Bezpečnost vašich údajů a hesel

Informace o vybraných událostech ve hře. Pro kompletní informace o novinkách sledujte web.
Užitečné odkazy: Pravidla, Seznam změn, Tým Ekura
Zamčeno
Uživatelský avatar
Saggitarius
Game Administrator
Game Administrator
Příspěvky: 1141
Registrován: sob 01. kvě 2010 14:53:16
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 2986 poděkování

Bezpečnost vašich údajů a hesel

Příspěvek od Saggitarius » pát 11. lis 2011 23:00:06

Občas se objeví téma či tiket, který tvrdí, že nikdy nikomu nedal údaje k přihlášení a stejně byl vykraden. Proto vzniká toto téma, jako taková ukázka jak se lze k heslům dostat.


Jak jsou tedy data a hlavně tedy hesla na sindicate zabezpečena ?

Takže, nejprve je zde hardware ochrana.

Databáze je chráněna firewalem, který zamezí přístupu každému, kdo se nepřipojuje z jednoho ze 3 PC.
1 z nich je web (sindicate), zbylé 2 jsou IP adresy našich PC.
Kdyby se však stala chyba a dokázal by někdo prolomit hardwarový firewall (například jiný web na stejném PC v rámci hostingu), je nutno se prokázat přístupovým heslem. Kdy každý i správný přístup je monitorován. Ještě se doteď ale nestalo, že by přes firewall někdo prošel.
Stejným způsobem je chráněn přístup k serveru jako takovému. A tak se na daný PC nedá přihlásit bez hesla a kontroly IP adresy. Kde by někdo měl přístup k fyzické databázi.

Druhou stránkou je software ochrana.
Hesla v databázi k jednotlivým účtům jsou v databázi zahashována pomocí funkce známé jako HASH.
Viz reference na konci příspěvku.
Z wiki je patrné, že HASH se dá velmi obtížně dekódovat (restaurovat) Lze jej maximálně tak uhádnout.
Firma ORACLE, která vytvořila mimo jiných databázový systém MySQL, si pečlivě výpočet a kódování svých hesel střeží.
Na našem systému je navíc zvýšená ochrana hesel a to přidáním do hesel tzv. SALT viz reference.
Takže i kdyby někdo přešel přes první část tohoto příspěvku až k heslům, čekal by jej vcelku nadlidský úkol. Zde by bylo pro útočníka snazší si upravit svou vlastní postavu/účet než se "babrat" s heslem cizího účtu.

Druhá možnost jak se dostat k surovým datům v databázi je výpis přes tzv SQL Injektáž viz reference.
Zde je však ochrana skripty, které zastaví takovéto pokusy. Ještě vyšší ochrany se dosáhlo zákazem používat speciální znaky ve všech formulářích, které se odkazují do databáze. (Již před tímto krokem však byly chráněny jinými skripty, jen se přešlo na nové účinnější).

Prozatím si nevzpomenu co bych ještě zde dopsal, ale jistě proběhne několik úprav.


A nyní se dostaneme k možnostem z druhé strany jak se dostat k vašim heslům. Druhou stranou je myšlen přístup od Vás.

Nejsnazší je sdílení účtů (dobrovolně dodány údaje). Zde nemá smysl cokoliv dodávat, snad jen to, že by se lidi divili co jsou schopni někteří udělat pro pár nul a jedniček.

Další možností je uhádnutí hesla. Zde se nejčastěji vykukové dostanou k údajů typem pokus omyl. Jistě se najde tento případ mezi vámi : Jméno postavy = jméno účtu = heslo. To jest první věc co vyzkouší útočník. A pokud přes toto projde, pak ano nedali jste nikomu údaje, ale absolutně jste neudělali nic pro jejich ochranu.

Dále zde máme možnost okoukání hesla : přihlašujete se na veřejném místě (knihovna, u kamaráda či u vás doma a kamarád stojí za zády). Čím častěji se přihlašujete, tím více má šancí heslo okoukat. Zde bohužel je problém s přehlašováním na jiné CH, kdy je nutno v launcheru znovu zadat údaje a tím dát novou možnost okoukání. Za toto se omlouváme, ale je to "nutnost ochrany".

Zábavnou částí jak přijít o účet jsou případy nazývané jako podvodné weby, slibující odměny na Váš účet. Ať už lépe či hůře tvořené s naší či bez naší grafiky. Pokud by od nás měla vzniknout taková to akce, tak bude vždy jen na našich stránkách. Nevím proč by jsme ji dávali na stránky poskytující "škaredé" domény třetího řádu.

Velmi podobnou kategorií jsou tzv. yang hacky, drop hacky, +9 hacky, trade hacky ap., které po Vás opět chtějí zadat Vaše jméno a heslo, které má zabezpečit funkčnost podvodu, ale místo toho jsou tyto údaje odeslány buď do hry, nebo na email, skype, icq .... atd.

Podobně na tom jsou tzv. keylogery. Tyto programy odchytávají to co píšete na klávesnici a jsou pak údaje odesílány útočníkovi. Tyto programy mohou být nabaleny na předchozí kategorii (takto si zabezpečí útočník přístup i k dalších účtům, na které se přihlásíte) či již na samotnou instalaci hry (proto vždy doporučujeme používat jen a pouze instalace uvedené na našem webu, které jsou "čisté". Co k nim přibalí jiní (ne vždy to tak musí být, ale neručíme za ně) to již nelze prověřovat.

A přicházíme k další variantě. Tou jsou programy pro správu na dálku. Kdy poskytnete možnost ovládat Váš počítač na dálku. Tuto schopnost má mnoho programů a mimo jiné také Skype (hojně využívaný). Kdy stačí, že máte tuto funkci povolenu (či vyžádánu) a útočník pak změní údaje přímo na vašem PC.

Další možností jak být okraden je, že budete hrát či přistupovat ke svému účtu na počítači, který je již některým výše uvedeným příkladem napaden. Čistotu počítače si například ve škole či knihovně nemáte kolikrát ani jak ověřit.

Stejné problémy se dají sepsat na téma bezpečnosti vašich emailu. Kde platí to samé a je to často opomíjeno. Například kombinace kdy je heslo shodné jak pro email tak pro účet.Takže je třeba si dávat pozor kde, na čem či před kým se přihlašujete. Jak máte ochráněn počítač či přístupové údaje. A kdo všechno má k danému počítači přístup.

Nástrah na běžného hráče čeká mnoho, ale není v našich silách se o vaše PC postarat. My chráníme data jak je to jen z naší pozice možné. Zbytek záleží na Vás.

Další náměty klidně v diskuzi.

Edit 23:15 :
Ještě jedna připomínka, která se týká daného problému. Pokud někdo napíše tiket, ve kterém žádá údaje ke svému účtu, tak bohužel většinou narazí. V rámci ochrany osobních údajů, ke kterým jsme se ze zákona zavázali, nemůžeme poskytovat údaje třetím osobám. Franta Čahoun z Horní Dolní nemůže dostat informaci, na kterém účtu má postavu FrantaCahoun i kdyby byla jeho, když nenapíše na tiket z emailu, který patří k danému účtu atd.

_________________________________________________________
Reference:
HASH http://cs.wikipedia.org/wiki/Ha%C5%A1ovac%C3%AD_funkce
Typy hesel a SALT http://interval.cz/clanky/salted-hash-d ... zpecnosti/
SQL Injection http://cs.wikipedia.org/wiki/SQL_injection
[GA]Saggi
Ekura tým

Pokud máte nějaký problém, kontaktujte nás na http://www.ekura.cz/herni_ucet/support

Zamčeno

  • You do not have permission to post in chat.
@ Dejvx « ned 11:43 am »
@HeXaPrO,  je to jeho volba
@ NikolAstrid « ned 10:06 am »
@beniamino,  Dárky na úkol jsem viděla v ledovce
@ TomasFoxx « ned 9:57 am »
@HeXaPrO,  kdyby bylo, tak tam ta možnost změnit daně není
@ beniamino « ned 9:21 am »
dárky jsou prosím vás taky v ledovce nebo tu jezdím zbytečně dokolečka
@ HeXaPrO « ned 1:00 am »
Není banovatelné či trestuhodné, když král dělá naschvály a ochuzuje naschvál říši o yangy z pokladnice ?
@ Trubice « sob 11:23 pm »
@Medvidek,  Nemůžeš to psát kratší ? Já to ani nečtu takové slohové práce a nehodlám to ani změnit. Děkuji.
@ Ivetka « sob 8:24 pm »
tak nechte obě mapy mě se to líbí víc
@ Medvidek « sob 8:09 pm »
Dovolím si ještě jeden koment pak se odmlčím - nebude se vám to líbit. Grafici, testeři atd. mají práci s každou předělávkou, každým eventem, jak psal Hakan - otázka je, jestli to bude fungovat. Asi účelem není komunitu tříštit, ale spojovat. Hrát si spolu. Ne odděleně, v chatu z hry si můžeme poradit, nebo zde v chatu požádat slušně někoho o pomoc. Proto je to chat - kde se neřeší hlouposti pro medvídka, ale je za účelem problémů a rychlých reakcí od někoho z týmu. Odkazovat člena týmu na nějaké DC které s hrou má společného jen a pouze to, že nic. To je nehorázné. Diskutovat o eventech? Veřejně - to je to samé jako říci konkurenci - hele oni něco mají lepšího. Pojd na základě toho uděláme něco ještě lepšího. Opět souhlasím s neveřejným hlasováním ve hře, když už ale ne veřejně. A navíc, dřív než jsem se tu registroval, pročítal jsem poctivě každý koment tady. A vážně se mi vůbec nelíbí jak se tu někdo chová k Mionixovi. I kdyby ted nevím co - budu vždy stát za ním. Protože on je tým, ne jednotlivec. Je mi jedno co si ted kdo myslíte -ale křivdíte mu. za tu dobu co tu jsem jsem to poznal. A křivdíte vlastním všem - Tiwii, Bisce Sagimu atd. Pojdme za tím udělat čáru a po rozbalení dárků na to zapomenout a začít od znova - dokážeme to? :-):-):-)
@ Medvidek « sob 7:21 pm »
No t ose mě stává také - že raději to píšu úplně do prázdna. Vlastně jako Medvídek - ono už je divné že píšu, ale co už - příroda, stromky Vánoce - děti, rodina, písničky, vůně Purpury atd. A taky Ježuch - jen se bojím aby měl i letos medvědí kůži a ne hroší .-) Jinak sem byl tuhle na sutobusáku a taky se tam hlásilo - od do odjíždí - ale sobi sem neviděl ne ne ne :-) P.S. Vážně se mi ta obměna toho Vánočního eventu líbí - protože tam není tak plno - mám více času, nejen na single úkoly, ale i radost z toho že můžu potkávat přátele u vánočního stromku - ale co už medvídci no :-)
@ Mionix « sob 7:19 pm »
@Medvidek,  Zdravím, já vůbec nemám ponětí, o čem mluvíte. Eventů se neúčastním záměrně, aby ze mě hráči netahali informace. Na druhou stranu mi to škodí, protože nemohu poradit hráčům při jejich problémech s eventem zde na foru nebo na supportu. Ale prostě raději se budu ptát na týmovém DC než abych vědět podrobnosti a pak ze mě lidé tahali informace. :-)
@ Medvidek « sob 7:14 pm »
@Mionix - zdravím, mě se strašně líbí ty nafoukaný Vánoční ozdoby - víte jak je před Vámi tvoří - pak pokryjí stříbrem - senzační dárek (myslím že to bylo i na youtube) :-) A nebo jsem viděl, z čokolády, ruční nářadí - ale úplně skvěle udělané ... hrozně se mi to líbilo, mít víc peněz dětem to určo koupím no :-)
@ Mionix « sob 4:28 pm »
U úkolu zdobení stromečků. Je tam napsáno, že to máte oznámit dítěti.
@ Anderson « sob 11:31 am »
Keďže som natočil negatívne vyjadrenie ku zmenám, tak som sa rozhodol natočiť aj pozitívne vyjadrenie ku zmenám aby to nebolo len o tom, že sa kritizuje, ale nepochváli :) (dúfam nevadí ak sem hodím odkaz na video) https://www.youtube.com/watch?v=uoKaovjF1Fo
@ LordRayden « sob 7:24 am »
A já musím říct, že tohle je ideální reakcí k tomu co se dělo, za což děkuju též s tím, že za tím musí být bohužel další oběť ze strany týmu navíc, kterou však zase dost lidí přehlédne zamaskovanou za zášť, že vůbec někdo měnil něco, co fungovalo. Takže bych chtěl apelovat na ty, kteří si tuto mou zprávu budou číst, aby si na druhou stranu uvědomili, že se skutečně naslouchá a byla vynaložena práce pro opravu, takže to není třeba všechno vidět jen negativisticky, a povšimnout si i té snahy která vznikla na základě komunikace .❤️ A naopak pro tým by mělo být jasné, že ta komunikace je esenciální, a na jejím základě pak vznikají i tyto příjemné zprávy a ohlasy.
@ HeXaPrO « pát 10:48 pm »
Kdo jste okradl toho chudáka WarkaMucQQ o 25kk ? :D :D :D
@ Hakan « pát 10:30 pm »
Jsem rád že se tentokrát bere na potaz hlas komunity a vrátí se vánoční mapa sice o něco později ale přece jen. Věřím tomu že je začátek eventu a sněhu ve městech pripadne více, ale prostě ta mapa k tomu byla určena a patří k tomu. Proto chci poděkovat Mionixovi protože věřím že on je ten co má zásadní podíl na této změně. A třeba to i dospěje do bodu zpětné vazby která bude formou ankety. A to anonymní ankety. Prostě bych dal do hry "quest" a v něm by byl dotazník spokojenosti s eventem :)
@ Dejvx « pát 9:01 pm »
@Skullhlav,  co se zametlo ? přečti si novinku která je aktualizovaná . ( kdy od 8.12. bude možno navštívit i původní oblast zimního království. Bude tedy na Vás, kde budete úkoly plnit.).
@ Skullhlav « pát 8:43 pm »
Takže se to zametlo pod koberec, typické :D
@ BloodyCip « pát 5:28 pm »
... jako hledat to čuně po celým Sohanu je dost na šaškec, ale funguje taky bez problémů.
@ Mionix « pát 5:28 pm »
@BloodyCip,  To si myslím i já. ;-) že hráči řádně nečtou, co je v úkolu. Ono to chce jít pod Vánoční strom.
@ BloodyCip « pát 5:11 pm »
Tak líbání funguje bez problémů teď vyzkoušeno. Problém je možná v tom, že je třeba pořádně přečíst zadání úkolu.
@ NikolAstrid « pát 4:58 pm »
Já bych chtěla týmu moc poděkovat za vyslyšení a plánované navrácení Vánoční mapy. Takže moc děkuji, těším se na ní. :)
@ NikolAstrid « pát 4:52 pm »
@shoppak,  Dobře, děkuji. :)
@ shoppak « pát 4:51 pm »
Ledovka
@ NikolAstrid « pát 4:51 pm »
@shoppak,  A kde jsi prasátko hledal, prosím? Abych mohla poslat info dál. :)
@ Mionix « pát 4:51 pm »
@shoppak,  super, děkuji. Tak ještě zda někdo udělal úkol se jmelím. Děkuji
@ shoppak « pát 4:51 pm »
Mně včera úkol ze zlatým prasátkem fungoval
@ NikolAstrid « pát 4:49 pm »
@Mionix,  Taky jsem měla stejné dotazy ve hře a nemohla jsem poradit, tak budu případně ráda, jestli se tu někdo podělí o radu. :)
@ Mionix « pát 4:48 pm »
@NikolAstrid,  já se nejvíce těším, až dostanu výslužku od maminky. Její salát, nadevše. :-) To pak jím řízky plus salát k snídani, obědu i večeři klidně 3 dni v kuse. Pak si ale musím dát aspoň 14 dní pauzu. Leze mi to i očima. :-D
@ NikolAstrid « pát 4:47 pm »
@Mionix,  To jste mi udělal chutě, naposledy jsem měla řízek vloni na Vánoce. :D
@ BloodyCip « pát 4:46 pm »
Mno já bohužel vzhledem k věku a zdrav. stavu skoro vůbec, ale tiše strašně moc závidím, měl jsem to stran salátu a řízku podobně :-)
@ Mionix « pát 4:46 pm »
Hloupý dotaz? Podařilo se někomu udělat úkol se jmelím a úkol se zlatým prasátkem? Mám na to dotazy a ticket, tak jestli to jde, či ne? Já se klasicky neúčastním. :-) Děkuji za zpětnou vazbu.
@ Mionix « pát 4:44 pm »
@BloodyCip,  Ne, to jen protože to měli v hospodě, tak jsem si koupil jídlo domů. Já mohu řízek se salátem v podstatě kdykoliv. :-)
@ Mionix « pát 4:43 pm »
@BloodyCip,  Já už jsem v klidu. Od doby co to forum neleží na mých bedrech, je tu tým Boardů včetně BA a opravdu se tomu věnuji jen když mám čas, tak od té doby jsem opravdu v klidu. Beru to prostě s klidem jako v práci. I když tam občas prskám. :-)
@ BloodyCip « pát 4:43 pm »
.... a to budeš trénovat až do vánoc ?
@ Mionix « pát 4:41 pm »
Z jiného soudku. Já již trénuji na Vánoce. Včera jsem si koupil 4 smažené řízky a bramborový salát. Abych náhodou nevyšel ze cviku. :-)
@ BloodyCip « pát 4:37 pm »
Asi nezbývá než poděkovat diskutujícím za především slušnou a (NikolAstrid) rozhodně ne nudnou diskuzi. Mr. Mionixovy za pevné nervy a týmu za možná malý zázrak :-)))
@ Nonepovideeej « pát 4:33 pm »
Já už musím jen souhlasit s NikolAstrid a poděkovat za úžasné shrnutí dojmů z Vánočního eventu. Vše, co tady ze Tvé strany zaznělo, má hlavu a patu. Na prvním místě by měla být právě ta komunikace, od které se veškeré věci, eventy, názory apod. odvíjí. Za mě jsem hrozně rád, že se vrátí eventová mapa a jen doufám, že v ní nevznikne nějaký problém. Přecejenom se muselo udělat spoustu úprav, změn a programování, což určitě nebylo jednoduché. Hezký zbytek dne a krásný event všem! :)
@ Dejvx « pát 3:52 pm »
tak toto je už extrém :D
@ NikolAstrid « pát 3:51 pm »
@Medvidek,  Nápodobně
@ Medvidek « pát 3:37 pm »
@NikolAstrid - v tomto znění k tomu nic nemám, tiše souhlasím, a přeji vydařený advent. Nashle MEdvídek :-)
@ NikolAstrid « pát 3:31 pm »
Předem se omlouvám všem za nudné výměny názorů. Takže výsledek je takový, že za komunikaci, snahu a ochotu se musí platit? Pro mě prostě ne. Komunikace s člověkem a zájem o to, co by si přál, je základním úspěchem každého úspěšného projektu. Cílem práce není mít jen spokojeného kupujícího a abych byla spokojená já, ale mít spokojenou komunitu kolem sebe, protože i když jsem dnes věnovala půl dne svého času někomu, kdo mi nic nezaplatil, právě třeba díky němu a jeho kladné zkušenosti se mnou budu mít příští týden platícího kupujícího nebo rovnou dva. Pokud se ale k danému člověku dnes postavím tak, že mě nezajímá, na co se ptá a co mi chce říci, sama si zazdím budoucí příležitost získat nejen finanční ohodnocení, ale i možnost sebe a svojí práci někam posunout. Čím více se lidem věnuji, i když nemusím, tím větší mám dosah k potenciálním zákazníkům. Když budu konkrétní třeba u zmiňovaných her, tak velká řada her funguje úplně na stejném modelu jako Ekura. Tedy základ zdarma a možnost si zaplatit určitý nadstandard, ono to má svůj nesporný význam pro růst komunity. I hra, kterou jsem zmiňovala, funguje stejně, ale neznamená to, že se nebude dělat s lidmi a pro lidi, včetně těch, co hrají zdarma. Ekura má provozovatele, je to něčí práce, není to hobby studenta, který o večerech nemá co dělat a dělá to pro lidi čistě z dobroty srdce. Píšete "To že se něco změní, je dané tím, aby se udržela hráčská základna." A není právě ta komunikace s lidmi základem toho, aby to tak bylo? Nemělo by být cílem provozovatele právě vytvořit tu spokojenou komunitu? A není tedy lepší a i finančně a časově výhodnější investovat čas do toho, abych si s lidmi popovídala, zjistila jejich názory a přání, než abych tvořila zmiňovaných 20 hodin denně něco, o co nebude zájem? S těmi anketami to berete zbytečně kriticky a přijde mi, že to moc komplikujete. Prostě komunikovat a naslouchat. Pokud se zajímám o svojí komunitu, tak se po čase dostanu k tomu, že jsem schopná uspokojit alespoň většinu z nich, ale to se musím napřed prostě obtěžovat dělat právě to, za co nejsem placená. Vše je jenom o tom chtít. Chtít něco dělat pro lidi bez lidí za mě prostě nejde.
@ Medvidek « pát 3:31 pm »
Cupra píše: Nikoho nezajimas medved, jsi zbytecnej jako Pekarova
Zdravím pokud to nikoho nezajímá, jak si mylsíte pak 1 osobu ano - vás - tidíž iracionální komentář. Jen prohlubuje toxic reakce. A k tomu dalšímu onen nick - hráče který uvádíte neznám. Takže to asi bude mít spojitost s něčím jiným, ale rozohodně ne s hrou :-)
@ Medvidek « pát 3:27 pm »
Lejno píše: Každý príspevok odveci jak voda v koši, nemá zmysel vôbec sa s tebou baviť
Zdravím, a přesně tuhle vormulaci nejen vy používáte např. ve vztahu s adminem - Mionix. už to chápete? Nebo ještě je třeba nějaký ten čas? Je to na vás .... a možná se pak staně zázrak .... :-)
@ Cupra « pát 3:26 pm »
Nikoho nezajimas medved, jsi zbytecnej jako Pekarova
@ Lejno « pát 3:19 pm »
Každý príspevok odveci jak voda v koši, nemá zmysel vôbec sa s tebou baviť
@ Medvidek « pát 3:18 pm »
Takže závěrem - aby to bylo jasné, co z toho plyne? Máme advetní event - super! A děkuji za něj. Konečně se blíží Vánoce. Jestli chceme hlasovat - pak jedině na požádání člena a.t. Tzn. slušně požádat např. pana Mionixe o nějakou anketu na nějaké téma. Ale nemůžeme si to vynucovat. A proto lituji ale paní pane Lejno, ne vždy je skutečnost taková jak na 1 pohled vypadá. Ono existuje více možností jak hlasovat - a to přímo tady, např. SZ, nebo tuším že i někde jinde je na to jakási položka .... . A pozitivum na těch 3 slozích? Všichni vidíte a asi i tušíte, že se s NicolAstrid ve všem neshodujeme. Ale nenadáváme si, chováme se k sobě slušně, a respektujeme se. I když nesouhlasíme ne ve všem, jeden s druhým ... . A proto si necháváme své názory jako své názory, vysvětlili jsme si své postoje a tím to končí .... . Nic víc nic mín - díky Nicol ... :-)
@ Lejno « pát 3:07 pm »
Toto neboli prezidentské voľby ale priblbly príspevok na dc, kde ľudia mohli zahlasovať, tak z toho nerob celoštatny prieskum
@ Medvidek « pát 1:42 pm »
A co se týče hlasování, nepíšu že to jako průzkum musí být špatné - ale - nelze tomu věřit. Aby tomu bylo možné věřit, pak už je to systémová věc. Tzn. Činnost dejme tomu adminu - by musel někdo dozorovat, asmini by museli být strikně dle VOP. Hloupost že? Tak, dále to hlasování, aby bylo korektní - potom bysme museli mít stanovy - kde přesně lidé, kteří budou muset hlasovat, by museli mít nějakou tu důvěru, a také, by jsme je jako hráči museli - ehm, zvolit. A jistě pokud by takto zvolení kandidáti porušili nějakou tu stanovu, museli by být na základě něčeho potrestáni. Pokud tedy chceme mít profesionální hlasování .... ale to je fuk. :-)
@ Medvidek « pát 1:29 pm »
@NikolAstrid -to je hezké, co jste napsala - bohužel to, aby přesně tohle mohlo být aktuální a reálné - by pak musela být hra zpoplatněna. Tudíž bysme jako hráči vlastnili účet atd. Bohužel, zde je nám účet propůjčen, a tak pokud se stane cokoliv, my tu můžeme řvát jak chceme, ale k ničemu to nebude. To že se něco změní, je dané tím, aby se udržela hráčská základna. Proto se mi ale vůbec nelíbí, jak někteří přistupují ke členům afministrátorského týmu. Nemají důvod cokoliv kompenzovat, dokonce ani nemusí oznamovat údržbu nám hráčům. Vše se děje jen na základě udržení hratelnosti + komunity, jistě i těch pár penízek za mikrotransakce. Což dle mě pokryje běh serveru + údržbu - ale aby se spousty věcí překopala na to si to asi až tolik nevydělá. Proto pro mnohé u nás je to frustrující, že zrovna ten či onen návrh tak skvělý nevyjde - nebude vložen do hry. Ono to k pochopení je. Já tu nepíšu, je to špatně, ale je nutný rozlišovat, hru kterou si jako hráč platím, nebo free on-line. A takových her moc není. Jinak přesně proto, že někdo to dělá jako profi - tzn. vydělává mu to, je to jeho živnost má pod sebou x lidí které platí, a tudíž je to ziskovka, pak je vše zpoplatněno, a mělo by to fungovat v podstatě tak, jak jste uvedla. Ale u podobných her jako je tato, spousty věcí závisí na ochotě nejen majitelů - ale hlavně týmu co bude chtít spustit. A v podstatě, ted hodně ošklive - když se budem chovat jak jste uvedla jako "dobytek" ke členům týmu - nikdy se věci nezlepší, a spíš to odradí tu snahu pro nás něco dělat. Vždyt se přeci bude jen a pouze rýpat. Ted je zaktualizováno opět ona lokace a zpřístupněna od 6.12. Ale pokud to budu brát tak jak bylo púvodně, potom tam bylo něco že tenhle event bude probíhat v několika etapách. Pro lepčí příklad stačí např. na 1 ch testovat různé eventy - což se možná i děje a dle účasti se vytvoří statistika. Taková, jestli to ti hráči budou hrát nebo ne. Ale věřit nějakému hlasování? A co když si to za týden rozmyslí? Tomu moc věřit nejde - tady funguje na 100% - nezkusíš nevíš .... Děkuji a příjemné adventní dny. Medvídek.
@ BloodyCip « pát 11:55 am »
Dokonale řečeno :-)
@ NikolAstrid « pát 9:58 am »
@Medvidek,  Já vycházím čistě ze svých zkušeností. Jako předchozí dva komenty, je to čistě můj názor. Mio komunikuje vlastně jediný a opakovaně tady napsal, že nikdo jiný si tu návrhy a názory lidí nepřečte. Lidi tu pak píší trochu jako dobytek i proto, že vlastně vědí, že to nikam nedojde a je to spíš ventilace toho, co mají v hlavě. Jdou si sem postěžovat, to je normální lidská vlastnost. Pokud dělám pro lidi, tak by mě ale předně mělo zajímat, co lidi chtějí. Měla bych mezi ty lidi zajít a vědět, pro koho pracuji. Zajímat se o jejich názor ještě před problémem, což mi většinou pomůže se mu vyhnout. Lidi by měli vědět, že tu jsem a mám zájem s nimi jednat. Už když jsem jako hodně mladá nastoupila na první brigádu, kolegyně, která mě vedla, mi řekla pro mě dosud velmi podstatné heslo - Náš zákazník, náš pán. A pak následovalo "I kdyby to byl sebevětší blb a tys měla den blbec, tak to na tobě nesmí být znát, protože to on tě živí". Sama vím, že není vždycky možné vyhovět ve všem, ale vždycky je to předně o té komunikaci, snaze a vztahu k zákazníkům. Pozitivní i negativní reakce jsou součástí každé práce. Pro mě ty negativní byly naopak vždy příčinou toho, že chci pracovat dál a chci to příště udělat líp. To, co se tu psalo včera, za mě nebyla hádka, ale projevení názorů lidí. Být to reakce na moji práci, tak si řeknu, že jsem něco pohnojila a chybu hledám u sebe. Ať se řeší cokoliv, je to můj problém, protože já jsem ten profesionál a na nějaký ublížený a ukřivděný postoj a rozmýšlení, jestli se mi příště do něčeho vůbec bude chtít, není místo. Rozhodně bych nenapsala něco ve smyslu "Jak jsem to měla vědět?", protože právě ta vlna reakcí mi říká, že jsem to vědět měla a mohla a je to tedy můj nedostatek. Ve své práci jsem neřešila větší problém několik let. A není to tím, že se změnili ostatní, ale že jsem se změnila já.
@ Nibby « pát 9:57 am »
Konečně cítím tu vánoční atmošku za ten sníh chválím líbí se mi to ;)¨
@ Lejno « pát 9:17 am »
Dobré ráno, tak aspon niečo sa na základe včerajších interakcii zmenilo, takže má zmysel o tom diskutovať, aj ked je to vizuálna zmena, ale aspon niečo, takže díky. Btw. ak by niekoho zaujímalo, tak takto vyzerá štatistika na discorde po 15hObrázek
@ Skullhlav « pát 9:05 am »
vypadá to spíše jako radioaktivní spad
@ Samo1996 « pát 7:42 am »
Dejvx píše: sníh v městě je super ;) <3
s týma zelenýma kvetinama tam určite áno 🤣
@ Dejvx « pát 7:36 am »
sníh v městě je super ;) <3
@ Medvidek « pát 7:35 am »
@NikolAstrid - zdravím, nejsem členem týmu, ale mám rád objektivitu. Je to na delší koment - ale vezměme si návrhy - 1. něco navrhnu. 2. Někdo rozhodne. 3. Možnost editace apod. 4. Musím to bud obhájit já sám jako návrhář, že to bude přínos, nebo za mě někdo jiný. A ted upřímně když tu pročítám reakce hráčů - hráček - vážně by se vám do ěnčeho nového chtělo? Jasně probrat to ze všech stran je pozitivum - ale ne se hádat. HOdně lidí tu křivdí týmu - a bohužel i panu Mionixovi. Přátelské rýpnutí - do interních věcí nevidíme, a jsem za to rád, ale, třeba Mionix je přímo propojen se sagim, lacíkem a dalšíma a možná, tu funkci instruktora má i kvůli něčemu úplně jinýmu ... některé věci se dají spojit jiné ne :-) Kritika má vycházet z faktů. Jsou to postoje - ale vesměs tu je cca 10 nicků který na mě vždy budou reagovat negativně. Ale obsah komentu přitom nevidí - občas pokud by se vážně zamysleli ... A třeba i proto s náma komunikuje jen Mionix - já bych se ho nějak slušně a s respektem na to zeptal ... ale nemůžu, jsem přeci hloupý zvíře, idiot a blb (lékažské termíny, neberu to jako urážku) - naopak si myslím že tým maká, a spousty návrhů so jry implementuje, jen nevíte čí návrhy to jsou ......... :-)
@ Trubice « čtv 9:39 pm »
dalo ti to odměnu pouze na 4 postavy
@ Trubice « čtv 9:39 pm »
Myslím, že tohle omezení bylo i v eventové mapě

Who is chatting

offline Dexter 
offline Hakan 
offline Mionix 
offline Sirrey 
offline dD420