Herbaření

Herbaření je jedna z nových schopností postav. Léčivé bylinky, které jsou relativně málo dostupné a využívají se pro míchání lektvarů, je nyní možno pěstovat a také sbírat na všech mapách.

Základem je sehnat buď 2 kusy bylinky pro nasazení na Zahrádce. Je také možno zasadit Semínko, z něj vyrostou některé ze základních bylinek případně orchidejí na zvláštních místech. Zahrádka se nalézá v prvním městě a je rozdělena na 10 míst k pěstování.
Jinno - Pyungmoo - Uplně vpravo nahoře na mapě (mapa)
Chunjo - Joan - Uplně vlevo dole na mapě (mapa)
Shinsoo - Yongan - Uplně vlevo dole na mapě (mapa)

 
Čísla jednotlivých pozicí na zahrádce

Pozice zahrádky Přístupné Lze pěstovat Orchideje Lze získat Orchideje ze semínka
1 - 5 Dle úrovně herbaření NE NE
6 - 7 Zakoupením Prémiového povolení sadby v Item Shopu ANO ANO
8 Zasazení využije 5 Císařských Bodů NE ANO
9 Zasazení využije 1 kus Hnojiva NE ANO
10 Jen po použití předmětu Zahradnické povolení NE ANO

 

Ve všech políčkách je možné pěstovat bylinky dvěma způsoby:

  1. Pěstování ze semínek - vždy je nutné zasadit jedno semínko, ze kterého může vyrůst náhodná běžná bylinka. Tímto způsobem nelze pěstovat bylinky speciální. Na některých místech lze takto pěstovat orchideje (viz tabulka výše).
  2. Pěstování konkrétních bylinek - vždy je nutné zasadit 2 kusy bylinek, z kterých poté vyroste určité množství stejného typu. Tímto způsobem lze pěstovat všechny druhy bylinek.

To, jestli se vám podaří bylinky vypěstovat a kolik jich bude, závisí na úrovni herbaření. Čím vyšší úroveň, tím vyšší pravděpodobnost, že se povede bylinky sklidit a jejich množství.


Ve hře se vyskytuje 12 běžných bylinek, které se dají různě kombinovat, aby se namíchal nějaký ten speciální elixír. Tyto bylinky je možno také nalézt na všech mapách ve hře, nebo je lze získat zabíjením příšer. Pro jejich sebrání ze země však musíte již ovládat herbaření alespoň na první úrovni. Šance na sebrání je 100% a také tím získáte 1 bod do herbaření. Počet bylinek, které můžete denně sebrat je limitován podle úrovně herbaření. Sklizeň běžných bylinek je možná po jedné hodině od zasazení.

 

Dále se ve hře vyskytuje 5 speciálních ("barevných") bylinek, které je možno pěstovat až od mistrovcké úrovně a také je lze získat z libovolných monster, kdy typ byliny vždy odpovídá rase příšery (viz tabulka níže). Sklizeň je možná po 2 hodinách.


Poslední 2 byliny se vyskytují pouze v jedné lokaci a jedná se o Entarianské orchideje (růžová a modrá), které zesilují účinky a trvání elixírů. Lze je získat pouze urtžením v Entarianském sadu a nebo vypěstováním na zahrádce (dle tabulky výše). Orchideje je možné sklízet nejdříve po 2 hodinách.

Běžné bylinky

Broskvový květ Broskvový květ Zvonek Zvonek Kakikvět Kakikvět
Kořen Gango Kořen Gango Šeřík Šeřík Houby Tue Houby Tue
Rododendron Rododendron Moruše Moruše Smetánka Lékařská Smetánka Lékařská
Bodlák Bodlák Datle Datle  Sam-Zi Sam-Zi 

 

Speciální bylinky

Entariánské Orchideje

Červená bylina  Lze získat z nemrtvých a ohnivých monster Růžová orchidej Růžová Orchidej
Modrá bylina  Lze získat z lidských monster a ďáblů Modrá orchidej Modrá Orchidej
Zelená bylina  Lze získat ze zvířat a pavouků    
Fialová bylina  Lze získat z orků a pouštních monster    
Bílá bylina  Lze získat z ezoteriků a ledových monster    

 

 

Úroveň

Herbaření

Počet pozic
na zahrádce

Možno vypěstovat

Šance vypěstování

 Běžné a speciální

 Orchideje

 Běžné

 Speciální

 Orchideje

0 - 9 1 5-15 ks 5-10 ks 40 %  0 % 50 %
10 - 19 2 6-16 ks 6-11 ks 50 %  0 % 60 %
M 3 7-17 ks 7-12 ks 60 %  50 % 65 %
G 4 8-18 ks 8-13 ks 80 %  60 % 70 %
P 5 10-20 ks 10-15 ks 100 %  70 % 75 %


Sběr všech bylin a orchidejí je v plné míře hodinu po dokončení růstu. Následně započne proces schnutí, který potrvá 10 hodin. Za Každou hodinu uschne 10% úrody. Po 10 hodinách jsou všechny uschlé a zralé na vyhození. Pomocí VIP premia, které lze zakoupit pro celý účet v Item-Shopu, lze tento proces zastavit (vždy sezbíráte plné množství).

l