Úpravy fóra a multiúčty

Všeobecná diskuze ohledně dění ve hře.
Pravidla fóra
• Pokud máte otázku, která se týká určité postavy, použijte sekci o herních postavách.
• Pokud je Váš dotaz směřován na konkrétní mapu, využijte sekci o herních lokacích.
HonzaM
Lv.40
Lv.40
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 14. bře 2011 14:42:04
Bydliště: Starý Hrozenkov
Dal poděkování: 3576 poděkování
Dostal poděkování: 845 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od HonzaM » úte 05. úno 2013 18:47:39

@Pipin: Takže chtěl sem napsat dlouhý procítěný příspěvek (třeba jako to umí Ymir), ale nezvládl jsem to, tak budu reagovat bez citací, jenom v bodech.

1) Možná ty hodnosti na foru nemají nějaký hlubší smysl, ale je to příjemné zpestření a navíc sekcí kde se přičítají příspěvky je docela málo a ještě sou hlídané, takže spam (nepotrestaný), aby člověk v dnešní době pohledal ;) (btw. že by to mělo za následek multiúčty??? si myslím, že sem tu větu spíše nepochopil než aby tak byla myšlena :D)

2) Zpřísníš pravidla. A co potom. Lidi, co ty tresty dostávají, tak těm je to jedno. A tím, že dostanou ban o den dříve než by ho dostali za mírnějších pravidlech nevyřeší to, že si založí nový účet a jedou zase na novo. (tohle pěkně vysvětlili Alea, forumman a script ;) )

3) S tvým názorem na zdejší komunitu nesouhlasím. 5-10 hráčů tady na foru (ti co neustále prudí, nadávají, stěžují si furt na něco, atd. /btw. myslím, že jich o moc víc nebude/) přece netvoří celou komunitu, tak je dost nefér soudit všechno podle nich. Lepší komunitu dle mého na jiném serveru nemají. (Co mě tak napadá tak třeba ElectriX a jeho neustálá snaha pomoct a usnadnit hru nám ostatním hráčům, YMIR a jeho poutavě psané příspěvky o válkách, Justice a její skvělé návody, svého času Despr a jeho úžasné povídky, svého času Salátek a jeho vtipné narážky, Cech LR a jejich eventy, Renegade a jeho dobrosrdečnost ... prostě tohle jinde jen tak nenajdeš atd. atd.) A právě čím déle tu ta komunita je, tím víc se vytřídila na ty, kteří chtějí být dlouhodobější součástí a na ty, kteří to zde "nebrali tak vážně" (samozřejmě skončila i spousta lidí, u kterých je to škoda- pro nás samozřejmě, pro ně je to vysvobození :D )

4) Témata v Offtopicu se dají brát s rezervou. Pokud ti vadí, jednoduše je přehlížej. A spam v Off-topicu se většinou odvíjí od tématu. Čím stupidnější téma, tím víc spamu. zde je zapotřebí vzít v úvahu to, s kým tady na tom foru si (vezměme třeba věkový průměr ;) ).

5) Hádky na fóru jsou k smíchu. Těžko říct jestli si to dotyční uvědomují, nebo jestli to na nás jenom hrajou, ale je vtipné sledovat, jak se lidi hádaj vesměs o jedničkách a nulách ;)

6) Spousta lidí možná rozežraných je, ale třeba sám sebe (a spoustu dalších co "znám") bych označil za vděčné lidi schopné ocenit práci druhých. A myslím že názory těchhle lidí by si měl saggi brát k srdci a ne zlých, věčně nespokojených jazyků.


Osobně myslím, že lepší forum čistě jen o metinu asi na českém internetu nenajdete. Nejenom množstvím informací nebo počtem lidí ochotných ti poradit, ale tak přístupem moderátorů a ostatních spoluhráčů. ;)

Pippi
Lv.17
Lv.17
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 12. led 2012 18:14:42
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od Pippi » úte 05. úno 2013 20:13:26

HonzaM píše:@Pipin: Takže chtěl sem napsat dlouhý procítěný příspěvek (třeba jako to umí Ymir), ale nezvládl jsem to, tak budu reagovat bez citací, jenom v bodech.

1) Možná ty hodnosti na foru nemají nějaký hlubší smysl, ale je to příjemné zpestření a navíc sekcí kde se přičítají příspěvky je docela málo a ještě sou hlídané, takže spam (nepotrestaný), aby člověk v dnešní době pohledal ;) (btw. že by to mělo za následek multiúčty??? si myslím, že sem tu větu spíše nepochopil než aby tak byla myšlena :D)

2) Zpřísníš pravidla. A co potom. Lidi, co ty tresty dostávají, tak těm je to jedno. A tím, že dostanou ban o den dříve než by ho dostali za mírnějších pravidlech nevyřeší to, že si založí nový účet a jedou zase na novo. (tohle pěkně vysvětlili Alea, forumman a script ;) )

3) S tvým názorem na zdejší komunitu nesouhlasím. 5-10 hráčů tady na foru (ti co neustále prudí, nadávají, stěžují si furt na něco, atd. /btw. myslím, že jich o moc víc nebude/) přece netvoří celou komunitu, tak je dost nefér soudit všechno podle nich. Lepší komunitu dle mého na jiném serveru nemají. (Co mě tak napadá tak třeba ElectriX a jeho neustálá snaha pomoct a usnadnit hru nám ostatním hráčům, YMIR a jeho poutavě psané příspěvky o válkách, Justice a její skvělé návody, svého času Despr a jeho úžasné povídky, svého času Salátek a jeho vtipné narážky, Cech LR a jejich eventy, Renegade a jeho dobrosrdečnost ... prostě tohle jinde jen tak nenajdeš atd. atd.) A právě čím déle tu ta komunita je, tím víc se vytřídila na ty, kteří chtějí být dlouhodobější součástí a na ty, kteří to zde "nebrali tak vážně" (samozřejmě skončila i spousta lidí, u kterých je to škoda- pro nás samozřejmě, pro ně je to vysvobození :D )

4) Témata v Offtopicu se dají brát s rezervou. Pokud ti vadí, jednoduše je přehlížej. A spam v Off-topicu se většinou odvíjí od tématu. Čím stupidnější téma, tím víc spamu. zde je zapotřebí vzít v úvahu to, s kým tady na tom foru si (vezměme třeba věkový průměr ;) ).

5) Hádky na fóru jsou k smíchu. Těžko říct jestli si to dotyční uvědomují, nebo jestli to na nás jenom hrajou, ale je vtipné sledovat, jak se lidi hádaj vesměs o jedničkách a nulách ;)

6) Spousta lidí možná rozežraných je, ale třeba sám sebe (a spoustu dalších co "znám") bych označil za vděčné lidi schopné ocenit práci druhých. A myslím že názory těchhle lidí by si měl saggi brát k srdci a ne zlých, věčně nespokojených jazyků.


Osobně myslím, že lepší forum čistě jen o metinu asi na českém internetu nenajdete. Nejenom množstvím informací nebo počtem lidí ochotných ti poradit, ale tak přístupem moderátorů a ostatních spoluhráčů. ;)
K tvému 1.bodu:Spetření v čem?K čemu ti je tam nějaký medvídek nebo příšerka z HG?Mě to určitě nespetří,hloupost co píšeš.Multiúčty,že potřebuje ještě někdo opruzovat a navážet se do druhých,ano špatně jsi to pochopil.
K tvému 2.bodu:Najdi jiné řešení,byl to příklad.
K tvému 3.bodu:Tak tady jsi mě uplně dostal,potom takový jako ElectriX a ti slušní bez problému přistoupí k těmto krokům a neměli by mít problém.Moc to řešíš do podrobna.
K tvému 4.bodu:Ano obhlížím většinu témat v off-topicu,ale samozřejmě vám jako tobě podobným neberu spamování v teto sekci,protože se zrovna dlubete v nose a prožíváte epileptickou nudu.
K tvému 5.bodu:Naprosto souhlasím a stačí být nad věcí.
K tvému 6.bodu:Opět ti chci jen podotknout,že jsem konkrétně na nikoho nepoukázal a hra se tvoří pro nás,tím smyslem neznamená,že budem diktovat týmu co všechno mají udělat jinak a to už s prominutím je rozežranost,ano stěžujem si na každou blbost.
A to co si bere saggi k srdci,je jenom čistě na něm,ohledně rad a hlasování o změnách,opět příkladně.

Závěrem je fajn,že chválíš komunitu a tým,přesto např. tobě se ani nedivím.Abych řekl pravdu s kritikou jsem počítal, ty sám si nenapsal nic konkrétního k řešení,jen ses hrabal ve spojitosti mého příspěvku.
Ty,který jsi v Off-topic pečený vařený(hlavně zastání této sekce). :lol:
Nic osobního proti tobě,ale zauvažovat třeba nad tím jak jsem to myslel?Nee!Hned je to blbost.
Někdy porážka bolí,ale kdo umí prohrávat,umí i žít...
A ti druzí prohrávají sami se sebou.

Uživatelský avatar
TS96
Lv.19
Lv.19
Příspěvky: 208
Registrován: pon 18. říj 2010 17:24:33
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od TS96 » úte 05. úno 2013 21:24:46

Tak když už tu máme takové hezké téma ohledně současné situace na fóru, dovolím si taky menší glosu k aktuálnímu stavu.

Začnu multiúčty.. bylo zde hezky vysvětleno. Věřím, že team dělá vše pro to, aby nás toho otravného hmyzu zbavil..
Dále gif v podpisu. Mě osobně to rozčílilo, protože můj gif byl v podpisu dřív, než začala většina současných moderátorů moderovat, ale akceptuji to. Mají právo takové rozhodnutí učinit a já s tím nic nenadělám. Mohl bych se v tom dál pitvat, ale smysl to nemá..

K celkovému stavu fóra snad jen to, že v poslední době to otevřu jednou za 14 dní, většinou nenajdu jedno jediné zajímavé téma a zase to zavřu. Je to ubohé. Za časů kdy se tu o moc dělili Mekhbet a Ross to bylo sice hodně divoké (budiž jim zem lehká), ale bylo pořád o čem psát.. fórum mi svítilo celý den a půl noci, každých 10 minut jsem zmáčknul f5 a často úspěšně objevil nové téma do nějž byla radost přispět. Teď to tu stagnuje na mrtvém bodě a nikdo nehledá řešení, jen další omezení.
Nový design, obměna teamu a jejich větší zapojení do diskuze. I mean, bylo téma o real fotkách a Ross tam s náma normálně kydal a byla legrace. Jasně, dost lidí štval, dal třeba warn jen protože neměl někoho rád.. na druhou stranu se člověk nenudil. Současný stav bych popsal jako leklá ryba..
Nebudu tu nějak víc kritizovat práci současných moderátorů, oni dělají co umí a nemůžou za to, že jinak to neumí a jde to tu do kopru. Ono jde taky částečně o to, že se obměnila komunita a zjevně je bez fantasie. Já jen vím, že jsem tu dlouho a mám časové srovnaní a proto i vím, jak to tu vypadalo dřív a jak teď. Zeptejte se kohokoliv kdo tu je alespoň 2 nebo více let a potvrdí to.

Budu trpělivě vyčkávat v pozadí, zda-li se situace zlepší a jsem připraven se tu do víru dění kdykoliv zase naplno vrhnout.

Zatím hodně zdaru :)

PS: Odpusťte mi trošku toho sentimentu, jako důchodce fóra si to můžu dovolit :P
Just open your eyes
Just open your eyes
And see that life is beautiful.
Will you swear on your life,
That no one will cry at my funeral?

forumman
Lv.19
Lv.19
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 06. led 2011 12:41:36
Dal poděkování: 66 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od forumman » úte 05. úno 2013 22:49:54

Spoiler:
TS96 píše:Tak když už tu máme takové hezké téma ohledně současné situace na fóru, dovolím si taky menší glosu k aktuálnímu stavu.

Začnu multiúčty.. bylo zde hezky vysvětleno. Věřím, že team dělá vše pro to, aby nás toho otravného hmyzu zbavil..
Dále gif v podpisu. Mě osobně to rozčílilo, protože můj gif byl v podpisu dřív, než začala většina současných moderátorů moderovat, ale akceptuji to. Mají právo takové rozhodnutí učinit a já s tím nic nenadělám. Mohl bych se v tom dál pitvat, ale smysl to nemá..

K celkovému stavu fóra snad jen to, že v poslední době to otevřu jednou za 14 dní, většinou nenajdu jedno jediné zajímavé téma a zase to zavřu. Je to ubohé. Za časů kdy se tu o moc dělili Mekhbet a Ross to bylo sice hodně divoké (budiž jim zem lehká), ale bylo pořád o čem psát.. fórum mi svítilo celý den a půl noci, každých 10 minut jsem zmáčknul f5 a často úspěšně objevil nové téma do nějž byla radost přispět. Teď to tu stagnuje na mrtvém bodě a nikdo nehledá řešení, jen další omezení.
Nový design, obměna teamu a jejich větší zapojení do diskuze. I mean, bylo téma o real fotkách a Ross tam s náma normálně kydal a byla legrace. Jasně, dost lidí štval, dal třeba warn jen protože neměl někoho rád.. na druhou stranu se člověk nenudil. Současný stav bych popsal jako leklá ryba..
Nebudu tu nějak víc kritizovat práci současných moderátorů, oni dělají co umí a nemůžou za to, že jinak to neumí a jde to tu do kopru. Ono jde taky částečně o to, že se obměnila komunita a zjevně je bez fantasie. Já jen vím, že jsem tu dlouho a mám časové srovnaní a proto i vím, jak to tu vypadalo dřív a jak teď. Zeptejte se kohokoliv kdo tu je alespoň 2 nebo více let a potvrdí to.

Budu trpělivě vyčkávat v pozadí, zda-li se situace zlepší a jsem připraven se tu do víru dění kdykoliv zase naplno vrhnout.

Zatím hodně zdaru :)

PS: Odpusťte mi trošku toho sentimentu, jako důchodce fóra si to můžu dovolit :P
Nedá se než s TS96 souhlasit, přesně popsal současný stav. Stejné pocity mám i já, zažil jsem tu taky mnoho. A dnes hledat zajímavou diskuzi, pche, to je jak ta jehla v tom seně... 8-)

Snad se ne mě kamarád Mekhbet nebude zlobit když povím že když on končil a nastavovali se tyto nová pravidla, už v tu dobu jsme si říkali, že to přesně takhle dopadne a že on se toho prostě nechtěl účastnit toho jak se vše jen zpřísní na úkor toho, že vymizí smysl fora...

Vždy říkal že je lepší přivřít oči než brzdit diskuzi, protože bez diskuze je forum jen pro opakující se témata typu help, kde vydělám nejvíc... 8-)

Bany trestají stále jen ty slušné, kterým to občas ujede a těm co je fuk jejich jméno a pověst, ty si změní IP a jsou tu zpět, jak za časů Mekhbeta...

Nechci tím nikoho urazit nebo kritizovat jeho snahu, každý má na věc jiný pohled, jen jsem pocítil stejný sentiment jako TS96...

NepremoziteIny
Lv. 18
Lv. 18
Příspěvky: 188
Registrován: sob 15. zář 2012 0:00:18
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od NepremoziteIny » úte 05. úno 2013 23:21:09

Hlavně s mekhbetem se dalo nějak normálně dohodnout..
Nebuď jeden z milionu, buď jeden z 300..

Lois
Lv.15
Lv.15
Příspěvky: 136
Registrován: ned 04. pro 2011 19:42:33
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 396 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od Lois » stř 06. úno 2013 20:33:37

Cechovní téma je osobní záležitost, a tak by se k němu mělo přistupovat. Pokud postihujete příspěvky jako „támhleten mě okradl o výbavu, bacha na něj“, vysvětlete mi prosím rozdíl mezi zmíněným a např. „jste zloději, jste lháři“, jako se objevilo v našem cechovním tématu. První dva příspěvky, které to u nás naposledy rozvířily, jsem hlásila já, a taky jsem jsem žádala o jejich potrestání, ale ne o smazání. Ne o smazání, protože hulvátovi nebylo kam jinam odepsat, když má bloklé PM, a taky jsme si s reakcí dali v cechu práci, tak nač to mazat. Pokud někdo o našem hráči řekne, že je zloděj a lhář, říká to však o celém cechu.

Reagoval rhetetopX, protože byl účastníkem dění ve Swampu, reagovala jsem já, protože cech vedu a Attila se mě navíc dovolával. Nemyslíte si snad, že když nám někdo píše takovéhle výmysly do našeho tématu, že to lze přejít bez zpětné reakce (YMIR tenhle problém moc hezky rozvedl ve svém celkově úžasném příspěvku). Naprosto jasně a srozumitelně jsme oba odpověděli, já ještě podotkla, že má bloklé PM a nechť naše diskuze pokračuje tam… no… ne prostě. Proč by taky, když do našeho tématu nakoukne kde kdo, a tak už Attilu s Lumpikem zná celé fórum po jednom dni „zajímavého psaní“. Ostatní příspěvky už byly „bordel“, ale podívejte se.. štval čím dál víc lidí a já tedy nikoho ze svých na řetězu nedržím, aby na klávesnici nedosáhl. Umí se v pohodě ohlídat sami, ale ne za takovýchto podmínek.

Navrhuji tedy, aby cechovní témata byla ve zvláštním režimu. Měla by sloužit cechu a pro cech, ne k vypisování kdekoho. Nejednou nám tam psal hráč, kterého nikdo z nás neznal, ale i přesto byl odborníkem na LR… Většinou vás žádám o smazání těhle blbostí, protože bych ráda, aby každý, kdo otevře naše cechovní téma, se dozvěděl, jak se máme a co děláme a ne posudky lidí, kteří k nám nikdy nepatřili. Vážený týme, do vás když někdo neprávem vartuje, tak tému smáznete, zamknete nebo necháte vychcípat samu. Naše téma však tenhle osud mít nemůže, máme zájem ho udržet.

Ohledně multiúčtu bych si taky jeden návrh dovolila. Což takhle místo banu nějakému no name nicku na fóru, hodit ban na PC. Když je možno PC zapečetit, mohlo by to fungovat i z té druhé strany nebo to z nějakého důvodu není možné? Mám tím na mysli: zlobils na fóru přes hranice únosnosti, tak si na fórum nenapíšeš následující půlrok nebo nikdy pro mě za mě.

Psal jste, Scripte, že chcete hráče k lepšímu chování navést. Na zdejším fóru jsou navedeni pouze k tomu, aby nerespektovali základní hranice lidské slušnosti a v případě, že už to „vážně přeženou“, jim bylo buď odpuštěno nebo se jim tolerovalo to, že se vrátí se stejným nickem, stejným podpisem a jejich prvním příspěvkem je „:D“, v tématu, kde skončil naposledy. Nemyslím si, že to bylo z radosti, to spíš z výsměchu. Děsný zkrátka.

Psala jsem PM v podobném duchu Trypheně, bohužel mě nechala bez odpovědi.

Ještě mě napadá, jak bylo zmíněno od několika momentálně nehráčů, že je na fóru nuda. Kluci ale.. tak si zahrajte, nabízí to zábavy dost… stejně jako kterákoli jiná činnost, než čekání na to, kdo ze sebe na fóru udělá větší opičku.

forumman
Lv.19
Lv.19
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 06. led 2011 12:41:36
Dal poděkování: 66 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od forumman » stř 06. úno 2013 22:27:22

Spoiler:
Lois píše:Cechovní téma je osobní záležitost, a tak by se k němu mělo přistupovat. Pokud postihujete příspěvky jako „támhleten mě okradl o výbavu, bacha na něj“, vysvětlete mi prosím rozdíl mezi zmíněným a např. „jste zloději, jste lháři“, jako se objevilo v našem cechovním tématu. První dva příspěvky, které to u nás naposledy rozvířily, jsem hlásila já, a taky jsem jsem žádala o jejich potrestání, ale ne o smazání. Ne o smazání, protože hulvátovi nebylo kam jinam odepsat, když má bloklé PM, a taky jsme si s reakcí dali v cechu práci, tak nač to mazat. Pokud někdo o našem hráči řekne, že je zloděj a lhář, říká to však o celém cechu.

Reagoval rhetetopX, protože byl účastníkem dění ve Swampu, reagovala jsem já, protože cech vedu a Attila se mě navíc dovolával. Nemyslíte si snad, že když nám někdo píše takovéhle výmysly do našeho tématu, že to lze přejít bez zpětné reakce (YMIR tenhle problém moc hezky rozvedl ve svém celkově úžasném příspěvku). Naprosto jasně a srozumitelně jsme oba odpověděli, já ještě podotkla, že má bloklé PM a nechť naše diskuze pokračuje tam… no… ne prostě. Proč by taky, když do našeho tématu nakoukne kde kdo, a tak už Attilu s Lumpikem zná celé fórum po jednom dni „zajímavého psaní“. Ostatní příspěvky už byly „bordel“, ale podívejte se.. štval čím dál víc lidí a já tedy nikoho ze svých na řetězu nedržím, aby na klávesnici nedosáhl. Umí se v pohodě ohlídat sami, ale ne za takovýchto podmínek.

Navrhuji tedy, aby cechovní témata byla ve zvláštním režimu. Měla by sloužit cechu a pro cech, ne k vypisování kdekoho. Nejednou nám tam psal hráč, kterého nikdo z nás neznal, ale i přesto byl odborníkem na LR… Většinou vás žádám o smazání těhle blbostí, protože bych ráda, aby každý, kdo otevře naše cechovní téma, se dozvěděl, jak se máme a co děláme a ne posudky lidí, kteří k nám nikdy nepatřili. Vážený týme, do vás když někdo neprávem vartuje, tak tému smáznete, zamknete nebo necháte vychcípat samu. Naše téma však tenhle osud mít nemůže, máme zájem ho udržet.

Ohledně multiúčtu bych si taky jeden návrh dovolila. Což takhle místo banu nějakému no name nicku na fóru, hodit ban na PC. Když je možno PC zapečetit, mohlo by to fungovat i z té druhé strany nebo to z nějakého důvodu není možné? Mám tím na mysli: zlobils na fóru přes hranice únosnosti, tak si na fórum nenapíšeš následující půlrok nebo nikdy pro mě za mě.

Psal jste, Scripte, že chcete hráče k lepšímu chování navést. Na zdejším fóru jsou navedeni pouze k tomu, aby nerespektovali základní hranice lidské slušnosti a v případě, že už to „vážně přeženou“, jim bylo buď odpuštěno nebo se jim tolerovalo to, že se vrátí se stejným nickem, stejným podpisem a jejich prvním příspěvkem je „:D“, v tématu, kde skončil naposledy. Nemyslím si, že to bylo z radosti, to spíš z výsměchu. Děsný zkrátka.

Psala jsem PM v podobném duchu Trypheně, bohužel mě nechala bez odpovědi.

Ještě mě napadá, jak bylo zmíněno od několika momentálně nehráčů, že je na fóru nuda. Kluci ale.. tak si zahrajte, nabízí to zábavy dost… stejně jako kterákoli jiná činnost, než čekání na to, kdo ze sebe na fóru udělá větší opičku.
Lois, promiň, jelikož na ofíku si kamarádila s mým nej kamarádem, nebudu na tebe zlý, ale holka, ty si trošku ujetá slušně řečeno...

Cechovní témata ve zvláštním režimu??? Udělejte si stránky a tam se zoufale plácejte po zádech, pokud je to tady, na kritiku si zvykni :-)

A to jako dovětek k nám, to už nechám bez komentáře, protože z úcty k dřívějším časům na tebe nechci být hrubý...

Uživatelský avatar
TS96
Lv.19
Lv.19
Příspěvky: 208
Registrován: pon 18. říj 2010 17:24:33
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od TS96 » stř 06. úno 2013 23:19:06

Ještě mě napadá, jak bylo zmíněno od několika momentálně nehráčů, že je na fóru nuda. Kluci ale.. tak si zahrajte, nabízí to zábavy dost… stejně jako kterákoli jiná činnost, než čekání na to, kdo ze sebe na fóru udělá větší opičku.
Milá Lois,

ve hře mám pořád dost prostředků pro to, abych si rozjel cokoliv co si zamanu, ale díky - nechci. Prošel jsem si obdobím závislosti na sindicate, později naprostým znechucením a skončil jsem ve stádiu ,,je mi šumák".
Došel jsem totiž k tomu, že hraní hry metin 2 jako takové už mě vůbec nenaplňuje. Ani sindi, které se od metinu klasického dost odlišuje, nemůže změnit hru od podstaty. A to překopat ten naprostý primitivismus kde nejde o to kdo má lepší skill, ale o to kdo má víc času na držení mezerníku.
Abych citoval Heparinka: ,,Chybí tomu skákání, kouzlení v pohybu a pár desítek spellů."

Jednoduše shrnuto, ta hra je nudná a hrát jí ne-bu-du.
Nicméně.

Nicméně se tu kolem této blbiny shromáždila milá komunita lidí a já se zabydlel na fóru. Narozdíl od "držení mezerníku" tu proudila živá diskuse, zábava a mělo smysl sem chodit. Teď, když už se i fórum proměňuje do stylu "držíme mezerník", je mi z toho trošku smutno.

Psát, řešit, argumentovat, diskutovat - tohle všechno je moje hobby. Pořád budu doufat, že se tu najde téma a důstojný soupeř k diskusi. Proto to také občas zapnu a podívám se co se děje. Bohužel, toho času je výsledek stále stejný..

e: abych někomu nekřivdil.. je tu pár lidí od kterých je radost číst příspěvek. Ale to je jen pár zlatých kapek v moři bahna..
Just open your eyes
Just open your eyes
And see that life is beautiful.
Will you swear on your life,
That no one will cry at my funeral?

Uživatelský avatar
Script
Lv.33
Lv.33
Příspěvky: 1318
Registrován: čtv 09. úno 2012 18:37:00
Dal poděkování: 299 poděkování
Dostal poděkování: 1470 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od Script » čtv 07. úno 2013 1:21:13

Ohledně cechovího tématu LR:
Lois píše:Cechovní téma je osobní záležitost, a tak by se k němu mělo přistupovat. Pokud postihujete příspěvky jako „támhleten mě okradl o výbavu, bacha na něj“, vysvětlete mi prosím rozdíl mezi zmíněným a např. „jste zloději, jste lháři“, jako se objevilo v našem cechovním tématu. První dva příspěvky, které to u nás naposledy rozvířily, jsem hlásila já, a taky jsem jsem žádala o jejich potrestání, ale ne o smazání. Ne o smazání, protože hulvátovi nebylo kam jinam odepsat, když má bloklé PM, a taky jsme si s reakcí dali v cechu práci, tak nač to mazat. Pokud někdo o našem hráči řekne, že je zloděj a lhář, říká to však o celém cechu.
Cechovní téma vždy bylo a doufám i bude záležitostí veřejnou. Stejně jako se máte možnost chlubit v něm svými úspěchy, musíte také snášet kritiku. Přirovnání k postihům za okradení je jistě trefné, musíte však uznat, že v tomto případě je protistrana (vy) insultována v mnohem menší míře a má také možnost se obhájit. Jádrem jakékoli živé diskuze jsou spory a argumenty. Kdybychom se chtěli v každém tématu jenom plácat po zádech a vše ostatní jsme trestali, nezbude na fóru nic, pro co by se sem uživatelé vraceli.

Osobně se částečně i ztotožňuji s tím, co napsal TS96 a později potvrdil Forumman. Myslím si, že fórum o kterém ti dva mluví jako mrtvém a nezajímavém je právě takové fórum, které vy si představujete jako ideální. Nepopírám, že jistou míru zavinění na tom současném stavu neseme i my, ať už jistou benevolencí vůči hříšníkům, nebo hledáním šedého (a tedy i nudného) kompromisu. Ale odstřižení té nejmladší generace uživatelů se rovná zabití fóra, to oni jsou jedinou nadějí pro jeho budoucnost. Pro nepěkný příklad toho, jak až by to mohlo dopadnout, není třeba chodit daleko - stačí se podívat na fórum oficiálního Metinu.
Lois píše:Reagoval rhetetopX, protože byl účastníkem dění ve Swampu, reagovala jsem já, protože cech vedu a Attila se mě navíc dovolával. Nemyslíte si snad, že když nám někdo píše takovéhle výmysly do našeho tématu, že to lze přejít bez zpětné reakce (YMIR tenhle problém moc hezky rozvedl ve svém celkově úžasném příspěvku). Naprosto jasně a srozumitelně jsme oba odpověděli, já ještě podotkla, že má bloklé PM a nechť naše diskuze pokračuje tam… no… ne prostě. Proč by taky, když do našeho tématu nakoukne kde kdo, a tak už Attilu s Lumpikem zná celé fórum po jednom dni „zajímavého psaní“. Ostatní příspěvky už byly „bordel“, ale podívejte se.. štval čím dál víc lidí a já tedy nikoho ze svých na řetězu nedržím, aby na klávesnici nedosáhl. Umí se v pohodě ohlídat sami, ale ne za takovýchto podmínek.
Ve chvíli, kdy se vám podařilo dotyčného přesvědčit a dokonce se i omluvil, začala "hádka" i kvůli vaší provokaci nanovo. Něco takového by jistě urazilo i ješitnost dospělého člověka, co tedy čekáte od hráče podobného kalibru? Možná jste mu chtěla ukázat, že máte silově navrch nejen ve hře, ale i zde na fóru. Budiž, ale použijte k tomu argumenty, nikoli moderátory, kterým už z dálky naznačujete, že je jen jeden správný směr, kterým by se mělo proti dotyčnému postupovat. Stále se trapně opakuji, ale my nebudeme trestat za nerozvážnost a roztěkanost jenom proto, že vy si to přejete. Ten člověk na vás nebyl hrubý, jen vám přímo a v afektu řekl určité řekněme osobní věci, které jste mu vy ale v opačném směru sdělovali mezi řádky vašich příspěvků. A už jsme zase u té netolerance a (ne)únosné míře, že?
Lois píše:Navrhuji tedy, aby cechovní témata byla ve zvláštním režimu. Měla by sloužit cechu a pro cech, ne k vypisování kdekoho. Nejednou nám tam psal hráč, kterého nikdo z nás neznal, ale i přesto byl odborníkem na LR… Většinou vás žádám o smazání těhle blbostí, protože bych ráda, aby každý, kdo otevře naše cechovní téma, se dozvěděl, jak se máme a co děláme a ne posudky lidí, kteří k nám nikdy nepatřili. Vážený týme, do vás když někdo neprávem vartuje, tak tému smáznete, zamknete nebo necháte vychcípat samu. Naše téma však tenhle osud mít nemůže, máme zájem ho udržet.
Jak už jsem naznačil v minulém příspěvku, chcete-li plně kontrolovanou nástěnku vašich úspěchů a plnou pochval, máte možnost založit si vlastní fórum, nebo třeba facebook stránku, tam budete mít vše pod svou kontrolou. Vím, že se opakuji, ale nic lepšího vám v omtot ohledu nemůžeme nabídnout, nejste-li ochotna přijmout argumenty, které vám byly už tolikrát podány někým z moderátorů. A kdyby došlo na projednávání vašeho návrhu, budu také z výše zmíněných důvodů proti.
Multiúčty
Návrh ohledně banů na PC:
Lois píše:Ohledně multiúčtu bych si taky jeden návrh dovolila. Což takhle místo banu nějakému no name nicku na fóru, hodit ban na PC. Když je možno PC zapečetit, mohlo by to fungovat i z té druhé strany nebo to z nějakého důvodu není možné? Mám tím na mysli: zlobils na fóru přes hranice únosnosti, tak si na fórum nenapíšeš následující půlrok nebo nikdy pro mě za mě.
Ano, ban na PC je tou poslední možností kterou máme, bohužel i ten se dá poměrně snadno obejít. A to nemluvím o tom, že může postihnout i nevinného člověka (bratr, sestra, rodič, ...), v pozdější fázi i potenciálního kupce použitého hardwaru. V tuto chvíli je příliš brzy to slibovat, ale do budoucna bychom rádi této možnosti využili více, k tomu je ale potřeba provést i několik technických úprav „systému“.
Lois píše:
Psal jste, Scripte, že chcete hráče k lepšímu chování navést. Na zdejším fóru jsou navedeni pouze k tomu, aby nerespektovali základní hranice lidské slušnosti a v případě, že už to „vážně přeženou“, jim bylo buď odpuštěno nebo se jim tolerovalo to, že se vrátí se stejným nickem, stejným podpisem a jejich prvním příspěvkem je „:D“, v tématu, kde skončil naposledy. Nemyslím si, že to bylo z radosti, to spíš z výsměchu. Děsný zkrátka.
Pěkně shrnuto, ale popravdě řečeno jsou to všechno nám známá fakta. Ze své pozice jsme zaznamenal už poměrně dost uživatelů, které se mi podařilo nějakým způsobem přesvědčit, že jejich chování není ku prospěchu ničemu a navést správným směrem. A těch opravdu nepoučitelných se pomalu ale jistě zbavujeme. Není mi vůbec přijemné, jakým dojmem může fórum působit na slušného uživatele, ale to ještě neznamená, že ze dne na den zabanujeme 81* počítačů a poté se budeme jenom dívat na prázdné a upadající „nic“. Ač to může znít alibisticky, on to Koloděj skutečně nemá lehké :|.

* Tolik aktuálně registrujeme aktivních uživatelů s více než jedním účtem, přičemž skutečné číslo může být i dvakrát vyšší.
Lois píše:
Ještě mě napadá, jak bylo zmíněno od několika momentálně nehráčů, že je na fóru nuda. Kluci ale.. tak si zahrajte, nabízí to zábavy dost… stejně jako kterákoli jiná činnost, než čekání na to, kdo ze sebe na fóru udělá větší opičku.
Tímto odstavcem vás nechci nijak shazovat, jen upozornit, že takovým dojmem můžete krom mé maličkosti působit na velkou část komunity, ačkoli máte často jen ty nejlepší úmysly. Jako by nestačilo, že nám neustále podsouváte, co je správné, co by jak mělo být, žádáte o věci, o které by bylo alespoň slušné jen poprosit. Teď začnete i vydávat jakási „doporučení“ i pro ostatní hráče? To pozor, my nejsme žádné stádo hloupých ovcí a za vašimi dlouhými a pěkně napsanými příspěvky často vidíme cílenou snahu o uplatnění vaší „diktatury“, malou ochotu se zamyslet nad názorem druhých a především povýšenost. A sebevětší pravdu můžete mít, tohle opravdu není každého šálek kávy. Vy sama jste psala, že přetvářka na „místě“, kde by se měl člověk odreagovat, je vám cizí. Tady to neplatí? Mně osobně se takové smýšlení a jednání neuvěřitelným způsobem příčí, mám totiž za to, že čestného cíle lze dosáhnout jen čestnými prostředky. Zcela chápu, že to, čím si váš cech prochází zde na fóru i ve hře není nic příjemného a uznávám, že si takovou odezvu od ostatních hráčů často vůbec nezasloužíte. Úkolem moderátora je ale nejen hlídat dodržování pravidel, ale také zajistit, aby byla pravidla interpretována pro všechny uživatele stejně. My nejsme nástrojem vaší osobní spravedlnosti.

Popravdě a bez nějakých vedlejších úmyslů si myslím, že další diskuze o cechovním tématu LosReyes je zbytečná. Problém je v tom, že dokud se nedokážeme shodnout ani v základních věcech jako co patří do dané sekce, není možné to řešit jinak, než opět micromanagementem a přidáváním nových, nesmyslných bodů do pravidel. A to považuji za nejhorší možnou věc, jakou lze udělat.

Proto bych chtěl diskutující poprosit, aby se nadále pokusili zabývat tím, co je nadpisem tématu. Tohle není soutěž o poslední slovo, ani o počet napsaných odstavců, jen se v tom pak obě strany začnou ztrácet. Často stačí napsat jenom pár vět, aneb sic na každou složitou otázku existuje jednoduchá a nesprávná odpověď, existuje na ni také zbytečně dlouhá, všechny odrazující a vlastně nic neřešící o....tázka. Tím nemyslím nikoho konkrétního, samotný tento příspěvek je odstrašujícím příkladem.

Zkusme se tedy soustředit na ty problémy u kořene, časem se třeba vzpamatují i uvadlé lístky v korunách. A nebo jejich místo zaujmou nové, ale k tomu je potřeba strom udržet naživu :).
[GA]Script
Ekura Team (09.02.2012 - 31.07.2018)

Attila
Lv.17
Lv.17
Příspěvky: 171
Registrován: úte 25. zář 2012 23:53:05
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Upravy fora a multiucty.

Příspěvek od Attila » čtv 07. úno 2013 9:14:24

Script píše:> Podpisy:
Devět z deseti animovaných podpisů bylo nějakým způsobem provokujících, neslušných a odvádějících pozornost. Věřte mi, že ne každého zajímá animace zvracejícího člověka, slečna oblečená jenom v plavkách kroutící se v nekonečné smyčce, nebo skřítek častující vás co dvě vteřiny anglickým slovním spojením na "F". Neřeknu, kdyby měl podpis rozměry malého proužku, ale svítící a blikající animace, která svými rozměry 2x převyšuje průměrnou délku příspěvku uživatele? Obsah fóra by měl být v tomto ohledu neutrální a neměl by nikoho urážet, proto jsme namísto řešení "všichni to uvidí a je možnost si to vypnout", zvolili "neuvidí to nikdo a je možnost to zapnout" (spoiler).
Zdravím.
Ano,podpisy obřích rozměrů či jakékoliv animace v příspěvku si myslím,že nejen odvádějí pozornost,ale také nejsou životně důležité.Každý uživatel fóra má na levé straně uveden nick s avatarem,který ostatním prozradí,kdo příspěvek napsal.Kdyby podpisy nebyli vůbec,svět by se nezbořil.Tuto větu neberte prosím jako jakékoliv navádění či příkaz,aby tým podpisy zrušil celkově,byla myšlena pouze jako příklad.
Příjemnou hru všem.Attila
Jsi silný, pokud znáš své slabosti. Jsi krásný, pokud oceňuješ své chyby. Jsi moudrý, pokud se učíš ze svých chyb.
Nesuď mne podle minulosti.Už v ní nežiju....

Odpovědět

  • You do not have permission to post in chat.
@ Mionix « úte 8:04 am »
@schvarz,  ryb mraky za týden v 5 lidech. Měl jsem největší a zároveň osobní rekord. 19,2kg čistá váha kapr lysec.
@ Hakan « pon 9:14 pm »
@schvarz,  Roha braly
@ schvarz « pon 8:49 pm »
@Mionix,  Jak braly?
@ KerkyzAfterky « pon 10:12 am »
CrazyBull píše: No možna se čekalo že bude nějaká informace po údržbě něco jako příprava na spuštění eventu nebo tak něco :-).
vypadá to na podělky ze strany týmu :D
@ Suko201 « pon 9:29 am »
Mionix píše: @Suko201,  Pardon, měl jsem týden dovolenou. Já zatím ani netuším kdy bude a vy po mně chcete, jak dlouho bude. :lol:
v pořádku pane
@ CrazyBull « ned 7:55 pm »
No možna se čekalo že bude nějaká informace po údržbě něco jako příprava na spuštění eventu nebo tak něco :-).
@ CrazyBull « ned 7:53 pm »
Omluva přijata, každý má na dovolenou nárok :D
@ Mionix « ned 4:03 pm »
@Suko201,  Pardon, měl jsem týden dovolenou. Já zatím ani netuším kdy bude a vy po mně chcete, jak dlouho bude. :lol:
@ CrazyBull « ned 12:45 pm »
@Suko201,  třeba se jen posune necháme se překvapit ;-)
@ Suko201 « ned 12:40 pm »
Mionix píše: @CrazyBull,  v pořádku. :-) Výroční bude.
takže se event bude zkracovat? 🥺
@ Mionix « ned 12:38 pm »
@CrazyBull,  v pořádku. :-) Výroční bude.
@ CrazyBull « ned 8:58 am »
@Mionix,  A tak pardon chyba na mé straně je to výroční event co proběhl v loňském roce od 1.6.2023 takže se mi to nějak spojilo )) asi MDD a ty děti u učitelky si to prostě nějak spojilo. :D
@ Mionix « sob 5:59 pm »
@CrazyBull,  pardon, ale o MDD si nic nepamatuji, zkuste připomenout. @Clusive,  určitě bude. @Relly,  ano, bohužel to padá do spamu. Už v týdnu jsem to řešil s jedním hráčem.
@ Relly « sob 1:56 pm »
Tak vyřešeno. Chodí to do spamu 🥹
@ Relly « sob 1:50 pm »
Nejspíše nechodí maily na povolení secure. Nemohl by na to nekdo prosím mrknout?
@ Clusive « sob 12:16 pm »
Též bych se chtěl zeptat, jak to vypadá s výročním eventem, aspoň nějaké minimální info, díky. :-)
@ NedGabriel « sob 11:46 am »
Bude letos Kazmadán ?
@ CrazyBull « sob 8:59 am »
@Mionix,  Kontrolní otázka ví se něco o eventu na MDD? Pokud si vzpomínám tak byl každý rok nebo se pletu? Děkuji za info.
@ KynutaBuchta « ned 11:17 pm »
<3
@ ShienZhao « ned 10:52 pm »
Yeees
@ kovardominik « ned 10:51 pm »
je to tam
@ Hakan « ned 10:51 pm »
@Saggitarius,  Tady někdo poctivě sledoval
@ TheDobbyk « sob 9:22 pm »
jo helma by byla :D ale lvl asi neni
@ cleo « sob 8:38 pm »
@TheDobbyk,  musíš mít entariánskou helmu +9 a mít lv vyšší než moby
@ TheDobbyk « sob 8:07 pm »
Nevim kde je problem
@ TheDobbyk « sob 8:07 pm »
Jak funguje to potlaceni agresivity monster? V cido po mne jedou :D
@ Saggitarius « sob 4:51 pm »
Samozřejmě, to bylo semifinale #pijtesrozumem: https://www.ekura.cz/herni_ucet/voucher ... -do-finale
@ KerkyzAfterky « pát 3:43 pm »
@ Ponycious « čtv 11:05 pm »
ale my přece postupujeme do semifinále :(
@ TomasFoxx « čtv 9:12 pm »
@Mionix,  taky upravit minimapu v tý nový mapě na války
@ Mionix « čtv 7:42 pm »
@gagefranjo,  Mělo by být přegenerováno. Pokud se zobrazuje stará mapa, F5 by mělo pomoci.
@ Mionix « čtv 7:29 pm »
@gagefranjo,  co konkrétně? Změnil se snad jen hrad.
@ gagefranjo « čtv 2:18 pm »
Kdy bude hotový nový atlas pro entarian už se vi?
@ Mionix « čtv 11:30 am »
@Elear,  víme. :-D @Hakan,  prověříme. Případně na příště upravíme.
@ Hakan « čtv 10:15 am »
A sice jste oddělali plto u veteše ale zapomněli jste na jeho místě neviditelnou zeď :think:
@ Elear « čtv 10:01 am »
Zabudli ste pridaŤ brany do hradu :)
@ KerkyzAfterky « stř 2:34 pm »
už to jde, díky
@ KerkyzAfterky « stř 2:26 pm »
díky bohu, už sem myslel, že sem jediný :D
@ TomasFoxx « stř 2:18 pm »
https://ctrlv.link/pMrm hazi to toto a prej nejsem jediny
@ TomasFoxx « stř 2:17 pm »
nejdou logovat postavy, help
@ Pajik « pon 7:53 pm »
jojo, přesně ten ;)
@ Trubice « pon 7:08 pm »
@Pajik,  Myslíš tenhle ? Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem
@ TomasFoxx « ned 10:58 pm »
@Mionix,  to já nepoznám, nevim kolik jsem jich měl :D
@ Pajik « ned 10:45 pm »
@Ezzo95, v 99,9% půjde o článek 5
@ kovardominik « ned 10:01 pm »
je jich hodně no
@ Ezzo95 « ned 9:22 pm »
co si predstavit pod porusenim podminek pouziti. za co ti lidi dostavaj bany? :D
@ Ezzo95 « ned 9:22 pm »
ahoj
@ Medvidek « ned 2:11 pm »
Ahoj, slang - u každého vlákna pod jeho nadpisem je ikonka odpovědet. Klikněte na ní a zjeví se textové okno, kam můžete psát. :-)
@ Mionix « ned 10:34 am »
@TomasFoxx,  Ale huš. Radši si zkontroluj, zda máš bod do hodnosti na foru. ;-)
@ TomasFoxx « sob 6:53 pm »
@Mionix,  na forum přeci
@ Mionix « sob 6:28 pm »
@slang,  To záleží, kam ho chcete vložit? :-)
@ slang « sob 2:54 pm »
potřebuji poradit jak napíšu přispěvek na forum děkuji
@ Annatar « sob 1:04 pm »
A kdy zase zprovozníte arénu? Protože při téhle obtížnosti tam nikdo nebude chodit dalšího pul roku
@ Mionix « pát 12:29 pm »
@cleo,  Mělo by být opraveno při dnešní ranní údržbě.
@ MoCKeR « čtv 10:20 pm »
😎
@ cleo « čtv 7:54 pm »
@Mionix,  nefunguje ducha plamene
@ Mionix « čtv 6:43 pm »
:lol: tak kdo tipoval vítězství Rakouska nad Finskem 3:2? Koukám, že Loupežník byl kousíček. :up:
@ TomasFoxx « čtv 3:54 pm »
@Mionix,  vpohode, ja vam to pro tentokrat odpustim

Who is chatting

offline Clusive 
offline Makarov 
offline Mionix 
offline Yuminka 
offline fyxicek