Hlavní změna hře je tedy možnost vstoupit do nové mapy zvané bažina Swamp (mapa není tvořena námi, jen jsme ji propůjčili námi vymyšlený název pojící se na krátký příběh a námi upravovaná monstra).
Toto území je již hodně staré, ale lidská noha na něj již dlouho nevstoupila, neboť toto území je opředeno spoustou tajemství a nebezpečných monster (vlkodlaky počínaje, přes různé liliputy až po zmutované arahany konče). To nejen díky nim zde nikdo nechodí. I když jejich bojová technika je pozoruhodná, neboť boj s jedním jedincem vyvolá automaticky pomoc dalších kamarádů, kteří jakoby vycházeli ze země kde čekali na snadnou kořist, a vám vpadnou do zad. O této nekalé taktice se jinde vůbec nehovoří. A asi tomu přispívá právě měkká zem bažinatého území.
Co se týče možnosti nalézt toto území, tak v tom vám pomůže někdo, o kom by se to asi ani neřeklo a je třeba dotyčnou osobu najít a nebude to lehké hledání. Sice tato postava není klíčová, ale ví o bažinách snad nejvíce, neboť díky výpravě do nich a tím, že se jako jediný vrátil z početné skupiny je nazýván vyvrhelem, zrádcem a jinými hanlivými jmény. Ale to poznáte sami, že i on svým egem dokáže odradit a své přátele si vybírá.
Pro vstup do bažin je nutné mít lvl 100, neboť je třeba říci, že nižší levely by v této výpravě neobstály a pletli by se při bojích zkušeným bojovníkům pod nohy, jenž by to mohlo způsobit jejich smrt, tuto možnost nemůžeme povolit a proto vstup hlídá strážce hory, který sídlí osamocen na vrcholku nejvyšší hory hry (žádná jiná není tak vysoko položena

Vzhledem k nepřátelskému prostředí bažiny vám zajistí přístupový předmět ochranu je na určitý čas, s tím že muži a ženy zoceleny žárem bitev jsou odolnější proti místnímu prostředí a vydrží v něm na jednu dávku déle než nezkušení.
Proč ale tam vlastně chodit ? Jedna z hlavních věcí je nabrání bojových zkušeností, neboť unikátní a zákeřná technika bojů vás naučí mnohému. Navíc je to podivné, ale některé předměty, které u sebe nosí zdejší "obyvatelstvo" u sebe podnebím získávají zajímavé schopnosti. Diamanty jsou ještě tvrdší a čirejší, zlato ryzejší ap. A tak získávají na své hodnotě i obyčejné věci. Navíc oplývají zbraněmi těch, které zabili a tak se z toho dá udělat i výhodný zdroj obživy prodejem pro nás již zastaralých zbraní, ale stále dobře prodejných.
Tímto bych skončil toto krátké povídání, nicméně ještě je nutno zmínit několik drobností. Tím, že se otevřel vstup tak síly temna dostaly druhou šanci a zvýšil se počet dopadů meteorů na naše území, země přitažlivosti je naštěstí dobře chráněna množstvím bojovníků, ale ostatní území již na tom tak dobře nejsou a právě tam temné síly budou soustředit svou moc.
Navíc se zdá, že díky tomu se nacházejí předměty u monster ve větších počtech, než bylo doteď pravidlem. Uvidíme jak se s tímto novým světem vypořádáte.