23.3.2017

Vyhlazování hran

Vyhlazování hran

Možností, jak zkrášlit hru je mnoho. Není to sice to hlavní, co by mělo dělat hru hrou, ale je to jeden z jejich důležitých aspektů, který na nové hráče zapůsobí. I my se snažíme, abychom nejen přinášeli vhodný obsah do hry, ale aby také vypadal k světu. Zbavujeme se pravidelně překlepů, šotků, ale po grafické stránce se toho mnoho neudálo. Až dodnes…


Jak lze vlastně vylepšit grafický dojem ze hry? Je možné přidat grafické efekty v prostředí. Vyměnit textury za výraznější, ostřejší a ve vyšším rozlišení. Použít modely s vyšším počtem polygonů a detailnější animací. A nebo vše vyhladit pomocí nejrůznějších technik.

 

Od dnešní údržby jsme do hry přidali zástupce poslední zmiňované možnosti - vyhlazování hran. Jeho úroveň je možno volit v launcheru, kde je na výběr ze čtyř možnosti. První volba znamená vypnuté vyhlazování, tedy hra beze změny. Ostatní volby určují, jak kvalitní vyhlazovaní bude použito, přičemž platí, že čím vyšší hodnota, tím lepší výsledek. Následující snímky ze hry ilustrují rozdíl mezi vypnutým vyhlazováním (staré) a osminásobným vzorkováním (nové).

 

Porovnání vyhlazování efektu s přiblížením. Vyhlazení hran u objektů. Vyhlazování u NPC postav.
Porovnání vyhlazování efektu s přiblížením Vyhlazení hran u objektů Vyhlazování u NPC postav

 

Volba vyhlazovaní je aplikována na všechny hlavní aspekty hry, tedy od postav hráčských, přes NPC postavy, monstra, objekty, stromy, vnitřní prostory (např. jeskyně), až po efekty. Nutno dodat, že podle našich měření je při použití nejlepší varianty vyhlazování (8x) pokles výkonu hry o cca 5 až 10%, což při dnešní úrovni hardware považujeme za velice přijatelné.

Pokud chcete vyhlazování vyzkoušet, nezapomeňte jej zapnout v launcheru hry!

 

Doufáme, že se vám bude tato novinka líbit a přejeme příjemnou hru.

Pokud jste již vyhlazování hran vyzkoušeli, prosíme o anonymní hlasování v anketě: Anketa

 

» Seznam
l