Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Všeobecná diskuze ohledně dění ve hře.
Pravidla fóra
• Pokud máte otázku, která se týká určité postavy, použijte sekci o herních postavách.
• Pokud je Váš dotaz směřován na konkrétní mapu, využijte sekci o herních lokacích.
elcucuy
Lv.2
Lv.2
Příspěvky: 7
Registrován: sob 08. srp 2020 12:17:37

Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od elcucuy » sob 08. srp 2020 13:03:31

Zdravím,
mám takový problém a to, že mi nejde spustit Ekura na dedikované grafice a jede mi jen na integrované na které mám pak lagy. V launcheru mám nastavenou tu lepší, nastavoval jsem i manuálně launcher a klienta Ekury do NVIDIA Control panelu, to samé jsem udělal i přímo ve windowsu. Nastavoval jsem taky v napájení "Maximální výkon" a zkoušel jsem i připojit druhý monitor přes HDMI a VGA, taky nepomohlo. Mám noťas Acer Aspire E15 (E5-571G-351W) s grafikama: integrovaná - Intel HD 4400, dedikovaná - NVIDIA Geforce 840m. Jedu na Windows 10 a 8GB RAM. Taky jsem ještě zkoušel mód kompatibility na launcher a klienta Windows XP SP3 a Windows 7, to taky nepomohlo. Tak třeba mi tu někdo pomůže :D Předem díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Skullhlav
Lv.13
Lv.13
Příspěvky: 94
Registrován: ned 21. čer 2020 13:05:41
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od Skullhlav » sob 08. srp 2020 13:45:14

Vypni tu integrovanou a pokud to ani tak nepojede tak Ekura tu NVIDIA Geforce 840m nemá ráda( nepodporuje)

Anderson
Lv.26
Lv.26
Příspěvky: 691
Registrován: ned 20. úno 2011 11:53:04
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od Anderson » sob 08. srp 2020 14:51:37

viewtopic.php?f=19&t=123556&p=1290939#p1290939

Už sme to tu párkrát riešili :)
Na notebookoch to je bohužiaľ ošemetné a asi nepoznám nikoho kto to dokázal spojazdniť tak, aby metin išiel na dedikovanej..
ende

Uživatelský avatar
MastnyRozek
Lv.4
Lv.4
Příspěvky: 17
Registrován: sob 05. srp 2017 15:44:17
Bydliště: U zahrádky
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od MastnyRozek » sob 08. srp 2020 15:27:49

elcucuy píše: sob 08. srp 2020 13:03:31 jede mi jen na integrované na které mám pak lagy.
Pouštíš to v okně? Mnoho nastavení funguje jen když jsi fullscreen. Ale já myslím že i kdyby to šlo tak ti to s lagama nepomůže, ono jde spíš o to, že Ekura je stará hra a umí využít jenom jedno jádro procesoru.
Obrázek

Uživatelský avatar
schvarz
Lv.26
Lv.26
Příspěvky: 652
Registrován: pon 09. srp 2010 17:03:41
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 388 poděkování

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od schvarz » sob 08. srp 2020 15:44:24

Na některých dedikovaných kartách to nefunguje. Na té mojí to taky spustit nejde.
Já svojí integrovanou kartu vypnout nemůžu, v BIOSu je možnost vypnout jen tu dedikovanou. Metin ale jede převážně na CPU.

elcucuy
Lv.2
Lv.2
Příspěvky: 7
Registrován: sob 08. srp 2020 12:17:37

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od elcucuy » sob 08. srp 2020 15:52:06

V BIOSu taky nemám možnost vypnout integrovanou a přes správce zařízení odstranit/vypnout ovladač se to může, co jsem se tak díval dost po*rat :D
EDIT: A zkoušel jsem to spouštět jak v okně tak na fullscreenu

elcucuy
Lv.2
Lv.2
Příspěvky: 7
Registrován: sob 08. srp 2020 12:17:37

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od elcucuy » sob 08. srp 2020 16:00:42

A když jsem zkoušel dát render přes CPU tak to možná jelo hůř jak přes tu integrovanou GPU - mám i3 4005u 1,7ghz, což je taky slabota

Anderson
Lv.26
Lv.26
Příspěvky: 691
Registrován: ned 20. úno 2011 11:53:04
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od Anderson » sob 08. srp 2020 16:10:15

Aby sme to uviedli na pravú mieru.
Áno, metin je stará hra, nevýhodou je, že vo veľkej miere záleží od procesoru a keďže metin je ťahaný len cez jedno jadro procesoru, notebooky sú vo veľkej nevýhode, keďže majú spravidla nižší takt ako procesor v stolnom PC.
Avšak, nejde len o ten procesor, do určitej miery hrá svoju rolu aj práve grafika a bohužiaľ tie integrované nie sú stavané na to aby utiahli hru, bezohľadu na to o akej hre sa bavíme (ak to nebudeme ťahať do extrémov a baviť sa o hrách z 90tych rokov že áno).
Môj notebook už teda ide tretím rokom no aj tak nepatrí medzi úplné šunky (Ak sa teda bavíme o procesore mám v ňom intel i7-6700hq s taktom 2,7, pri turbobooste vie ísť na nejakých 3,5 nie som si presne istý). Neni to najvyššie číslo ale rozhodne dostačujúce.. No aj tak metin vie posekávať a málokedy mi ide na čistých 60fps (ak prídem na tržku tak sa to trhá neskutočne) a to je presne to, že to nestíha práve tá grafika, nie procesor.

Takže áno, procesor je dosť dôležitý (ani nie tak jadrá, ako práve takt) no aj grafika tu hrá svoju rolu a rozhodne nie malú.

Nezostáva nám nič iné, než sa zmieriť s tým, že na notebookoch si asi nezahráme na dedikovanej, alebo prejsť na stolný PC :D
ende

elcucuy
Lv.2
Lv.2
Příspěvky: 7
Registrován: sob 08. srp 2020 12:17:37

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od elcucuy » sob 08. srp 2020 16:23:59

Mně jde hlavně o to abych mohl chodit swamp jinak mi to je jedno, že to není plynulých 60FPS :D

Anderson
Lv.26
Lv.26
Příspěvky: 691
Registrován: ned 20. úno 2011 11:53:04
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Ekura nejde spustit na dedikované grafice (u notebooku)

Příspěvek od Anderson » sob 08. srp 2020 16:28:06

elcucuy píše: sob 08. srp 2020 16:23:59 Mně jde hlavně o to abych mohl chodit swamp jinak mi to je jedno, že to není plynulých 60FPS :D

No už len na základe toho procesoru čo si napísal, mám pocit, že ten swamp by bol problém bezohladu na to, či by ti šla ekura na dedikovanej alebo nie :think:
ende

Odpovědět

  • You do not have permission to post in chat.
@ ChunjoKing « čtv 7:47 pm »
@Suko201,  150 watov mi žere notebook, tak to nemáš moc herný PC :D na stánky je si dobre kúpiť starší ntb/low PC
@ Cassper17 « čtv 7:05 pm »
Proism date men medailon na samnaku Tingra dekuji
@ Tomori « čtv 6:43 pm »
libast píše: někde sem čet že při piňatě bude bloknuto PvP a je vydět že nic
Dobrý den, PVP zóna kolem piňat je. Včera se to kontrolovalo skrze námitku jednoho hráče :hello:
@ Suko201 « čtv 6:40 pm »
jsemlamka33 píše: Dobrý den. Vím,že se vám do toho asi pouštět nechce ale nebylo by od věci se na jednu věc zaměřit?. :)) Offline stánky? Já jen,že by to ocenil uplně každý hráč už jen kvůli učtu za elektřinu a v dnešní době je to fakt znát navíc i zbytečné opotřebení počítače. :) Je to jen návrh ale každý hráč by to ocenil :)) a zase takový problém to udělat nemůže být.
a docela by mě zajímalo, kolik teda platíš za elektriku, já mam herní pc, který při největší zátěži bere cca 145W a mam ho zapnutý denně klidně 7h a při plné zátěži 3-5h, víkend i klidně 10-12h s tím,že na plný výkon cca 7-8h výkon + jiné spotřebiče atd a měsíčně mám zálohy 420kč a nedoplácím nikdy nic :-)
@ libast « čtv 6:39 pm »
někde sem čet že při piňatě bude bloknuto PvP a je vydět že nic
@ Suko201 « čtv 6:37 pm »
jsemlamka33 píše: Dobrý den. Vím,že se vám do toho asi pouštět nechce ale nebylo by od věci se na jednu věc zaměřit?. :)) Offline stánky? Já jen,že by to ocenil uplně každý hráč už jen kvůli učtu za elektřinu a v dnešní době je to fakt znát navíc i zbytečné opotřebení počítače. :) Je to jen návrh ale každý hráč by to ocenil :)) a zase takový problém to udělat nemůže být.
vedení už několkrát řeklo, že offline stánky nechce kvůli ekonomice, takže bohužel.
@ Relly « čtv 6:03 pm »
@jsemlamka33, Problém technický to určitě není. Ale ekonomicky, to už ano. Například co se spotřebáků týče, to by šlo rapidně dolů atp. Osobně třeba offline stánky tu vůbec nechci.
@ Grout « čtv 5:43 pm »
Jako ty ceny energií, to je hnus, pak si člověk fakt rozmýšlí jestli má ten stánek dělat nebo počká až stánku bude mít 10, aby se mu to "vyplatilo" :D
@ jsemlamka33 « čtv 5:38 pm »
Dobrý den. Vím,že se vám do toho asi pouštět nechce ale nebylo by od věci se na jednu věc zaměřit?. :)) Offline stánky? Já jen,že by to ocenil uplně každý hráč už jen kvůli učtu za elektřinu a v dnešní době je to fakt znát navíc i zbytečné opotřebení počítače. :) Je to jen návrh ale každý hráč by to ocenil :)) a zase takový problém to udělat nemůže být.
@ SELDA « čtv 5:34 pm »
Malé války
@ Revus « čtv 5:21 pm »
čus, nevíte o někom kdo kupuje chitin?
@ Fogru « čtv 5:20 pm »
jogurd007 píše: Čus. Za složení slov dostanu jaký kus talismanu? Univerzální a nebo jednu jakoukoliv část. Díky
Uni
@ jogurd007 « čtv 5:16 pm »
Čus. Za složení slov dostanu jaký kus talismanu? Univerzální a nebo jednu jakoukoliv část. Díky
@ Suko201 « čtv 5:05 pm »
A budou ve statistikách na webu ukazány i záznamy, kolik těch asistů padlo?
@ Suko201 « čtv 5:05 pm »
Chtěl bych ocenit přidání možnosti získat CB za asistkill. Hodněkrát se i mě stalo, že sem dal za nechutnost a zbylo klidně 2k a neměl sem nic, takže super. To abych si zase koupil pvp :-)
@ LazyMole « čtv 1:42 pm »
nechcete dát prosím nějakej nerf těm ledovým golemům v arénce..? :D se skupinou jsme vyčistili každou vlnu pomalu do 10-15s ale na golemech nedostatek dmg... :D celkem masakr co oni snesou
@ Makarov « čtv 1:17 pm »
Jako myslím, že to "oživí" velké války ...... :-)
@ Vydesenej « čtv 12:50 pm »
To bych asi taky tvrdil kdybych byl v týmu :D až čas ukáže
@ Narsi « čtv 12:37 pm »
Zdravím. Střední války rušit nebudeme. Máme velký zájem na tom, aby se tyto dvě kategorie nadále rozvíjely ke spokojenosti hráčů. Čeká nás teď pár kroků, jak toho docílit a budeme rádi, když se do vývoje zapojí pvp komunita.
@ Vydesenej « čtv 12:29 pm »
Otázka je jestli vůbec má smysl dělat něco do střední. Když by se stalo že do velké nebudou chodit lidi tak někdo zabrečí a zruší se i střední :D :D aby jsme ty lidi prostě přinutili za každou cenu
@ suja97 « čtv 12:28 pm »
Až na to zrušení malé války pro mě jako rekreačního hráče po dlouhé době dobrý a smysluplný update. (y)
@ suja97 « čtv 12:27 pm »
Grout píše: tam se presunou ty s generacema ne? :D A ve středních budou mít šanci i noví hráči.. jsem pochopil
Amen. Chudák Fogru musel dělat 12 generací aby ve střední dával aspoň 200cb a ted mu to zruší :(
@ suja97 « čtv 12:26 pm »
Makarov píše:
tzn ti, co si pracně udělali gen a schopnosti, dělali to kvuli středni valce zbytečněě
však si s tím mužou chodit do velké, Saggi stejně psal že je zajímá jen velká válka a střední a malou dělali jen jako ,,přípravku,,
@ Grout « čtv 12:15 pm »
tam se presunou ty s generacema ne? :D A ve středních budou mít šanci i noví hráči.. jsem pochopil
@ Vydesenej « čtv 12:14 pm »
Rozhodli jsme se zrušit malé války, protože jsou dlouhodobě mimo zájem :D tak doufám že se zruší i velké, když jsou dalo by se říct také už dlouhodobě mimo zájem
@ Makarov « čtv 12:07 pm »
tzn ti, co si pracně udělali gen a schopnosti, dělali to kvuli středni valce zbytečněě
@ Grout « čtv 12:00 pm »
Makarov píše: chtělo by to do IS přidat "vyhledávání" :D
naprostý souhlas!
@ Makarov « čtv 10:36 am »
chtělo by to do IS přidat "vyhledávání" :D
@ Cassper17 « čtv 10:08 am »
Tingra 15
@ ChunjoKing « čtv 6:13 am »
@Revus,  mne tiež kamarát hovoril, že jeho známemu padla v ľadovej zemi. Alebo som počul aj to, že niekomu padla v 2. meste
@ Uncut69 « stř 11:33 pm »
mě padla wifi na ox je možný že dostanu amulet do IS skladu? děkují.
@ Revus « stř 10:42 pm »
Jsem dostal info že ta jedna co má padat v ohnivce dokonce padla i jinde
@ noxforko « stř 10:41 pm »
ahoj, nebyla by možnost udělat ještě poslední OX v sobotu? když probíhá event až do noci ze 6. 7. ?
@ Revus « stř 10:10 pm »
Nekdo treba dostane i za min slov. treba za 30 :D I kdyz to asi ne. ale u kazdyho to je prej jinak. Nahodně.
@ Revus « stř 10:08 pm »
Jeden je z ohnivky, druhy OX, treti forum, 4 bud dort ( už nejde péct) nebo stránky knih, nebo zničení 30 pinat, nebo poskladaní slov 45-60 ( každý to má jinak). a myslím že team přidal i nějaký další možnosti. kdo ví
@ Ezzo95 « stř 10:02 pm »
respektive vim ze jde jeste z ohnivky a jeden za stranky.. ale ten ctvrty?
@ Ezzo95 « stř 10:02 pm »
Ahoj. mam cast amuletu za ox .. daji se nejak ziskat jeste ty zbyle tri?
@ Relly « stř 9:53 pm »
@Azi123,   Na stránkách ekury...herní účet - support. Taky jdu toho Taymena nahlásit. Si dovolil moc.
@ diver « stř 9:46 pm »
@silouette,  Bylo pár dnů zpět řečeno, že hráč musí dojít k 20. otázce, aby dostal amulet
@ Cassper17 « stř 9:40 pm »
Tingra 15
@ silouette « stř 9:38 pm »
Dobrý den, byl jsem na OX - odpověděl jsem sice špatně ale amulet jsem nedostal. Říkali jste, že je potřeba se zúčastnit. Dostanu amulet? Díky za info
@ Azi123 « stř 9:36 pm »
Ahoj, prosím, kde se píše ticket? děkuju :)
@ beautyy « stř 8:49 pm »
Jinno
@ Uncut69 « stř 8:19 pm »
Ahoj chci se zeptat zda půjde udělat černá puma i po skončení eventu ?
@ Revus « stř 4:31 pm »
Dík
@ Tomori « stř 4:28 pm »
Revus píše: Ahoj,chci se zeptat, je nějaký minimální level na OX? Potřebuju dílek na pumu ale nemam žadnej velkej level. jen dropa 40
Dobrý den, hráč musí mít minimálně lvl 50
@ Revus « stř 4:24 pm »
Ahoj,chci se zeptat, je nějaký minimální level na OX? Potřebuju dílek na pumu ale nemam žadnej velkej level. jen dropa 40
@ Tomori « stř 1:44 pm »
Dobrý den, bylo předáno dalších 30 dílků amuletu. :hello:
@ Relly « stř 1:29 pm »
@noxforko,  A v čem, když byly 4 ox ? A to i o víkendech.
@ Nonepovideeej « stř 12:10 pm »
Tohle ale nebyla jediná OX, celkově byly 4
@ noxforko « stř 12:00 pm »
smutne pro ty co maji odpoledni
@ Cassper17 « stř 6:02 am »
Amadori Tingra 15
@ ChunjoKing « stř 2:27 am »
21:00
@ ChunjoKing « stř 2:26 am »
@fenylalanin,  tak posledný len z OX. Dnes, 2.7. v stredu, máš jedinú šancu. Inak pumu neskompletizuješ!!!
@ fenylalanin « úte 8:33 pm »
ten už mám mám i z ohnivky a z forka
@ Janko.Tlcik « úte 7:45 pm »
skús skompletizovať stránky, to dá univerzálny dielik talizmanu
@ fenylalanin « úte 6:38 pm »
ahoj už mám 3ks amuletu a poslední chybějící získám jen z ox a nebo to jde i jinde ?
@ Tsurugi « pon 5:24 am »
Jinno: 142Chunjo: 180 Shinsoo : 60 Tsurugi
@ Zuzzi « pon 1:38 am »
Slova

Who is chatting

offline Akemos 
offline Alter 
offline BlowBM 
offline Cassper17 
offline Hakan 
offline Mionix 
offline Nebiros 
offline Revus 
offline SELDA 
offline Tyyynka 
offline YoyopinX 
offline cutedust 
offline dominho9 
offline jogurd007 
offline pitre 
offline strDK