16.11.2023

Nové generace

Nové generace

Vážená komunito,


dnes jsme do hry uvedli další rozšíření. V Temném chrámu, až za věží, byl vystavěn menší chrám s několika oltáři, o něž se bude starat Long-Shi, který ve světě Ekura působí jako dračí posel. Co vše generace obnáší a co vše jsme upravili, zjistíte v této novince.

 

 

Úkolem dračího posla je přenést vaši původní duši do nového, mladého těla. Jakmile dosáhnete dostatečné úrovně, Long-Shi vám umožní provést prastarý rituál přenosu duše. Po úspěšně provedeném rituálu sice budete muset znovu navštívit učitele a trénovat své schopnosti, avšak získáte řadu výhod, které vám celý postup zjednoduší. Navíc s generacemi získáte nové možnosti, které původní generace mít nemohla. Nově bude možné se ve schopnostech stát legendárním mistrem. Při přechodu na novou generaci přitom bude stačit, když si předchozí úspěchy (biologický výzkum, trénink karmy, atp.) rychle oživíte.

 

Nyní k tomu, jak probíhá rituál. Až nastane správný čas, zavolá vás Long-Shi a provede vás celým rituálem. Po zaplacení vstupního poplatku, který závisí na úrovni generace, bude potřeba připravit obětní dary pro dračí bohy. Celkem jsou 4 oltáře, přičemž na každý je potřeba obětovat něco jiného. Nemusíte se však bát - každý oltář vám dá na výběr hned tři možnosti obětních komodit, z nichž stačí donést pouze jednu. Pokud by se rituál nezdařil, obětované dary získáte zpět. Také je možno obětovat Septarii, která je pro dračí bohy více než lákavou náhradou. Bohužel ji ale nenavrátí v případě neúspěšného rituálu.

 

Poté, co odevzdáte dary na všechny oltáře, bude potřeba připravit dračí elixír. Ten vám vyrobí Baek-Go výměnou za tři vzácné ingredience - části dračího těla. Lze vyrobit i silnější a účinnější variantu elixíru, avšak k němu budete potřebovat o jednu přísadu více. Části dračího těla, které jsou potřeba na výrobu elixíru, můžete poptat u starších obyvatel měst, rádi vám je vymění za něco, co se jim bude hodit více. V případě, že se vám v inventáři sejdou shodné části draka, můžete si je schovat na příští generaci, případně u těch stejných obyvatel směnit za něco jiného.

 

Jakmile budete mít elixír vytvořený, nastane čas rozhodnutí, kdy rituál provést. Je dobré si vše pečlivě naplánovat, protože nedokončené výzkumy jsou totiž "vynulovány". Například pokud odevzdáváte u biologa knihy klateb a jste v půlce, tak po provedení rituálu budete odevzdávat klatby od začátku. Oproti tomu již dokončené výzkumy, v tomto případě zuby orka, si pouze oživíte doručením ukončovacího kamene. Také je nutno se rozhodnout, v jaké podobě se v nadcházející generaci zrodíte - můžete své zaměření zachovat, nebo ho změnit (například změnit postavu z válečníka na ninju). Toto rozhodnutí si pořádně promyslete, protože další přenos duše můžete provést až po 30 dnech.

 

A co postava s postupem na další generaci získá? Jak uvidíte níže v této novince, je toho opravdu hodně. Některé odměny získáváte v každé generaci a některé se opakují v rozestupech. Jiné získáte až na předem dané úrovni generace. Postupně budou přibývat i další výhody, které zatím neuvádíme, ale až přijde čas, vše se dozvíte.

 

V tuto chvíli můžete získat:

  • Vylepšené vlastnosti těla: navýšení maximální hodnoty. Zároveň bude postava získávat body do vlastností těla i na vyšší úrovni než doposud.
  • Postupné rozšíření inventáře o jednu stranu: v rámci aktualizace jsme také upravili inventář i obchodní prodejní okno na rozměr 5x10 polí.
  • Možnost pokračovat v trénování schopností až na legendárního mistra.
  • Získání nových vzhledů, převleků.
  • U herbaření se postupně zkrátí doba růstu sazeniček a navýšení počtu sběru bylin v mapě
  • U rybaření dojde ke snížení obtížnosti ulovení ryby.
  • Při rituálu máte možnost změnit povolání.
  • Sníží se množství BZK potřebných k obarvení výstroje.
  • Možnost vyrobit platinovou tabulku pro pojmenování výstroje a výzbroje.

V rámci aktualizace jsme provedli více změn, a to jak v oblasti grafiky, herního komfortu i herního zážitku. Plný seznam změn je možno nalézt v rozsáhlém patch logu hry - ten naleznete na https://www.ekura.cz/patchlog/7412

 

Chyby, které se objeví při aktualizaci, opravíme v co nejkratším čase v nočních kumulativních patchích. Do jejich vyřešení prosíme o strpení.

 

Víme, že se nedá zavděčit všem, ale věříme, že si v aktualizaci každý najde něco, díky čemu bude s úpravami spokojen.

 

Přejeme příjemné herní zážitky
Tým Ekury

» Seznam
l