NOVINKY

28.4.2022

Pálení čarodějnic a první máj

Pálení čarodějnic a první máj

Vážená komunito.


Světla zhasnutá, jen plamen svíčky vrhá stíny na omšelou zeď. V rohu místnosti se pavouk v pavučině houpe. Je slyšet praskot dřeva, které v peci hoří, a občasné mňoukání černého kocoura, jenž za pecí usíná. Místností se ozývá zvuk tichého zaklínání a line se podivná vůně. To již čarodějnice vaří ve svém kotli elixír mládí.


14.4.2022

Velikonoce

Velikonoce

Vážená komunito, 


již 10. dubna nám začal jeden z nejkrásnějších týdnů v roce. Nejen, že máme jaro v plném proudu, ale právě Květnou nedělí, nám odstartovaly velikonoční oslavy. Tyto oslavy mají své zvláštně pojmenované dny a my si Vás otestujeme při soutěži OX, zda je všechny dobře znáte. Napovíme, že je jich celkem sedm a poslední je Velikonoční pondělí.


11.4.2022

Vyhodnocení MDŽ a oslav sv. Patrika

Vyhodnocení MDŽ a oslav sv. Patrika

Vážená komunito,


bludiště v mapě Cathair ghríobháin zavřelo své brány, a svatopatrické oslavy tak dosáhly svého zakončení. Byly to bujaré oslavy, během kterých teklo zelené pivo proudem, zlaťáky z kotlíků cinkaly o zem, nožky bolely z neustálého běhaní po bludišti a leckoho možná stále bolí oči z té všudypřítomné zelené barvy.


18.3.2022

Den Sv. Patrika

Den Sv. Patrika

Vážená komunito,
zelená je zpět a po roce opět oslavíme den svatého Patrika. Významný to den irské kultury. S českou kulturou nemá moc společného, ale vzhledem k zajímavostem, které tento svátek nabízí, Vám jej připomínáme již několik let. Letos jej spojíme i s jiným speciálním dnem, který je opředen tajemstvím.


7.3.2022

MDŽ

MDŽ

Vážená komunito,
ani letos nezapomínáme na ženy, kdy se 8 březen stal v roce 1975 mezinárodně uznávaným svátkem. Připomíná nám odvážný pochod v ulicích stávkujících švadlenek za rovnost volebního práva a postavení žen ve společnosti.


10.2.2022

Valentýn

Valentýn

Vážená komunito, 


jako každý rok i ten letos jsme pro Vás připravili oblíbený event ke svátku svatého Valentýna. Tento svátek připadá na 14.2. a my jej budeme oslavovat společně s Vámi celý týden.


» Archív
l