NOVINKY

1.12.2020

Advent je zde

Advent je zde

Vážená komunito, 


zimní období nás pomalu plní radostí ze sněhové nadílky. Děti objevují první kouzlo koulování a v horských končinách stojí nejeden sněhulák. Sáňky jsou očištěny od celoročního prachu. Lyže se začínají blýskat prvním voskem. Ve velkých městech se otevírají první stánky s horkým punčem a v obchodních centrech se linou tóny vánočních písní. Je tu opět to krásné období adventních radostí.


17.11.2020

Vyhodnocení oslav

Vyhodnocení oslav

Vážená komunito,


velmi nás těší váš zájem o naše eventy a s velkou radostí sledujeme, jak společně plníte tabulky statistik a zdoláváte hodnost za hodností. Letos nám podzimní eventy přinesly opravdu velké množství hodností. Utkat o prvenství v tabulkách se mohl nejen hráč, ale také cechy a následně i celé říše. Máme pro Vás i zajímavosti a kuriozity.


30.10.2020

Halloween a dušičky

Halloween a dušičky

Vážená komunito,


dnešním dnem odstartovala druhá část podzimních eventů. Čekají na Vás oslavy Halloweenu společně s Dušičkami.
Do světa Ekury se i letos probojují proslulí a magičtí Fantomové dýní v doprovodu Pirátů, díky kterým si můžete přilepšit pár zlaťáky. Nabruste si nožíky, jenž zapomnětlivý Yu-Hwan postrádá. Nejen ony budou potřeba k výrobě luceren z dýní, které nám jako každý rok svátečně ozdobí Ohnivou zemi a navodí tak tu správnou duchařskou atmosféru.


22.10.2020

Vznik Československa

Vznik Československa

Vážená komunito,


dnešním dnem byly zahájeny tradiční podzimní oslavy, při kterých se do herního světa po tuto dobu navrátí temná atmosféra. V první části oslav se můžete opět těšit na oblíbené díly Státních znaků, které nám připomínají Vznik Československa.
Tento svátek připadající na 28.10. si připomínáme od roku 1918.


9.10.2020

Oslavy sv. Václava a sv. Ludmily

Oslavy sv. Václava a sv. Ludmily

Vážená komunito,


tentokrát jsme Vám naservírovali příběhy svaté dvojice. Kdo si splnil v loňském roce řadu úkolů s příběhem o svatém Václavovi, měl možnost navázat dalším příběhem a získat tak zajímavou knihu o svaté Ludmile. Ochuzený o letošní příběh svaté Ludmily nebyl nikdo, bylo však potřeba propátrat již zmíněnými tajemnostmi příběhu svatého Václava.


25.6.2020

Vyhodnocení oslav 10. výročí Ekury

Vyhodnocení oslav 10. výročí Ekury

Vážená komunito,


oslavy jsou za námi a jak je naším zvykem, zveřejníme také to, jak se Vám při oslavách dařilo.


Tentokrát však doporučujeme všem si toto vyhodnocení přečíst. Naleznete v něm i další dárek.


15.6.2020

Posunutá údržba

Posunutá údržba

Vážená komunito,


vzhledem k naplánovaným servisním úkonům v serverovně bude údržba přesunuta na pátek od 5:00 do 8:00. V této době budou také ukončeny oslavy výročí.


Děkujeme za pochopení.


Edit 19.6. 7:00: servisáci si mákli a stihli to dříve. Takže můžeme hru spustit.


5.6.2020

Ekura má 10 let

Ekura má 10 let

Vážená komunito,
je to již 10 let od spuštění Ekury. A jako každé správné narozeniny je na místě je pořádně oslavit.


Připravili jsme si pro Vás téměř dvoutýdenní oslavy, které Vás zavedou do již tradičního císařského města Kazmadan.


15.5.2020

Pálení čarodějnic - Vyhodnocení

Pálení čarodějnic - Vyhodnocení

Drazí hráči, 


vynesení Morany a přivítání Jara se nám celkem vydařilo. Venku nám slunce začíná hřát co mu síly stačí. První jarní deštík máme také za sebou. Popel z hranic, kde hořely čarodějnice odvál vítr a připomínkou jarních oslav jsou nám májky zdobící města a vesnice.


1.5.2020

Pálení čarodějnic a první máj

Pálení čarodějnic a první máj

Vážená komunito,


abychom společně mohli přivítat jaro, bude zapotřebí ulovit a upálit pár čarodějnic. Připravili jsme si pro Vás několik událostí, které Vás provedou oslavami jak pálení čarodějnic, tak i oslav prvního máje.


Využili jsme osvědčené a zaběhnuté části oslav, některé jsme upravili, aby byly zajímavější a přidali i naprosto nové části, které podpoří cechovního týmového ducha.


l