestli filtr bude ignorovat velikost písmen (výchozí), nebo jestli na ni bude dbát (zaškrtnuté).
  • Rozšířené hledání - pro hledání bodů je možno použít speciální znak mínus (-slovo), pokud nechcete, aby se dané slovo ve výsledku vyskytovalo. Lze také použít znak uvozovek ("dvě slova"), chcete-li vyhledávat přesný výraz.
  • Počítadlo nalezených bodů - ve spodní části mapy se během psaní přepočítává, kolik bodů na mapě aktuálně odpovídá zadání.
  Příklad použití: Na mapě Velká poušť zadáte do políčka filtru text "Pouštní bandita" - zobrazí se pouze ty skupiny monster, ve kterých se může nacházet Pouštní bandita.
  :idea: NPC odpovídající zadání se navíc červeně rozblikají, aby se odlišila například od příšer apod.
  Obrázek:
  find.png
  Vyhledávání bodů na mapě
 • Zobrazit popisky oblastí - Tímto zaškrtávacím políčkem zapnete (výchozí), nebo vypnete zobrazení masky dané mapy. Maska je jakási překryvná vrstva, na které jsou zobrazeny nejdůležitější body a lokace dané mapy, dělá tak orientaci na ní přehlednější.
 • Zobrazit pozemky - Zatržením tohoto políčka zobrazíte na mapě existující cechovní pozemky. Po najetí myší na vlaječku pak můžete zjistit i název cechu, který pozemek aktuálně vlastní a také jméno vůdce cechu (aktualizace každou hodinu). Toto políčko je ve výchozím nastavení zatržené, tedy aktivní.
  • Po spuštění serveru Sinfortia je pod tímto políčkem nutno vybrat správný server pro zobrazení detailů.
 • Zobrazit příšery - Pokud je toto políčko zaškrtnuté, na mapě se zobrazí různobarevné puntíky (čtvercové), označující možná místa respawnu příšer (pozor, nikoli jejich aktuální pozice). Kliknutím na puntík zobrazíte jeho detail. Ve výchozím nastavení je tato volba vypnutá a na mapách, kde nejsou žádné příšery, není dostupná.
  :!: Zobrazení této volby může být na některých počítačích a mapách velmi pomalé, protože se jedná řádově o tisíce bodíků. Pokud máte s touto volbou problémy, přepněte atlas do verze pro pomalé PC (viz poslední kapitola).
 • Zobrazit meteory - Funguje analogicky, jako volba Zobrazit příšery. Puntíky označující meteory jsou kulaté a i zde jsou rozdílné druhy meteorů barevně odlišeny. I tato volba je ve výchozím nastavení vypnutá a pokud na mapě nejsou žádné meteory, není vůbec dostupná.
 • Zobrazit (polo)bosse - Opět analogicky fungující volba k Zobrazit příšery. Puntíky zobrazující bosse jsou čtvercové, pootočené o 45 stupňů (jakoby postavené na vrchol). I toto nastavení je ve výchozím zobrazení vypnuto a v závislosti na druhu mapy může být nedostupné.
 • Zobrazit rudné žíly - Zobrazí na mapě symboly a místa možného respawnu rudných žil. Tato volba je ve výchozím nastavení vypnuta a v závislosti na lokaci nemusí být vždy dostupná.
 • :idea: Některá monstra/meteory mohou mít určitou velkou plochu, ve které se mohou po uplynutí doby respawnu objevit. U těch s větším rozptylem se po najetí myší objeví stejnobarevný rámeček, ohraničující právě tuto oblast.
ObrázekObrázek Tlačítko přiblížení a oddálení
Tímto tlačítkem se lze na vybraných mapách přepnout do módu zvětšené mapy zlepšit tak přehlednost zobrazených bodíků. K pohybu po zvětšené mapě použijte myš (kliknout + táhnout). V současné době je tato funkce umožněna na všech mapách, ke kterým jsou dostupné mapové podklady v dostatečné kvalitě. Na ostatních mapách je toto tlačítko skryto. Ve zvětšeném módu jsou dostupné všechny funkce atlasu s výjimkou masek.
Obrázek Tlačítko obnovení bodů
Tímto tlačítkem je možné znovu vygenerovat všechny viditelné body na mapě. Smysl to má samozřejmě pouze tehdy, pokud mají body nějaký daný rozptyl. V opačném případě se tlačítko ani nezobrazí.
Obrázek Tlačítko zkopírování adresy
Pomocí tohoto tlačítka jednoduše získáte adresu Vámi aktuálně zobrazené mapy. Odkaz bude obsahovat nejen aktuální mapu, ale i veškeré nastavení zobrazení a dokonce i případný vyznačený blikající bod na mapě. Po kliknutí na tlačítko se vygeneruje kód, který lze jednoduše zkopírovat například do fóra (CTRL+C). Tlačítko se nachází v pravém dolním růžku mapy.
Obrázek Obrázek Tlačítka přepnutí na jinou část mapy
Tato sada tlačítek se objeví pouze tehdy, pokud má daná lokace více map, které by se jinak nevešly vedle sebe na obrazovku. V současnosti se toto týká pouze lokací Ďáblova Rokle a Haegeron. Tlačítka se nacházejí po stranách mapy, vertikálně na středu.
:idea: Na všech mapách rozdělených na více částí se zobrazí v pravém dolním růžku ukazatel, na kolikáté mapě se uživatel aktuálně nachází (např. 2/2 znamená, že se nachází na druhé mapě ze dvou).
:!: Tlačítka pro přepínání nejsou dostupná, pokud je mapa přiblížena.

Zobrazení souřadnic
V pravém horním růžku mapy najdete dvě políčka, která při přejíždění myší přes mapu ukazují aktuální souřadnice kurzoru. Rychlost obnovování souřadnic může záviset na rychlosti Vašeho počítače, nebo použitém prohlížeči.
:idea: Některé mapy jsou rozdělené, nebo ořezané o prázdné okraje, proto se může stát, že levý horní růžek mapy nebude zobrazovat souřadnice [0;0]. Nejedná se o chybu atlasu.

Zvýraznění zadaných souřadnic
Znáte-li souřadnice daného bodu a chcete je pouze zobrazit na mapě, stačí tyto dvě políčka editovat. Na mapě se zobrazí blikající červený kurzor, který Vámi zadané souřadnice zvýrazňuje.
Obrázek

:idea: Chcete-li bod vymazat, jednoduše na něj klikněte myší, nebo zadejte jiné souřadnice.
:idea: Chcete-li dočasně vypnout funkci zobrazení souřadnic kurzoru, podržte klávesu CTRL. Toto se hodí například, když chcete zobrazit blikající kurzor nad Vámi vybraným místem na mapě.
:idea: Během zadávání souřadnic je funkce zobrazení souřadnic kurzoru vypnuta. Chcete-li jí opět zapnout, stačí kliknout na libovolné místo na mapě.

Podpora a omezení
Aplikace Atlasu je maximálně optimalizována pro rychlé načítání, ale protože se jedná opravdu o rozsáhlý program, může se stát, že bude načítání některých map pomalé, především pokud máte pomalejší počítač, nebo málo výkoný prohlížeč. V takovém případě je možno atlas přepnout do režimu pro pomalé PC. Docílíte toho kliknutím na odkaz "Přepnout na verzi pro pomalé PC.", který se nachází úplně dole pod mapou. Stejným způsobem lze přepnout atlas i zpět do plnohodnotné verze. Hlavním rozdílem v nich je přesnost spawnu jednotlivých bodů, která je ve verzi pro pomalé PC snížena.

V současné době je atlas otestován a plně funkční na těchto prohlížečích:
 • Obrázek Google Chrome 38.0
 • Obrázek Opera 12.16 a 27.0
 • Obrázek Microsoft Internet Explorer 11.0
 • Obrázek Mozilla Firefox 33.0
 • Obrázek Safari 5.1.7
Pro plnou funkčnost je třeba mít v prohlížeči povolený JavaScript a podporu technologie Canvas (umí ji všechny moderní prohlížeče). Bez podpory druhé jmenované technologie se atlas přepne do jednodušší verze.
Globe.png
Globe.png (14 KiB) Zobrazeno 2090 x
[/comment]
[GA]Saggi
Ekura tým

Pokud máte nějaký problém, kontaktujte nás na http://www.ekura.cz/herni_ucet/support

Uživatelský avatar
Saggitarius
Zakladatel tématu
Game Administrator
Game Administrator
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 01. kvě 2010 14:53:16
Poděkoval:
Má poděkování: 2981×

Re: Nová verze atlasu

Příspěvek od Saggitarius » stř 07. lis 2012 21:35:58

Dnes byla uvedena opravena verze atlasu.
Již lze najít pozemky včetně poznámky o majiteli pozemku a jeho vůdci.
A několik drobností hlášených na foru a tiketu.

Edit 3.7.2013: Nejnovější verze atlasu již dokáže zobrazit polohy rudných žil a přepínat mezi zobrazením pozemků na Sindicate a Sinfortii. Přidána byla také Kolonie Cidonia.
/Script
[GA]Saggi
Ekura tým

Pokud máte nějaký problém, kontaktujte nás na http://www.ekura.cz/herni_ucet/support

Odpovědět

 • Nemáte právo psát zprávy v chatu.
@ Lejno « pát 8:56 am »
Konecne zhodil masku a ukazal svoju pravu tvár
@ Trubice « čtv 11:11 pm »
Taková momentka s Foxem před dnešní válkou https://ctrlv.cz/NoBH
@ schvarz « čtv 9:24 pm »
imo 28. září svatej Václav
@ Skullhlav « čtv 8:59 pm »
Kdy je nejbližší evet 28. říjen ?
@ schvarz « čtv 7:38 pm »
já čumím na twitchi na Fall Guys, to je neskutečná sranda
@ Skullhlav « čtv 7:23 pm »
Všeci ve war a tady klid :D
@ TomasFoxx « čtv 6:51 pm »
Trubice nejde válčit proti ostatním říším, trubice jim jde rovnou na pohřeb :D :D https://ctrlv.cz/uLTN
@ Mionix « čtv 6:43 pm »
@Minnoroth:lol: V klidu.
@ Minnoroth « čtv 6:41 pm »
Ježiš já celou dobu čtu cidonie, pardón.
@ Mionix « čtv 6:39 pm »
@Minnoroth,  Přeeesně, těch v Keri běhá. :lol:
@ Minnoroth « čtv 6:34 pm »
@Selema Mno třeba Rohnak je 137 :D
@ Selema « čtv 4:14 pm »
@Minnoroth,  už jsi viděl v keri moby kteří jsou víc jak lv 130+ ? :D
@ schvarz « čtv 4:07 pm »
chodim do keri 2x do roka, to fakt nebudu dělat :D
@ Sophya « čtv 3:57 pm »
130 stačí :)
@ Minnoroth « čtv 3:50 pm »
@Selema, 130 stačit nebude, musí mít ještě vyšší level tuším ne? :D
@ Selema « čtv 3:40 pm »
@schvarz,  u bufferů? udělej 130 a ent helmu +9 :D
@ schvarz « čtv 3:31 pm »
Mně se to furt děje v keri, když nemam port udělanej 😁
@ Mionix « čtv 3:07 pm »
@Hakan,  Aha :-)
@ Pajik « čtv 2:15 pm »
Já s tím měl problém za dobu, co chodím ent asi jednou, když mi padl net, tuším. Ale tak, já tam neafkuji, že..
@ Nejko123 « čtv 1:55 pm »
@schvarz, ty by si si chcel ísť dať v kľude obed a poležať si na móle aj polhodinku čo :D
@ Hakan « čtv 1:31 pm »
Že to za 3 minuty kopne po úmrtí samo do města
@ Mionix « čtv 1:09 pm »
@schvarz,  Vůbec jsem nepochopil, o čem mluvíte? Jaké 3 minuty, čeho?
@ RAMHH « čtv 12:58 pm »
@schvarz,  Jo, to je na houby.. Ale me se spis stane, ze se ukliknu a spise zmacknu objeveni ve meste. Uz 2x se mi to stalo, nastesti jenom na mole, ale i tak, 5 minut pryc kvuli takovemu malemu ukliknuti
@ qSTRoNgMANp « čtv 12:43 pm »
@schvarz,  Hlavně v hradu co ? :D
@ schvarz « čtv 1:01 am »
Je to mnohem rychlejší než se zdá :D
@ schvarz « čtv 1:01 am »
Ten 3 minutovej timer na port do města po smrti mě začíná vytáčet :D
@ TomasFoxx « stř 11:05 pm »
= -2 quick maths
@ Lejno « stř 10:29 pm »
@sizmik,  -3
@ sizmik « stř 10:15 pm »
@schvarz,  +1
@ schvarz « stř 8:14 pm »
to jsem ten stánek postavil 4x
@ schvarz « stř 8:14 pm »
Jeden den dokonce byla údržba a po ní ještě 2 restarty
@ schvarz « stř 8:14 pm »
Už jsem to párkrát udělal no.
@ TomasFoxx « stř 8:07 pm »
@schvarz, taky stavíš stánky v 10:50?
@ schvarz « stř 6:36 pm »
Tady okolo údržby stejně nikdo neplánuje. Prostě uhodí 11:00 a všichni jak banda opic, včetně mě, začnou křičet "omg co se děje, to spadlo" :D
@ Mionix « stř 6:06 pm »
Rád bych všem připomenul, že zítřejší údržba se nekoná. Můžete tak plánovat hraní bez výpadku.
@ MoravskyPepin « stř 2:15 pm »
Tady je jediná urážka Fuerza 😂😂
@ TopTopiik « stř 12:05 pm »
vegeta píše: dex za postavu na blízko hraval, valky cca 17.9.2019+ az do docembra, postava Warriot. ale jemu do lamakov v chate vtedy nikto nenadaval
K mentálovi bych se rád vrátil, až na to bude yang a já nikomu do "lamakov" nenadávám
@ SamJsiLama « stř 9:52 am »
@Lejno,  True 💁
@ Selema « stř 9:49 am »
jojo bylo to vidět včera
@ Lejno « stř 9:48 am »
Teda no, chápeme sa, nie zase všetci, ale tak čísla hovoria za všetko.
@ Lejno « stř 9:47 am »
Mmmm, je pravda, že žltá hra dobre, ale tu je podstatné skôr to, ze v modrej hrajú boti 😀
@ Selema « stř 9:45 am »
A taky mezi říší vid Lejno
@ Lejno « stř 9:44 am »
Výraz doslova lahke by som nepouzil, ale je pravda, že väčšina uspechu je medzi klavesnicou a stoličkou
@ SamJsiLama « stř 9:38 am »
Za každou postavu je to lehké, když si umíš poradit 🤔💁😁
@ Selema « stř 9:34 am »
Jo, on ten mental je vlastně strašně těžkej :D
@ vegeta « stř 9:29 am »
dex za postavu na blízko hraval, valky cca 17.9.2019+ az do docembra, postava Warriot. ale jemu do lamakov v chate vtedy nikto nenadaval
@ Skullhlav « stř 8:31 am »
Hrát za draka je sranda :fight:
@ Lejno « stř 8:19 am »
TomasFoxx píše: já bych duxovi doporučil aby si zahrál daggera nebo auráka😂 to je pak teprve sranda, když někoho chytíš pod dýky, hodíš mu kombo za 30k +- a pak ti to nějaká jednoranka co jen stojí vzadu vyžere 😂
Ja by som viacerym ludom doprial si zahrat blizkovu postavu 😀
@ Selema « stř 12:55 am »
@Betty,  ano :D
@ Betty « stř 12:55 am »
@Selema, V roce 2011? :think:
@ Selema « stř 12:53 am »
@Betty,  už byl :O
@ Betty « stř 12:53 am »
Řešme důležitější věci, například: Kdy bude Ekura merch? :think: :think:
@ Selema « stř 12:48 am »
@TomasFoxx,  a ještě wp jsi zapomněl :D
@ TomasFoxx « stř 12:43 am »
já bych duxovi doporučil aby si zahrál daggera nebo auráka😂 to je pak teprve sranda, když někoho chytíš pod dýky, hodíš mu kombo za 30k +- a pak ti to nějaká jednoranka co jen stojí vzadu vyžere 😂
@ schvarz « úte 11:16 pm »
On by Dux byl nejradši, kdyby všichni healeři všechno ustáli, nedávali dmg a on měl 1200CB
@ TopTopiik « úte 11:13 pm »
zabije, ale jde o to, že ta říše se potom zabrzdí a ty BMka a mentálové zemřou zbytečně a že v red jich je hodně
@ TopTopiik « úte 11:12 pm »
@TomasFoxx, poslední věc, na kterou ti dnes odpovím, protože asi neumíš číst dneska.....
@ TomasFoxx « úte 11:11 pm »
@TopTopiik,  celá red nesundá 2-3 lidi?😂 to potom nebude jen ve fuerze
@ TopTopiik « úte 11:10 pm »
@TomasFoxx, tak zkus otevřít oči v těch válkách... FF si tam poslední 2-3 války huntí FUerzu ve 2-3 lidech + někteří z modrý

Kdo chatuje