15.3.2021

Oslavy sv Patrika

Oslavy sv Patrika

Vážená komunito,
jak bývá zvykem s blížícím se jarem nám narůstá počet eventů a nebude tomu jinak ani v následujícím týdnu. Připomene si významný svátek pocházející z irské kultury a to den 17. března, nazývaný dnem svatého Patrika. S českou kulturou nemá moc společného, ale vzhledem k zajímavostem, které tento svátek nabízí, Vám jej připomínáme již několik let.

 

V letošním roce se opět budete moci utkat o nejrychlejší čas v našem zákeřném bludišti v zemi zvané Cathair ghríobháin. Do této země Vás zavede náš opilý přítel. Země je plná tajemných postav a určitě se objeví i Leprikon se svým plným kotlíkem peněz. Někteří z Vás tuto mapu dobře znají a splnit výzvy pro získání kostýmů bude jistě hračka. Kdo si do země Cathair ghríobháin netroufne, nalezne zelenou výbavičku v našem Item Shopu.

 

V minulosti měla být tradiční barvou irských oslav modrá. Vzhledem k tomu, že je svatý Patrik vyobrazován v modrém rouchu. To se však v 17. století změnilo a uznávanou barvou k tomuto svátku se stala zelená. Proč zrovna zelená? Někde jsme se dočetli, že barva byla zvolena díky krásné irské krajině. Jinde zas píší, že symboliku zelené barvy odráží irská vlajka. Jak to bylo, se už asi nedozvíme. Oslavy svatého Patrika postupně pronikají i do našich končin. Obléci si zelené oblečení, vytáhnout ze skříně vysoký zelený klobouk, či jít do hospůdky na tradiční zelené pivo bývá v tyto dny pomalu rutinou.

 

Vzhledem k tomu, že nám současná doba nedovolí tančit v ulicích v zelených barvách, zpívat a společně s přáteli popíjet to lahodné zelené pivko, připravili jsme pro Vás lahodný irský zelený nápoj ve hře. S úkolem na jeho získání si určitě hravě poradíte. Pozor však ať Vás jeho tajemná síla neporazí.

 

Užijte si následující dny v radosti, spokojenosti a my se budeme těšit z Vašich úsměvů.

 

Event bude ukončen 21.3. přesně o půlnoci. Vaše pivíčka se dovaří i po skončení eventu. Budete si je moci vyzvednout u Octavia.

 

Přejeme krásné oslavy svatého Patrika.

Váš tým Ekury.

 

 

 

Seznam známých účinků pivního moku:

Jak jest všeobecně známo, tak opilí lidé vydrží o něco málo více (prostě necítí bolest).

Trochu špatně se jim chodí (motají se).

A malinko se jim deformuje vidění.

Nutno podotknout, že lze vypít více piv, ale nesmí se to přehánět.

A také opilost se projeví adekvátně v počtu vypitých pivních moků.

Nebojte, všechno ale postupně také odezní.

Otravou alkoholu zde trpět nebudete.

 

» Seznam
l