Add-ony

Prostor pro Vaše nápady na vylepšení hry nebo úpravy již zaběhnutých stálic.
Nutné schválení moderátorem.
Pravidla fóra
• Každý návrh musí obsahovat anketu.
• Máte-li návrhů více, vytvořte pro každý nové téma.
• Chcete-li vyjádřit pouze souhlas či nesouhlas, použijte anketu.
• V reakcích na podaný návrh se vyjadřujte vždy k tématu, vyvarujte se off topicu, byť jen částí příspěvku.
• Nová témata schvaluje pouze herní tým (GA, GM, TGM).
Odpovědět

Souhlasíte s implementováním tohoto systému ?

ANO
6
35%
NE
11
65%
Předtavuji si to jinak
0
Žádná hlasování
Nevím, názor napíšu
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 17

Uživatelský avatar
qSTRoNgMANp
Zakladatel tématu
Lv.25
Lv.25
Příspěvky: 572
Registrován: ned 17. bře 2013 21:02:18
Poděkoval: 299×
Má poděkování: 209×
Kontaktovat uživatele:

Add-ony

Příspěvek od qSTRoNgMANp » sob 14. črc 2018 19:58:08

Zdravím,

napadl mě taková nápad, který jsem viděl už kdysi dávno na wowku. A to jsou Add-ony. Pokud někdo neví, co to jsou add-ony, tak zjednodušeně:" Rozšíření hry, které není v základu implementováno s instalací hry"

V praxy to vypadá tak, že někdo naprogramuje rozšíření pro danou hru, které nikterak nezvýhodní hráče (Myslím tím, větší dmg, vetší inventář, atd.) Defakto, dá možnost zpřehlednit HUD hry ... například v tématu v návrzích: změna barev bonusu, by si každá hráč díky addonum mohl nastavit příslušnou barvu, jakou by chtěl i velikost textu a nemuselo by se to měnit globálně, kdy by tohoto "zvýhodnění" chtěl využit, mohl by. :)

Viděl bych to tak, že by komunita vytvářela "Add-ony" a tým by je mohl schvalovat, takže by každý si mohl hru upravit, podle svého gusta nemuselo by se rozhodovat o rozšíření globálně pro celý server. :)

Možnosti addonu, které by napadly ted:
1) Barvy textu a velikosti
2)Sloučení 1 a 2 inventu, do vetsiho pole
3)Klávesová zkratky např: ctrl+i by prepipalo mezi nazvama a popiskama (viditelnost)
ObrázekqSTRoNgMANpObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
140k+ min 138 LVL
Jinno
Aura
FULL
G8/G2/
G1/G1
P
M6 Obrázek
17
2 1/25

Uživatelský avatar
Script
Lv.34
Lv.34
Příspěvky: 1434
Registrován: čtv 09. úno 2012 18:37:00
Poděkoval: 286×
Má poděkování: 1461×

Re: Add-ony

Příspěvek od Script » ned 15. črc 2018 11:37:44

Než se rozepíšu, tak předesílám, že se zmíněným systémem na WoW nemám zkušenosti a je škoda, že jeho koncepty autor tématu více nepřiblížil. Návrh zřejmě staví na existenci nějakého API pro klienta Ekury, které zahrnuje minimálně:
  • nějaké množství předdefinovaných akcí, které lze upravit (např. "OnChatTextRender", "OnAppStart", ...)
  • seznam hodnot, které lze uživatelsky měnit a k nim příslušných metod (např. "SetTextSize", "SetSkyColorVector", ...)
  • samozřejmě také seznam metod, kterými lze současnou hodnotu načíst z paměti, něbo z nastavení hry (např. "GetTextColor", "GetDefaultTextColor", ...)
  • podporu nějakého skriptovacího jazyka (nejlépe Pythonu, který už v klientovi běží), ve kterém lze snadno provádět matematické operace, ukládat hodnoty do různých datových struktur ap., přičemž vývojář takového "Add-inu" by musel docela určitě mít přístup také k debugovací konzoli hry
  • nějaký způsob logického uspořádání akcí tak, aby si v případě aktivace více "Add-inů" tyto vzájemně nepřepisovaly hodnoty, které oba mění
  • možnost uložení interní konfigurace modulu do nějakého souboru a opětovné načtení plus možnost přidat také další data (například obrázky, kurzory, ...) do balíčku s "Add-inem" a umožnit k nim jednoduchý a rychlý přístup
  • kompletní, nebo téměř kompletní dokumentaci (protože bez ní se tvůrci "Add-inů" moc daleko nedostanou)
Takové API ale Ekura nemá. Není těžké si ho představit, ale určitě by bylo velmi časově náročné jej na slušné úrovni naprogramovat - a to mluvím pouze o základním systému. Následně by pro každou akce, kterou by si tvůrci "Add-inů" přáli změnit, bylo potřeba ručně doprogramovat příslušné metody, nebo alespoň zrevidovat parametry těch existujících, aby bylo jejich použití intuitivní a předešlo se možnosti zneužití. Tomu bude s rozšiřujícím se systémem čím dál tím složitější zabránit a (nejen) proto by nebylo od věci, aby každý uveřejněný "Add-in" prošel nějakým schvalovacím řízením a zběžnou kontrolou kódu. Kolik akcí by vlastně mělo být ze strany API podporováno? Jsou to řádově desítky, stovky, nebo tisíce? Návrh je v tomhle ohledu hodně nedotažený.

Pojďme ale ke konkrétním příkladům:
Obchodnik799 píše:
sob 14. črc 2018 19:58:08
Barvy textu a velikosti
V současné době jich hra používá jen několik. Pokud bychom chtěli, aby šly měnit nezávisle na sobě, musel by se tomu výrazně uzpůsobit systém. A protože se může stát, že nebude některá z hodnot definovaná, musel by systém po vykreslení každého okna (nebo jiné minimální jednotky) nastavení fontu vyresetovat na nějaké výchozí.
Obchodnik799 píše:
sob 14. črc 2018 19:58:08
Sloučení 1 a 2 inventu, do vetsiho pole
Je v podstatě o přepsání celého kódu inventáře. Bylo by potřeba umožnit kompletní přístup ke všem prvkům v inventáři - jejich velikosti, pozice a zarovnání, pozadí, viditelnost, stavy, flagy, nabindované akce. Pro zajímavost: třída, který obsluhuje fungování inventáře má momentálně 2100 řádků. V tomhle počtu ještě chybí různé interakce inventáře s jinými okny, takže výsledné číslo bude ještě vyšší. Pokud bychom chtěli dát autorům "Add-inů" absolutní volnost v uspořádání takového okna, musela by být téměř každá metoda ve zmíněné třídě nějakým způsobem modulární a zdokumentovaná.
Obchodnik799 píše:
sob 14. črc 2018 19:58:08
ctrl+i by prepipalo mezi nazvama a popiskama
Je z téhle trojice asi nejjednodušší. I tak zahrnuje minimálně zpřístupnění možnosti odchytávat všechny klávesy, které hráč stiskne, a k některým nabindovat uživatelské akce. To, že nic takového ve hře momentálně není, je zároveň největší překážkou pro vytvoření konfigurovatelných klávesových zkratek přímo v nastavení hry.

Vliv na výkon
Někomu to už teď připadá příliš složité? Pak jsem jeden z Vás. Ale je to ještě horší, když si uvědomíte, že spousty předdefinovaných akcí by musely mít nějaký standartizovaný způsob ukončení. Vezměme si například tvůrce "Add-inu", který by si nepřál zobrazovat hlášky typu "Obdržel jsi 123.456 Yangů". To znamená, že metoda, která se o to stará, by musela obsahovat příslušnou událost a zároveň také definovat, co vše se musí stát, pokud daná událost běh metody ukončí - tj. něco jako "bezpečné ukončení". To by při větším množství metod už mohlo mít celkem výrazný dopad na výkon klienta a to dokonce i v případě, kdy žádné "Add-iny" nebudou nainstalované (v případě opačném je ještě potřeba si přičíst výkonový dopad běhu kódu v chráněném režimu - tj. aby třeba syntaktická chyba v uživatelském kódu neměla dopad na vnitřní kód hry).

Je o to skutečně zájem ze strany vývojářů?
V neposlední řadě bych ještě zmínil, že komunita Ekury se svou velikostí s tou ve WoW určitě nedá srovnávat. To sice neznamená, že by zde touha po něčem podobném byla menší, ale rozhodně je zde méně lidí, schopných a ochotných (ano, je potřeba obojí) se do něčeho takového pouštět. Předpokládám-li správně, že Add-iny by byly zdarma, tak jen podotýkám, že jeho vývoj nikdy není úplně snadný a zdaleka nekončí vydním prvotní verze, protože:
  1. Jeho uživatelé neustále požadují více toho, či onoho
  2. Herní API se s vývojem hry nevyhnutelně mění, takže je třeba držet krok
Kolik znáte lidí ze svého okolí, kteří mají dostatek zkušeností, volného času a chuti, aby se o vývoj takového "Add-inu" starali? Já žádného a to se mezi programátory pohybuji.

Závěrem
Představa je to pěkná, to nepopírám. V současné situaci, kdy je v týmu jeden aktivní programátor, je ale hodně vzdálená realitě. Dokud se to výrazně nezlepší, budu hlasovat proti tomuto návrhu.
[GA]Script
Ekura Team (09.02.2012 - 31.07.2018)

Uživatelský avatar
qSTRoNgMANp
Zakladatel tématu
Lv.25
Lv.25
Příspěvky: 572
Registrován: ned 17. bře 2013 21:02:18
Poděkoval: 299×
Má poděkování: 209×
Kontaktovat uživatele:

Re: Add-ony

Příspěvek od qSTRoNgMANp » ned 15. črc 2018 12:00:10

Já jsem si přesně vědom základního problém a to je počet lidí, kteří server hrají, takže menší šance najít lidi, který toto uměj a pustili by se do toho s chutí.
Dokonce chápu složitost tohoto probléme, že Ekura na to není konstruovaná oproti wowku. :)
Jen mě prostě napadla taková myšlenka, kde vím, že na jiném p- serveru není a mohla by být zajímavá, toto spravovat by byl závod na dlouho trať, ale radši můj návrh někam napíšu, než abych si ho nechal pro sebe, s pocitem, že je to super, kdyby to tam bylo, ale je to težky na zrealizování. :)
Třeba se k tomuto návrhu někdy v budoucnu vrátíte a přepracujete to do své vize. :)
ObrázekqSTRoNgMANpObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
140k+ min 138 LVL
Jinno
Aura
FULL
G8/G2/
G1/G1
P
M6 Obrázek
17
2 1/25

Uživatelský avatar
ondra852
Lv.20
Lv.20
Příspěvky: 257
Registrován: úte 26. dub 2011 19:44:40
Poděkoval: 66×
Má poděkování: 216×

Re: Add-ony

Příspěvek od ondra852 » ned 15. črc 2018 14:24:19

Nedokazu si predstavit moc veci, ktere by mohlo API obsahovat a ktere by se zaroven nedalo zneuzit. Uz jen u takoveho eventu, ktery by se volal ve chvili, kdy se ma hraci zobrazit v chatu zprava je x moznoti jak toho vyuzit k ziskani vyhod nad ostatnimi hraci (ne, ze by nesla zprava zachytit jinak, ale preci jen to neni uz tak snadne a tolik lidi se do toho nepusti). A fuknce, ktera by poskytla seznam predmetu v inventari a jejich pozice ... :))

Odpovědět

  • Nemáte právo psát zprávy v chatu.
@ Kaenos « stř 12:16 am »
@schvarz :  :whistle:
@ Ivetka « úte 3:25 pm »
Cuuuuus
@ schvarz « úte 3:14 pm »
OMG ta změna pozemků, huráááááááááááá
@ beniamino « úte 11:54 am »
:hello:
@ SamJsiLama « úte 11:38 am »
:hello:
@ xPraimFaya « pon 8:15 pm »
Tak tam byl zakopanej pes, diky. :)
@ Mionix « pon 8:09 pm »
@xPraimFaya :  Zkoušela jste u strážce města, zda nemáte event vypnutý? A pokud ne, tak odkáži jedině na support.
@ xPraimFaya « pon 8:08 pm »
Vite mi prosim poradit, proc nemuzu dropovat na hlavni postave ty valentinske srandy? Zkousim to kazdou hodinu a furt to nemuzu dropnout.
@ disaster1591 « pon 7:22 pm »
round 2, fight :fight: :lol:
@ beniamino « pon 6:23 pm »
Ja vim,vsak to vidine,vid😁
@ Mionix « pon 6:21 pm »
@beniamino :  Ulevte si v SZ. Forum je i pro děti. :-)
@ beniamino « pon 6:17 pm »
Zase nebudme haklivy,nekdo si potrebuje ulevit 😁
@ MoravskyPepin « pon 5:34 pm »
Už slovo vulgarita mi připadá docela vulgární
@ qSTRoNgMANp « pon 3:08 pm »
Spoiler:
Obrázek
@ Daerron « pon 3:02 pm »
Mionix ja si neuvedomujem žeby som nieco vulgarne napisal :lol: tak keby niečo mate PM :D
@ Mionix « pon 2:20 pm »
@disaster1591 :  Vy nevidíte, ale již 2 si tu vysloužili warn za vulgarity.
@ Sophya « pon 1:43 pm »
Ja vôbec nenarážam na broskev 😄😄
@ Daerron « pon 1:41 pm »
:lol: :lol: :lol: ticho lebo zapnem broskev :lol: :shoot: :ouch:
@ Sophya « pon 1:36 pm »
Asi tak veľké vyhrážky ako si sa vyhrážal ty 😅😅
@ beniamino « pon 1:34 pm »
taky možnost :D :D
@ JayV1 « pon 1:33 pm »
Alebo až sa z klbka stane kubko
@ beniamino « pon 1:31 pm »
@disaster1591 :  darceky budu az na vanoce
@ disaster1591 « pon 1:30 pm »
@Mionix :  co tie darceky za vyvolavanie hadok, ci uz to neplati? :think: :lol:
@ Daerron « pon 1:28 pm »
Už sa teším :clap: :P
@ beniamino « pon 1:27 pm »
Jo no shoris v pekle😁
@ Daerron « pon 1:27 pm »
aj tu to horí :lol: :oops:
@ beniamino « pon 1:26 pm »
Musim si zprijemnit den,ked v praci bylo naprd bo horeloo
@ Daerron « pon 1:26 pm »
pls Sophya len to nie nič nepiš pls plsky
@ Daerron « pon 1:25 pm »
to už su ine vyhrážky
@ JayV1 « pon 1:24 pm »
Je to tak frenklin nesmej sa 😄
@ beniamino « pon 1:23 pm »
@JayV1 :  🤣🤣🤣
@ JayV1 « pon 1:22 pm »
Ja som kubko klbko
@ beniamino « pon 1:21 pm »
Mna uz nic neprekvapi...mej se
@ Sophya « pon 1:18 pm »
Pekny deň
@ Sophya « pon 1:18 pm »
Každopádne keby začnem ja kotkodákať bola by si nemilo prekvapená
@ Sophya « pon 1:17 pm »
@beniamino :  Ani sa ti nečudujem ak je to pravda
@ beniamino « pon 1:16 pm »
@Sophya :  my sa nebavkame uz nejaky patek....ano uklidnime to tu
@ Sophya « pon 1:14 pm »
Kubko byť tebou radšej zaleziem do myšej diery .. lebo keby som chcela byt poriadna šp*na tak sa obávam že by si sa nebavil ani so mnou naďalej ale dokonca aj benjamínka by si rozmyslela či sa chce s tebou bavkať tak teraz zalez ja zaleziem tiež a budeme všetci traja šťastní
@ ExtReM1sTa « pon 1:08 pm »
xDDDD každy si všechno upraví lol :D a transparentnosť nepoznáme madam? :D okeeej dobre vedieť aký postoj k pravde majú určití ľudia :D
@ Daerron « pon 1:07 pm »
:lol: :lol: Neberte to tak vážne :omg: a Sophya sa trošku ukludni ked vieš prd a ideš tu pisať a kydať na každeho :ouch: :normal: :hello:
@ beniamino « pon 1:07 pm »
Kazdy si vsechno upravi ,aby z toho nejlip vysel..on...takze tak...pekny den
@ Sophya « pon 1:06 pm »
@ExtReM1sTa :  asi tak nejak to je ;) a vždy bolo
@ beniamino « pon 1:06 pm »
@Sophya :  ano,ano...presne...prvne...to vis no...kazdy tu toho navyklada vic nez je zdravo...takze nic neprekvapujiciho....clovek se tu dozvi veci...o kterych ani nevi....😁😁😁 @ExtReM1sTa :  nejsem ty 😁
@ Sophya « pon 1:05 pm »
@Mionix :  pardon budem sa už snažiť krotiť 😊
@ ExtReM1sTa « pon 1:04 pm »
:D a čo sa nedopočula to si rada vymyslí domyslí premyslí zamyslí namyslí? :think:
@ Sophya « pon 1:02 pm »
@beniamino :  áno áno určite poprve 😄😄 hlavne že máš v rukáve iné esá od ľudí čo si sa dopočula samozrejme 😄😄
@ beniamino « pon 1:01 pm »
@Sophya :  to slysim prvne,to jsou mi novinky...tak pozor na tebe😁😁🤣
@ Sophya « pon 12:59 pm »
Tak buď konkrétna čo take ? Že si mi bola celu dobu u zadnice ? A aj si? A že máš vkuse niečo proti mne aj keď vies o mne totálne prd? 😀 Najprv tu boli reči o tom ako som vykradla Ettu a DIA a čo tu bude ďalej? Už sa na to zabudlo už som nevykrádla? 😀😀
@ beniamino « pon 12:57 pm »
@Sophya :  a ty ses zamyslela,co si tam predvadela a predvadisa
@ ExtReM1sTa « pon 12:56 pm »
:D Ďakujem za rady benžaminka si zlatučká keď sa vztekáš :D
@ Sophya « pon 12:55 pm »
On? A z akeho dôvodu ? Zamyslela si sa niekedy nad sebou? Uvedomuješ si co si na tej hre predvádzala donedávna ? Tak ju vyhľadaj ty a odporúčam naozaj kvalitnú
@ beniamino « pon 12:54 pm »
@ExtReM1sTa :  to nemusis mit strach,to by si mal hladat ty
@ ExtReM1sTa « pon 12:53 pm »
jasnééé :D sofka ty radšej meno dae ani nepíš lebo bendža bude musiet hladat odbornú pomoc
@ Sophya « pon 12:52 pm »
@beniamino :  daerron pisal že ja som ohovárala jeho a ty zas že on mna 😂😂 dohodnite sa
@ beniamino « pon 12:51 pm »
@ExtReM1sTa :  ty pomlc,ty ses ji napomlouval az,az a o daerronovi nemluvim...ale prisun map atd,udela sve....kamosi nejvetsi
@ Sophya « pon 12:47 pm »
To by si mal ako vidíš 😀
@ ExtReM1sTa « pon 12:46 pm »
žiarlivostné scénky ďaleko lepšie ako vo filme na tej ekurke :D :D :D asi by som mal byť aktívnejší
@ Sophya « pon 12:44 pm »
🤣🤣 radšej sa hádať nebudes lebo sa nemas o čom hádať “každého vyuzivas” to je tvoj argument na všetko cauky mnauky
@ Mionix « pon 12:39 pm »
Vulgarity vám v chatu tolerovat nebudu stejně jako kdekoliv jinde na tomto foru.
@ Sophya « pon 12:38 pm »
Som prešla okolo daerrona na koni a už jedna z vás fotila jak o život 😂😂

Kdo chatuje

offline Heana 
offline Marcelses 
offline Mionix 
offline schvarz