Bezpečnost vašich údajů a hesel

Informace o vybraných událostech ve hře. Pro kompletní informace o novinkách sledujte web.
Užitečné odkazy: Pravidla, Seznam změn, Tým Ekura
Zamčeno
Uživatelský avatar
Saggitarius
Game Administrator
Game Administrator
Příspěvky: 1146
Registrován: sob 01. kvě 2010 14:53:16
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 2822 poděkování

Bezpečnost vašich údajů a hesel

Příspěvek od Saggitarius » pát 11. lis 2011 23:00:06

Občas se objeví téma či tiket, který tvrdí, že nikdy nikomu nedal údaje k přihlášení a stejně byl vykraden. Proto vzniká toto téma, jako taková ukázka jak se lze k heslům dostat.


Jak jsou tedy data a hlavně tedy hesla na sindicate zabezpečena ?

Takže, nejprve je zde hardware ochrana.

Databáze je chráněna firewalem, který zamezí přístupu každému, kdo se nepřipojuje z jednoho ze 3 PC.
1 z nich je web (sindicate), zbylé 2 jsou IP adresy našich PC.
Kdyby se však stala chyba a dokázal by někdo prolomit hardwarový firewall (například jiný web na stejném PC v rámci hostingu), je nutno se prokázat přístupovým heslem. Kdy každý i správný přístup je monitorován. Ještě se doteď ale nestalo, že by přes firewall někdo prošel.
Stejným způsobem je chráněn přístup k serveru jako takovému. A tak se na daný PC nedá přihlásit bez hesla a kontroly IP adresy. Kde by někdo měl přístup k fyzické databázi.

Druhou stránkou je software ochrana.
Hesla v databázi k jednotlivým účtům jsou v databázi zahashována pomocí funkce známé jako HASH.
Viz reference na konci příspěvku.
Z wiki je patrné, že HASH se dá velmi obtížně dekódovat (restaurovat) Lze jej maximálně tak uhádnout.
Firma ORACLE, která vytvořila mimo jiných databázový systém MySQL, si pečlivě výpočet a kódování svých hesel střeží.
Na našem systému je navíc zvýšená ochrana hesel a to přidáním do hesel tzv. SALT viz reference.
Takže i kdyby někdo přešel přes první část tohoto příspěvku až k heslům, čekal by jej vcelku nadlidský úkol. Zde by bylo pro útočníka snazší si upravit svou vlastní postavu/účet než se "babrat" s heslem cizího účtu.

Druhá možnost jak se dostat k surovým datům v databázi je výpis přes tzv SQL Injektáž viz reference.
Zde je však ochrana skripty, které zastaví takovéto pokusy. Ještě vyšší ochrany se dosáhlo zákazem používat speciální znaky ve všech formulářích, které se odkazují do databáze. (Již před tímto krokem však byly chráněny jinými skripty, jen se přešlo na nové účinnější).

Prozatím si nevzpomenu co bych ještě zde dopsal, ale jistě proběhne několik úprav.


A nyní se dostaneme k možnostem z druhé strany jak se dostat k vašim heslům. Druhou stranou je myšlen přístup od Vás.

Nejsnazší je sdílení účtů (dobrovolně dodány údaje). Zde nemá smysl cokoliv dodávat, snad jen to, že by se lidi divili co jsou schopni někteří udělat pro pár nul a jedniček.

Další možností je uhádnutí hesla. Zde se nejčastěji vykukové dostanou k údajů typem pokus omyl. Jistě se najde tento případ mezi vámi : Jméno postavy = jméno účtu = heslo. To jest první věc co vyzkouší útočník. A pokud přes toto projde, pak ano nedali jste nikomu údaje, ale absolutně jste neudělali nic pro jejich ochranu.

Dále zde máme možnost okoukání hesla : přihlašujete se na veřejném místě (knihovna, u kamaráda či u vás doma a kamarád stojí za zády). Čím častěji se přihlašujete, tím více má šancí heslo okoukat. Zde bohužel je problém s přehlašováním na jiné CH, kdy je nutno v launcheru znovu zadat údaje a tím dát novou možnost okoukání. Za toto se omlouváme, ale je to "nutnost ochrany".

Zábavnou částí jak přijít o účet jsou případy nazývané jako podvodné weby, slibující odměny na Váš účet. Ať už lépe či hůře tvořené s naší či bez naší grafiky. Pokud by od nás měla vzniknout taková to akce, tak bude vždy jen na našich stránkách. Nevím proč by jsme ji dávali na stránky poskytující "škaredé" domény třetího řádu.

Velmi podobnou kategorií jsou tzv. yang hacky, drop hacky, +9 hacky, trade hacky ap., které po Vás opět chtějí zadat Vaše jméno a heslo, které má zabezpečit funkčnost podvodu, ale místo toho jsou tyto údaje odeslány buď do hry, nebo na email, skype, icq .... atd.

Podobně na tom jsou tzv. keylogery. Tyto programy odchytávají to co píšete na klávesnici a jsou pak údaje odesílány útočníkovi. Tyto programy mohou být nabaleny na předchozí kategorii (takto si zabezpečí útočník přístup i k dalších účtům, na které se přihlásíte) či již na samotnou instalaci hry (proto vždy doporučujeme používat jen a pouze instalace uvedené na našem webu, které jsou "čisté". Co k nim přibalí jiní (ne vždy to tak musí být, ale neručíme za ně) to již nelze prověřovat.

A přicházíme k další variantě. Tou jsou programy pro správu na dálku. Kdy poskytnete možnost ovládat Váš počítač na dálku. Tuto schopnost má mnoho programů a mimo jiné také Skype (hojně využívaný). Kdy stačí, že máte tuto funkci povolenu (či vyžádánu) a útočník pak změní údaje přímo na vašem PC.

Další možností jak být okraden je, že budete hrát či přistupovat ke svému účtu na počítači, který je již některým výše uvedeným příkladem napaden. Čistotu počítače si například ve škole či knihovně nemáte kolikrát ani jak ověřit.

Stejné problémy se dají sepsat na téma bezpečnosti vašich emailu. Kde platí to samé a je to často opomíjeno. Například kombinace kdy je heslo shodné jak pro email tak pro účet.Takže je třeba si dávat pozor kde, na čem či před kým se přihlašujete. Jak máte ochráněn počítač či přístupové údaje. A kdo všechno má k danému počítači přístup.

Nástrah na běžného hráče čeká mnoho, ale není v našich silách se o vaše PC postarat. My chráníme data jak je to jen z naší pozice možné. Zbytek záleží na Vás.

Další náměty klidně v diskuzi.

Edit 23:15 :
Ještě jedna připomínka, která se týká daného problému. Pokud někdo napíše tiket, ve kterém žádá údaje ke svému účtu, tak bohužel většinou narazí. V rámci ochrany osobních údajů, ke kterým jsme se ze zákona zavázali, nemůžeme poskytovat údaje třetím osobám. Franta Čahoun z Horní Dolní nemůže dostat informaci, na kterém účtu má postavu FrantaCahoun i kdyby byla jeho, když nenapíše na tiket z emailu, který patří k danému účtu atd.

_________________________________________________________
Reference:
HASH http://cs.wikipedia.org/wiki/Ha%C5%A1ovac%C3%AD_funkce
Typy hesel a SALT http://interval.cz/clanky/salted-hash-d ... zpecnosti/
SQL Injection http://cs.wikipedia.org/wiki/SQL_injection
[GA]Saggi
Ekura tým

Pokud máte nějaký problém, kontaktujte nás na http://www.ekura.cz/herni_ucet/support

Zamčeno

  • You do not have permission to post in chat.
@ Mionix « pát 7:53 pm »
A já vám psal, že výroční event začne do začátku prázdnin. Tak že, kde je problém?
@ Suko201 « pát 6:56 pm »
Hele nechci to už řešit, očividně sem jediný, komu to vadí :D tak už budu raději mlčet :)
@ Suko201 « pát 6:54 pm »
TomasFoxx píše: @Suko201,  ja si teda nikde nevsiml rozvrhu eventu, to mas asi nejakou novinku 😂
jak jako rozvrh? Slavnostní event vždy začal na začátku června. To je snadno dohledatelné.
@ schvarz « pát 12:34 pm »
Však řikali, že to bude až vo prázdninách - tomu já rozumim jako konec června/začátek července. Nevim co nejni jasný :D
@ TomasFoxx « pát 9:03 am »
@Suko201,  ja si teda nikde nevsiml rozvrhu eventu, to mas asi nejakou novinku 😂
@ fyxicek « čtv 11:30 am »
Suko201 píše:
Clusive píše:
Suko201 píše: Spuštění po víkendu, kdy mají být bouřky a nechutné lijáky a od pondělí sluníčko 31 stupňů, to sem zvědav, kolik lidí vám tam naběhne
Je to dost nešťastné, nicméně určitě k tomu jsou důležité důvody, proč tomu tak je, tak to respektujme a nechme se překvapit.
hele já to dokážu pochopit, ale ne když event má skoro měsíc zpoždění. O to mi jde. A ještě k tomu, když teď konečně přišlo ochlazení a můžeme u toho PC být problém něco déle, než když je venku nechutné vedro :D mě to jen prostě zamrzelo, protože se to zas odložilo z minuty na minutu :(
Ale nikdo nebylo řečeno, kdy se spustí, bylo avizováno, že se spustí určitě před prázdninama, což se splní. Nikde nebylo řečeno, že by se pouštěl tenhle čtvrtek(tj. dnes). Možná to bude nějaký větší event, který bude přínosný pro nováčky, proto to chtělo i delší úpravy. Kdo ví. :))
@ Lejno « čtv 11:25 am »
Nerev furt na všetko
@ Suko201 « čtv 10:43 am »
Chápu, že ne vše jde podle plánu, ale čekáme už fakt dlouho.. :(
@ Suko201 « čtv 10:43 am »
Clusive píše:
Suko201 píše: Spuštění po víkendu, kdy mají být bouřky a nechutné lijáky a od pondělí sluníčko 31 stupňů, to sem zvědav, kolik lidí vám tam naběhne
Je to dost nešťastné, nicméně určitě k tomu jsou důležité důvody, proč tomu tak je, tak to respektujme a nechme se překvapit.
hele já to dokážu pochopit, ale ne když event má skoro měsíc zpoždění. O to mi jde. A ještě k tomu, když teď konečně přišlo ochlazení a můžeme u toho PC být problém něco déle, než když je venku nechutné vedro :D mě to jen prostě zamrzelo, protože se to zas odložilo z minuty na minutu :(
@ Clusive « čtv 9:56 am »
Suko201 píše: Spuštění po víkendu, kdy mají být bouřky a nechutné lijáky a od pondělí sluníčko 31 stupňů, to sem zvědav, kolik lidí vám tam naběhne
Je to dost nešťastné, nicméně určitě k tomu jsou důležité důvody, proč tomu tak je, tak to respektujme a nechme se překvapit.
@ Suko201 « čtv 9:43 am »
Spuštění po víkendu, kdy mají být bouřky a nechutné lijáky a od pondělí sluníčko 31 stupňů, to sem zvědav, kolik lidí vám tam naběhne
@ Suko201 « čtv 9:42 am »
Mionix píše: Údržba je posunuta až na pondělí 24.6.2024 9h. Po jejím ukončení bude zahájen letní festival. Děkujeme za pochopení.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣 spuštění po víkendu, tak to je výhra, to sem opravdu nečekal takový tah
@ NikolAstrid « stř 4:36 pm »
@Mionix,  Díky za info :)
@ Mionix « stř 3:19 pm »
Údržba je posunuta až na pondělí 24.6.2024 9h. Po jejím ukončení bude zahájen letní festival. Děkujeme za pochopení.
@ KerkyzAfterky « stř 11:08 am »
Ezzo95 píše: Ahoj. Je nějak možné ziskat zpět bonusy na uctě který byl legálně zakoupen za herní měnu? (yang) ..
buď musíš počkat, dokud nevyprší trest, nebo pokud je tam hodně TB, tak už není možnost bonusy získat
@ Ezzo95 « úte 10:28 pm »
Ahoj. Je nějak možné ziskat zpět bonusy na uctě který byl legálně zakoupen za herní měnu? (yang) ..
@ suja97 « úte 8:24 pm »
MoCKeR píše: Meli ste me poslouchat kdyz sem par let dozadu rikal at tu hru prodaj nekomu 😄 generacema se to officialne pochovalo protoze nikdo novej a pri zmyslech nebude expit 10x to iste…aby mel kouzla 😄 hra by se mohla volat po lidech co ty generace udelaj 😁😁 napr Metin 2 Delian,kebabFox anb nvm kdo je dela 😂😂
Amen 😀
@ KynutaBuchta « pon 11:05 pm »
schvarz píše: životní situace :O
To je jen mezi námi děvčaty. :-D
@ schvarz « pon 10:50 pm »
životní situace :O
@ KynutaBuchta « pon 9:19 pm »
Jo takhle, děkuji mockrát. :-)
@ Bisky « pon 8:11 pm »
Body se přidělují a případně nepřidělují dle náročnosti, zpracování a účasti. Navíc jsem Vám vysvětlovala v SZ, jaká je moje aktuální životní situace. :hello:
@ Mionix « pon 6:31 pm »
@KynutaBuchta,  A jste si jistá, že ty body někdo přiděloval? 2x naposledy jsem to louskal já, je to hodně složité. A nyní již tak měsíc minimálně mě Bisky neoslovila. Třeba se to ještě nerealizovalo.
@ KynutaBuchta « pon 4:43 pm »
Zdravíčko, ve hře v hodnosti za soutěž na fóru - musí být přímo za 1.místo, abych dostala 1bod? Získala jsem 2.místo a nepřibyl mi bodík. Děkuji za odpověď. :-)
@ Pajik « pát 10:05 am »
@Makarov,  chápu, že blbě se to obhajuje, když k lidem míří yangy od člověka, co se tím ani netají, to je asi fakt ;)
@ Makarov « čtv 8:21 pm »
Pajik píše: No, nějaké bany jsou za kšefty ještě před generacemi, když už píšeš o faktech
Je to spíše při řešení, jak výslech u NCOZ.... Ve výsledku asi můžeš argumentovat vším, čímkoliv, ale už mají svoji pravdu a jednají s tebou, jak kdyby ti bylo 15.....
@ Pajik « čtv 7:00 pm »
No, nějaké bany jsou za kšefty ještě před generacemi, když už píšeš o faktech
@ MoCKeR « čtv 5:51 pm »
Mionix píše: @MoCKeR,  Vaše starosti na mou hlavu. :-D
dost slaba argumentace na fakta 😄 neverim ze jde firma UP po generacich …ktere byli zasadni zmena ve hre 😄 ja to nemam ve svem zivote jako problem…jen sem videl pranyr tak sem napsal a zhodnotil ty generace a mozna to souvisi uvidime klk banu tam este bude za prodej za real 😄asi lidi ty generace moc hrat nechcu 😁
@ Pajik « čtv 4:56 pm »
Vlastně, chceme vše, ale nic pro to
@ Mionix « čtv 4:30 pm »
@MoCKeR,  Vaše starosti na mou hlavu. :-D
@ MoCKeR « čtv 2:40 pm »
Meli ste me poslouchat kdyz sem par let dozadu rikal at tu hru prodaj nekomu 😄 generacema se to officialne pochovalo protoze nikdo novej a pri zmyslech nebude expit 10x to iste…aby mel kouzla 😄 hra by se mohla volat po lidech co ty generace udelaj 😁😁 napr Metin 2 Delian,kebabFox anb nvm kdo je dela 😂😂
@ MoCKeR « čtv 2:32 pm »
Hra sama seba pochovava ..polka dostane ban bo nechce delat generace tak to radsi prodava …druha pulka skonci protoze ma jen generaci 3 a ne 8 😂😂 a kde sou lidi ktere skonci protoze je to nebavi .. 😄
@ MoCKeR « čtv 2:29 pm »
Prej pri 10. Generaci bude free voucher do psychiatrie 😂
@ KerkyzAfterky « stř 3:59 pm »
když už se tak banuje za real, tak by mě zajimalo, kdy sklapne past i nad heliem :D
@ Makarov « stř 8:25 am »
qSTRoNgMANp píše: @Makarov,  TO by měl hlavně podat okradeny hráč, ale nevíme pozadí. :)
to si nemyslím... Vem si, kdyby si podnikal a někdo ti "kazil" kšefty... Být mínus 200/500 ročně, díky nějakymu hrači?:D parada:D to chceš:D
@ qSTRoNgMANp « úte 11:36 pm »
@Makarov,  TO by měl hlavně podat okradeny hráč, ale nevíme pozadí. :)
@ Makarov « úte 8:38 pm »
Hakan píše: Představil bych si pod tím to, že chtějí zabanovat půlku aktivních hráčů kteří jsou vlastně chudáci, páč ti co jim to prodali dostali love a jsou ještě vysmátí
vím že dlouho se řešili minimálně dva hráči, kteří si na tomto rozjeli vlastní byznys... Jen nechápu, proč na ně není podáno furt Trestní ..
@ Makarov « úte 8:36 pm »
kovardominik píše: těch porušení podmínek použití je tolik až mě to děsí, tím víc že nevím co si pod tím představit
z 90% si myslím, vzhledem k TB, že to jsou porušení podmínek použití článku 5 a bodu 5.1 a 5.2.. Ve zkratce Nákup prodej za real.. Nicmene i ty, kteří tam jsou, nemusí být hned vinný :-D Na druhou stranu, aspoň se to trochu vytříbí a tento "nešvar" bude pryč.. Pak to kazí moje obchody s SD :-D
@ Hakan « úte 8:34 pm »
Představil bych si pod tím to, že chtějí zabanovat půlku aktivních hráčů kteří jsou vlastně chudáci, páč ti co jim to prodali dostali love a jsou ještě vysmátí
@ kovardominik « úte 8:23 pm »
těch porušení podmínek použití je tolik až mě to děsí, tím víc že nevím co si pod tím představit
@ Makarov « úte 8:02 pm »
Mionix píše: @qSTRoNgMANp,  není, pokud je účet jen odstaven pro podezření, není na pranýři. Alespoň tak tomu vždy bylo.
Na pranýř se dává každý, kdo dostal blokaci. Je pak na něm, jestli to do 30 dnů obhájí nebo ne.
@ Makarov « úte 8:00 pm »
qSTRoNgMANp píše: @Makarov,  Už mám echo, že prej je na pranyři vše i pouhé podezření, takže chápu, ale s tou změnou mailu to trochu nechápu, ale dobře.
no, nechtel sem aby me obral o vecii, proto komplet😂 no nevadi…. Na pranyri jsem. Ted je jen na me, jestli si to obhajim nebo ne… nechejme se prekvapit.
@ Mionix « úte 7:39 pm »
@qSTRoNgMANp,  není, pokud je účet jen odstaven pro podezření, není na pranýři. Alespoň tak tomu vždy bylo.
@ qSTRoNgMANp « úte 5:13 pm »
@Makarov,  Už mám echo, že prej je na pranyři vše i pouhé podezření, takže chápu, ale s tou změnou mailu to trochu nechápu, ale dobře.
@ Makarov « pon 6:37 pm »
Mionix píše: @Makarov,  To musíte napsat do toho ticketu. Zde to nikdo nevidí. :-)
Ano, to jsem napsal:-) Reaguji na strongmana.. :-) Děj se vůle boží :-D
@ Mionix « pon 6:32 pm »
@Makarov,  To musíte napsat do toho ticketu. Zde to nikdo nevidí. :-)
@ Makarov « pon 6:28 pm »
qSTRoNgMANp píše: @Makarov,  Si dolítal draku.
Tak samozřejmě to spustilo celkovou kontrolu mých příjmů v yang, odkud pochází postavy, a tak.. Vše jsem vysvětlil, budu čekat na odpověď. Nic netajím,. Jen mě udivuje, že nevidí ty desítky tisíc SD co mi protekli účtem od ledna. Taktéž i to, ze s DELIANEM jsme meli prakticky MONOPOL na premka v trznici, kdyz vypadnul on, tak sem prodaval ja a delal na SD cca 100kkk tydne :-D
@ Makarov « pon 6:25 pm »
qSTRoNgMANp píše: @Makarov,  Si dolítal draku.
Nene, svedomi mam ciste.. vse sem objasnil :-) uvidíme jak se k tomu clenove tymu postavi. U me se jedna o blokaci z duvodu půjčení postavy na valku.. vysvetlim - prisel sem do noveho cechu a po tydnu mi jeden hráč z cechu píše, jestli mu neudelam zasveceni, nebo nepujcim pvp. Samozrejme mu nepujcim moje pvp za nekolik kkk. Moji podminkou bylo zmena komplet udaju. Mail i heslo. To udelal. Ja zemnil heslo,m z taymana dal na ucet moje veci, odesel valku s timto mentalem a zas prevedl zpatky. No samozrejme mu dali blokaci a me automaticky také :-)
@ qSTRoNgMANp « pon 4:14 pm »
@Makarov,  Si dolítal draku.
@ Makarov « pon 9:08 am »
Suko201 píše: Souhlasím s Mionixem. Malá umřela již dávno, chodili tam už jen lidi, co měli top věci (bska za 150 atd) a třeba 2 lidi, co neměli moc yangs, jako sem já a někdo ještě jiný. Jsem za zrušení malých, je to jen hračka pro boháče a noví hráči, co začínají s pvp nemají šanci něco uhrát, když jen bs má mnohem větší hodnotu než jejich celý set
Já tam byl naposledy s warem... účast malá (do 5 hráčů) a i s perfektní vybavou, stačilo, že někdo prohodil štít a dali sekali jsme se dlouho :-) Za mě teď jsou hodně funčkní střední a velké války :-) Jen mě štve to, jak lidi vyžírají killy :-))) :D
@ Suko201 « pon 9:06 am »
Souhlasím s Mionixem. Malá umřela již dávno, chodili tam už jen lidi, co měli top věci (bska za 150 atd) a třeba 2 lidi, co neměli moc yangs, jako sem já a někdo ještě jiný. Jsem za zrušení malých, je to jen hračka pro boháče a noví hráči, co začínají s pvp nemají šanci něco uhrát, když jen bs má mnohem větší hodnotu než jejich celý set
@ suja97 « ned 11:48 pm »
A malý války předtím rozhodně nechcípaly, na výsledky a účast ve válkách se může každej podívat. Stalo se že tam přišlo 10 lidí dohromady, ale aby tam 4 týdny po sobě nebyla ani noha, to ne.
@ suja97 « ned 11:47 pm »
Mionix píše: Celé války jsou jednoduché. To co jsem tvrdil na začátku, když se o nich uvažovalo, to se i stalo. Viz třeba pan suja97. Nudili se, měli yangů tři zadečky a udělali si TOP i do malých a středních válek. Tak že to dopadlo tak, že kdokoliv, kdo nemá finance je tam buď bit, nebo tam ani nejde. A prázdniny to jen umocnili. Ale malé chcípaly už dávno před úpravou CB. ;-) Holý fakt, dohledatelný, doložitelný, viditelný z pozice člena týmu.
Ty nadávky na tým za který mám teď 15tb (který jsou mi btw úplně u zadele), nejsou rozhodně mířený proti tobě Mio, ty jsi bohužel jedinej na ráně. Mě jen hrozně štve, že server kterej byl top CZ/SK a krásné fungoval, teď zabíjí banda patlalů vymýšlením nesmyslů a kravin, místo aby udělali to jediný co se po nich 8 let chtělo - novou lokaci. Howgh
@ Mionix « ned 5:34 pm »
Celé války jsou jednoduché. To co jsem tvrdil na začátku, když se o nich uvažovalo, to se i stalo. Viz třeba pan suja97. Nudili se, měli yangů tři zadečky a udělali si TOP i do malých a středních válek. Tak že to dopadlo tak, že kdokoliv, kdo nemá finance je tam buď bit, nebo tam ani nejde. A prázdniny to jen umocnili. Ale malé chcípaly už dávno před úpravou CB. ;-) Holý fakt, dohledatelný, doložitelný, viditelný z pozice člena týmu.
@ Gulik « ned 4:08 pm »
O válkách tedy nic nevím, pokud dlouhodobě i mimo léto je málo účastníků, dávalo by smysl nahradit je něčím jiným, co by potencionálně vedlo ke zlepšení třeba středních.. Problém na který bude tým koukat jsou ale již spousta hotových věcí. Je to velkej zásah do hry. Případně dát válku pro malý jen jako občasnou věc. Jednou za týden či jednou za dva ale s nějakým bonusem jako kompenzace
@ Suko201 « sob 10:50 pm »
fyxicek píše:
Pajik píše: @fyxicek,  Na druhou stranu, proč motivovat víc lidi na malé války, kde to mají o dost jednodušší, i levnější, jak v těch velkých? Není to tak dávno, co ze středních válek měli za 2 války více CB jak většina z velkých, nemluvně o tom zasvěcku, které si hráči dělávají primárně v těch středních.. A motivovat na malé nevím.. Blbě se na to shání eliky atd. já osobně ty malé taky nikdy nepodporoval. Každopádně, každý rok je primárně v letních měsících velký úbytek hráčů (logicky), za těch 13 let se to vždy takto opakovalo. Důvodů na "pohřbení" malých válek může být více
Jasne, chapu vsechny tve duvody, je to vse pravda. Ale zase priklad: nekdo zacne hrat a rekne si, ze by chtel do valek, tak si rekne presne, ze nejlevneji ho vyjdou male valky, ted je nejakym zpusobem postavi a tam nikdo. A tim, ze najednou takhle novych hracu stavet male war nebudou, tak by bylo potreba tam dostat stavajici hrace. Ale v tomhle stavu ty male valky jsou zbytecna zaplata patecniho casu. A nebo kdyz uz tedy ty lidi nedostavat do malych war, proc je uplne nezrusit a nevymenit je za neco jineho, at uz stredni valkou nebo rybolovem, asi by cokoliv jinyho v tomhle stavu davalo smysl. Ale to jen polemizuju, na mne to nezalezi.
já jsem taky pro zrušení malých válek, stejně tam už nikdo nechodí a opravdu je to škoda času, který se může využít jinak. Ať už vymýšlením nové soutěže, nebo ta střední navíc.
@ fyxicek « sob 10:41 pm »
Pajik píše: @fyxicek,  Na druhou stranu, proč motivovat víc lidi na malé války, kde to mají o dost jednodušší, i levnější, jak v těch velkých? Není to tak dávno, co ze středních válek měli za 2 války více CB jak většina z velkých, nemluvně o tom zasvěcku, které si hráči dělávají primárně v těch středních.. A motivovat na malé nevím.. Blbě se na to shání eliky atd. já osobně ty malé taky nikdy nepodporoval. Každopádně, každý rok je primárně v letních měsících velký úbytek hráčů (logicky), za těch 13 let se to vždy takto opakovalo. Důvodů na "pohřbení" malých válek může být více
Jasne, chapu vsechny tve duvody, je to vse pravda. Ale zase priklad: nekdo zacne hrat a rekne si, ze by chtel do valek, tak si rekne presne, ze nejlevneji ho vyjdou male valky, ted je nejakym zpusobem postavi a tam nikdo. A tim, ze najednou takhle novych hracu stavet male war nebudou, tak by bylo potreba tam dostat stavajici hrace. Ale v tomhle stavu ty male valky jsou zbytecna zaplata patecniho casu. A nebo kdyz uz tedy ty lidi nedostavat do malych war, proc je uplne nezrusit a nevymenit je za neco jineho, at uz stredni valkou nebo rybolovem, asi by cokoliv jinyho v tomhle stavu davalo smysl. Ale to jen polemizuju, na mne to nezalezi.
@ Pajik « sob 10:14 pm »
@fyxicek,  Na druhou stranu, proč motivovat víc lidi na malé války, kde to mají o dost jednodušší, i levnější, jak v těch velkých? Není to tak dávno, co ze středních válek měli za 2 války více CB jak většina z velkých, nemluvně o tom zasvěcku, které si hráči dělávají primárně v těch středních.. A motivovat na malé nevím.. Blbě se na to shání eliky atd. já osobně ty malé taky nikdy nepodporoval. Každopádně, každý rok je primárně v letních měsících velký úbytek hráčů (logicky), za těch 13 let se to vždy takto opakovalo. Důvodů na "pohřbení" malých válek může být více
@ fyxicek « sob 8:17 pm »
Mionix píše: @fyxicek,  A za to může majitel nebo tým, že tam hráči nechodí? Já osobně byl vždy protit těmto kinder válkám. Nikdy jsem to nepodporoval.
To jsem nerekl. Rekl jsem, ze je to skoda. Mozna mala motivace tam chodit? To uz neni moje uloha premyslet nad tim, proc tam lidi nechodi. Ja pouze napsal, ze je to skoda.
@ Mionix « sob 7:01 pm »
@fyxicek,  A za to může majitel nebo tým, že tam hráči nechodí? Já osobně byl vždy protit těmto kinder válkám. Nikdy jsem to nepodporoval.
@ KynutaBuchta « sob 4:44 pm »
Změny jsou potřeba. A umění je se k tomu přizpůsobit. Buďme rádi, za to co máme :-)

Who is chatting

offline Mionix 
offline Yuminka