6.3.2015

Entarian

Entarian

Konečně je to tu. Celý svět Ekury je na nohou. Špitá se, že na konci Kerindoru se objevil podivný portál, sálající obrovskou silou. Bylo to jen na malou chvíli, ale i to stačilo mágům řádu ke zjištění, kam tento portál vede. Na jeho druhém konci se nachází rozlehlá kopcovitá země, zvaná Entarian. Náhle, jako by do sebe vše zapadlo. Kdo vlastně jsou Kerindorané? Odkud přišli a proč vše, co obývají, je jen pustina a pár rozvalin? A kdo vlastně jsou dnešní Entarianci.


Tam, kde leží odpovědi na tyto otázky, číhá však také smrtelné nebezpečí. Otevření portálu zajisté nebyla náhoda. Ačkoli mágové již usilovně pracují na jeho stabilizaci, riziko protiútoku je velmi vysoké. Skrze portál se Kerindorem nese podivné kvílení a tlukot bubnů. Přišel snad konec tří velkých říší? Máme se obávat nejhoršího?

Máš-li ještě dost síly, tas svou zbraň a pospíchej na seřadiště u Kerindoria. Teď není čas na rozkoly, nechť se všechny tři říše postaví společnému nepříteli. Jakmile bude míra volné energie opět stabilizována, musíme počítat úplně se vším. Vzhůru bojovníku, tvá zem na tebe spoléhá!

Bojovníci tří říší se každý dostaví ke svému Kerindoriu. Přesný čas bude ještě ohlášen, podle odhadů by k tomu však mělo dojít za soumraku tohoto dne.

 

Popis Aktualizace hry:

Je nám potěšením představit komunitě zbrusu nový datadisk, nazvaný podle její hlavní součásti - tedy nové lokace Entarian. V následujícím přehledu se dozvíte, jaké změny jsme si pro Vás připravili.

Nová mapa - Entarian je zcela nová, originální a detailní lokace, která svým zpracováním hravě překoná všechny předchozí počiny. Dominantou celé mapy je Entarianské opevnění včetně hradu samotného, za zmínku však určitě stojí také přístav, kouzelný sad, nebo Entarianské polnosti. Vstup do této oblasti je možný od levelu 120 a to přes portál na samotném konci Kerindoru.

Nový systém Kerindoru - S otevřením Kerindorského portálu souvisí také úprava systému Kerindoru. Abychom Vás nepřipravili o překvapení, necháme tuto část prozatím zahalenou tajemstvím. Nově Kerindor zůstane otevřený neustále (to znamená, že postava může v mapě zůstat navždy), omezen bude pouze vstup do mapy, pro který bude nutné vždy jednou za dvě hodiny zničit Sentinel. Odejít z mapy bude možné pomocí teleportéra na samém začátku.

Nové sběratelské úkoly - Těšit se můžete na celou sadu nových úkolů a to od levelu 120, 130, 140, 150 a 160 (navýšení levelu je plánováno, ale prozatím zůstává stále na 150). Zasazeny jsou právě do světa Entarianu, avšak při jejich plnění zdaleka jen v jedné lokaci nezůstanete. Samozřejmostí jsou lákavé odměny, ze kterých si však každý zvolí tu, která mu nejvíce vyhovuje.

Herbaření - Po dlouhém čekání přichází s tímto datadiskem také slibované rozšíření herbaření. Z pěti volných míst na zahrádce je již jedno využito "eventovým" zahradnickým povolením. Další volné místo bude možno využívat jedině se speciálním hnojivem, které lze získat dropem z monster. Třetí volné místo pak bude vyhrazeno pro PvP hráče, kdy každé zasazení bude stát 5 Císařských bodů. Poslední dvě místa pak připadnou speciální povolence, kterou bude možné zakoupit v Item Shopu hry.

Sběr bylinek - S herbařením úzce související činnost, tkví v hledání a sbírání rostoucích bylinek. Ty se vyskytují nejen v Entarianu, ale nově také v dalších 28 mapách s příznivým podnebím. Sbíraní se ne vždy musí podařit, to závisí na úrovni Herbaření Vaší postavy. Každé úspěšné sebrání však také několik bodů do Herbaření může přidat. Kromě běžných bylinek, jakými jsou například Kakikvět, nebo Smetánka, jsou od nynějška dostupné dvě další - Modrá a růžová orchidej.

Nové elixíry - Nejsilnější elixíry se vyrábějí právě s použitím výše zmíněných orchidejí. Mají prodloužený účinek na 60 minut a samozřejmě také o něco vyšší hodnoty, než elixíry staré. Použití je možné od levelu 95.

Nové úkoly - V Entarianu bude mít hráč kromě sběratelského plnit ještě další dva velké úkoly. Jedná se o Oltáře čtyř živlů a Ducha lesa. Oba tyto úkoly jsou a budou do jisté míry opakovatelné a těšit se můžete na originální a neotřelá zadání s maximálním využitím možností hry.

Nová výbava - Do hry bylo přidáno celkem 12 nových nositelných předmětů. Jedná se o sadu přileb, štítů a bot (každá po 4 kusech). Každý kus je přitom osazen zcela unikátní kombinací bonusů. Navíc každá tato sada disponuje dalšími dvěma vrozenými bonusy, které lze změnit protočením, avšak není možné je z předmětu zcela odstranit. Tyto sady jsou sestaveny s pečlivým výběrem a ohledem na co nejvíce aspektů hry a celkovou užitečnost bonusů jednotlivým typům postav. Vzhledem k tomu, že některé předměty bude možno nosit už od levelu 90, nejedná se o přímou konkurenci dračích věcí, ale spíše o alternativní směr vývoje.

Nová monstra - Entarian by samozřejmě nebyl ničím bez krvelačných protivníků. Tuto roli zde zastupuje klan Askerů a silnější klan Keskirů, každý zastoupený 7 druhy monster. Kromě toho lze v Entarianu také nelézt tři stromové démony a několik dalších, více či méně nebezpečných protivníků. Každé monstrum má přitom svá specifika a i zde byly naplno využity možnosti hry. Monstra tak disponují novými odolnostmi, speciálními typy útoků a rovněž speciálními negativními efekty. Nejsilnější protivníci pak dokáží svou aurou zesilovat také ostatní a dodávat jejích útokům ještě daleko ničivější účinek, nebo naopak zvyšovat jejich odolnost.

Nový systém vylepšování - Každý kus výbavy je vylepšován velice specifickým způsobem s přiměřenou obtížností a atypickými požadavky. Tuto část prozatím necháme otevřenou a zjištění příslušných informací je tak na Vás, hráčích.

Toulce - Speciální pozornosti se dočkaly postavy lukostřelců. Nové je možno ve hře získat toulce, jejichž hlavní výhodou je možnost uchování většího množství šípů, než jaké dovoluje kapacita inventáře. Toulec je možné nosit přímo na postavě (na místě šípů) a mimo jiné také zvyšuje šanci na návratnost vystřelených šípů. Hráčům s VIP premiem se navíc šípy sebrané ze země automaticky vloží do toulce. Do hry byly vloženy dva typy toulců, z nichž jeden bude dostupný jako drop z monster, zatímco druhý lze zakoupit pouze za Císařské body.

Nové předměty v ItemShopu - V souvislosti s Entarianem budou do ItemShopu vloženy některé předměty, které hráči ulehčí pobyt v lokaci, stejně jako plnění některých úkolů.

Úprava rybaření - Před několika týdny byla vydána první část úpravy, kdy se kompletně přepracovaly hodnoty u grilovaných ryb. Dnes následuje část druhá, aneb rozdělení ryb podle jednotlivých lokací. Z této úpravy lze pak Benefitovat především v Entarianu. Do budoucna je také možno organizovat rybářské události (eventy) a další akce související s rybařením.

Nová privilegia - především za války říší bude nyní možnost kromě standartní čtveřice získat také další dva speciální bonusy. Jsou jimi Šance na zlepšení předmětů (10%/5%) a Šance na vytěžení rudy a více vykopaných lektvarů okouzlení (20%/10%).

Nový hudební doprovod - Do sountracku hry byly při přidány tři nové skladby od hudební skupiny Greedy Invalid.


Toliko k novinkám. Na závěr se sluší dodat to, čeho si možná někteří z Vás všimli - v seznamu zcela chybí slíbená schopnost Lovectví. Ta se nám bohužel nepodařila až do tohoto termínu dokončit v takové podobě, abychom ji mohli s čistým svědomím vydat jako součást datadisku. Prosíme proto o trpělivost. Věříme, že Lovectví za ni stojí.Doufáme tedy, že tyto změny uvítáte, s novým datadiskem zažijete u Ekury spoustu zábavy a svou přítomností umožníte serveru další rozvoj.

Tým Ekury

 

» Seznam
l