1.5.2020

Pálení čarodějnic a první máj

Pálení čarodějnic a první máj

Vážená komunito,


abychom společně mohli přivítat jaro, bude zapotřebí ulovit a upálit pár čarodějnic. Připravili jsme si pro Vás několik událostí, které Vás provedou oslavami jak pálení čarodějnic, tak i oslav prvního máje.


Využili jsme osvědčené a zaběhnuté části oslav, některé jsme upravili, aby byly zajímavější a přidali i naprosto nové části, které podpoří cechovního týmového ducha.

 

Ve starých legendách se traduje, že se čarodějnice slétají na sabaty pořádané při úplňku za přítomnosti satana na odlehlém místě od civilizace. Satan byl vyobrazován v podobě kozla s lidským tělem a čarodějnice přilétají ze všech stran na košťatech, lavicích a démonech. Démon, tedy společník čarodějnice byl vídán v podobě pavouka, kočky, krysy, hada či jiných zvířat. Na sabatech se nejen divoce tančilo kolem ohňů, zpívalo či obcovalo, míchaly se zde také různé masti, lektvary, zaklínalo se, obětovali se kohouti a přijímaly se tak zvané novicky (nové čarodějnice). Magie se dělila na bílou a černou, kdy bílá byla využívána u dvoru pro dobro lidu. Zaháněla zlé duchy, léčila nemoci lektvary či dotekem, žehnala úrodě a dobytku zaříkávadly. Umožňovala díky spiritismu (vyvolávání duchů) spojovat zesnulé s pozůstalými. Naopak černá magie navozovala chaos, strach, nemoci, smrt, uřknutí či kletby.

 

Roku 1486 byla vydána kniha “Kladivo na čarodějnice“. Byl to podrobný manuál, jak rozpoznat čarodějnice, jak usvědčit člověka z čarodějnictví, nebo jak se před čarodějnicí chránit. Tato kniha se stalo symbolikou inkvizitorů a díky ní bylo po 300 let pronásledováno převážně ženské pohlaví. V tehdejší době se z čarodějnictví obviňovali lidé na základě udání. Díky bohatství se některým obviněným povedlo z inkvizičního soudu vyvléct. Pokud nebylo na zaplacení skončili lidé, převážně ženy, prodáním do otroctví, mučením a upalováním na hranicích. Inkvizice používala různé druhy mučení k získání přiznání od ženy k čarodějnictví. Převážně byl vyvíjen psychický nátlak, kdy byla žena zamčená s mučícími nástroji v kobce několik dní, pak přišlo k drcení palců, drcení celých nohou a rukou a nakonec natahování na skřipec. Když se žena přiznala byla upálena. Když se žena k čarodějnictví nepřiznala většinou její mučení skončilo těžkým zmrzačením či smrtí na mučidlech. Byla to tehdy krutá doba.


A jak je to s dnešním upalováním čarodějnic? 

 

V dnešní době se upaluje čarodějnice vyrobená ze slámy a starého oblečení. Bývá symbolem nemocí, smrti a hlavně zimy. Nazýváme ji Moranou. Symbolické upalování má odehnat vše zlé a přivítat jaro. Přeskakování ohně má mladým lidem přinést zdraví. Popel ze spáleniště se rozhazuje po polích pro úrodnost a používá se k výrobě hojivých mastí. Morana se upaluje 30.dubna a na místo spáleniště se 1. května staví Májka, která symbolizuje přivítání jara, plodnost a hojnost.

 

Na Ekuře tuto tradici ctíme a přichystali jsme pro Vás event, kde si každý milovník honu na čarodějnice přijde na své.

 

  • Čarodějné roje budou probíhat na všech kanálech hry. Získání ucha čarodějnice přinese lovci možnost vstoupit do naší již známe oblasti plné čarodějnic Ugorohu, nebo mu ucho poslouží k výrobě lasa. Laso slouží k chytání magických košťat. Koště přináší na různý počet hodin bonus zisku zkušeností. Záleží, jak šikovní budete při jeho lovu. Nejlepší lovci získají novou hodnost za splnění této výzvy.
  • Ugoroh je místo, kde se neprohání jen košťata, ale můžete zde ulovit čarodějnice. Z kousků čarodějnic půjdou opět namíchat kouzelné masti potřebné k výrobě magických trofejí. Také biolog Chaegirab ocení pomoc při výzkumu čarodějnic.
  • Při zabíjení monster v rozsáhlých oblastech Ekury, bude možné získat opět každý den stránku tajného Hexakodexu, jak už jste zvyklí z let minulých. Při jeho plném složení získáte lektvary okouzlení.
  • Májka, která zdobila první města našich říší se přesunula do různých map naší krásné Ekury. Která říše ji najde a vybojuje jako první bude mít možnost vstoupit do Ugorohu po omezený čas.
  • V itemshopu můžete nalézt naše tradiční čarodějné klobouky.

 

Novinkou v tomto roce je pro cechy připravena nová výzva. Každý cech si bude moci symboliku zapalování ohňů a upalování čarodějnic vyzkoušet na vlastní kůži. Pro založení hranice bude muset cech splnit nelehký úkol a zapojit by se měl každý člen. Na velkou vatru je potřeba dostatečné množství materiálu. Po získání všech potřebných věcí stačí vybrat to nejlepší místo. Každý cech bude mít jen jednu možnost pro vytvoření své vlastní hranice. Na hranici bude možné spálit naprosto cokoliv a jakou odměnu vám ochranný a symbolický oheň přinese se jistě brzy dozvíte.

 

Váš tým Ekury.

» Seznam
l