15.10.2015

Secure mód - ještě vyšší zabezpečení

Secure mód - ještě vyšší zabezpečení

Vážená komunito,

rádi bychom Vám touto formou představili nový systém zabezpečení, takzvaný Secure mód, který nahradí systém pečetidel a rozšíří jej o další možnosti. Smyslem tohoto opatření je navýšit bezpečnost Vašich účtů na maximum a zamezit tak co největšímu množství krádeží ve hře.

Samozřejmostí je zachování maximální možné uživatelské přívětivosti tak, aby mohl tento systém používat opravdu každý. Jeho aktivace je samozřejmě zdarma a tým Ekury ji důrazně doporučuje.

 

Nejčastější bezpečnostní prohřešky hráčů jsou:

 • slabé heslo
 • identické heslo pro několik účtů
 • identické heslo na různých herních serverech
 • stejné heslo k účtu jako k e-mailové schránce
 • sdílení přihlašovacích údajů s kamarády, či rodinnými příslušníky
 • zlákání se na podvodný web, či program s vidinou výhod ve hře
 • spuštění programů třetích stran, které obsahují tzv. keyloggery, což jsou programy, které zaznamenávají a odesílají, které klávesy uživatel stiskl.

Tento seznam není zdaleka úplný a obsahuje pouze nejčastější možnosti. Před většinou těchto problémů dokáže ochránit Secure mód.

Jak Secure mód funguje a jak jej aktivovat?
Není třeba se obávat, systém je velice jednoduchý. Ve zkratce lze říct, že je nutné pouze první přihlášení z každého počítače potvrdit na e-mailu, dále se nic nemění. Následuje trošku podrobnější popis.

 • Po aktivaci Secure módu (na webu v nastavení účtu) je kontrolováno každé přihlášení do hry.
 • Pokud se pokusíte přihlásit z počítače, který ještě není přidaný, je automaticky odesílán e-mail s informací o jaký účet se jedná a z jaké IP adresy se někdo snaží přihlásit.
 • Tento e-mail také obsahuje odkaz, pomocí kterého můžete daný počítač přidat na seznam povolených.
 • Pro lepší zapamatování daného počítače si můžete tento počítač pojmenovat krátkým popiskem.
 • Počet přidaných počítačů není nijak omezen.
 • Seznam všech povolených počítačů je možno spravovat pomocí rozhraní zde na webu. Každý počítač lze kdykoliv ze seznamu odebrat (je vyžadováno potvrzení na e-mailu).
 • Účet chránený Secure módem není možné vložit do aukčního systému Hero Market.
 • Secure mód lze kdykoliv plně deaktivovat (tuto možnost nedoporučujeme), ale od potvrzení deaktivace běží ochranná lhůta 48 hodin, než bude skutečně Secure mód vypnut.
 • Secure mód neochrání hráče, pokud ztratí přístup ke svému e-mailu a to jakýmkoliv způsobem, jako například zcizením celé e-mailové schránky nebo ztrátou údajů k e-mailovému účtu. Zde je jedinou naší možností nezobrazovat celou e-mailovou adresu v nastavení účtu. Ochranu e-mailu tak musíte vzít do svých rukou.

Měl/a jsem nastavená pečetidla. Co se s nimi stalo?
Všechna Vaše pečetidla na PC byla automaticky převedena na záznamy v Secure módu a ten byl na Vašem účtě automaticky aktivován. To znamená, že Vaše účty zůstávají nadále chráněné a nikdo jiný, než definované počítače, se na ně nemohou dostat.
Pokud jde o pečetidla na IP adresu, ty nový Secure mód nepodporuje, protože nejsou dostatečně bezpečná. Pokud Vám tedy z některého počítače nepůjde přihlásit (dříve na něm bylo pečetidlo na IP), je nutno jej nejprve na e-mailu přidat.

Nemám přistup na svůj e-mail. Jak mohu Secure mód aktivovat?
Pro veškeré akce v Secure módu je nutný přístup na e-mail. Pokud jej nemáte, kontaktujte svého poskytovatele e-mailové schránky a pokuste se k ní obnovit přístup. Není-li to možné, obraťte se na support hry.

Je aktivace Secure módu povinná?
Prozatím není aktivace Secure módu povinností, ale tým Ekury jeho zapnutí důrazně doporučuje. Je možné, že v blízké budoucnosti se stane Secure mód povinností pro další hraní. Do té doby je Secure mód v „testovacím režimu“, kdy můžete upozorňovat na případné nedostatky a kdy může procházet drobnými úpravami, které však neovlivní jeho základní funkčnost.

Zapnul jsem Secure mód, ale nepřišel mi žádný e-mail. Co s tím?
Zkontrolujte, jestli se orpavdu díváte do správné e-mailové schránky, na které je účet registrován. Pokud ano, zkontrolujte také obsah složek "Spam" a "Hromadná pošta", někdy se e-maily zatoulají tam. V případě přetrvávajících potíží nás kontaktujte na supportu.

 
Několik ukázek Secure módu:

Seznam PC Odmítnutí přihlášení

 

 

» Seznam
l