30.4.2021

Pálení čarodějnic a první máj

Pálení čarodějnic a první máj

Hořííí, hořííí, hořííí… každý člověk by hned utíkal, nebo volal hasiče, ale u nás tomu tak není. V českých zemích se z každého nadšeného kluka i holky v tomto období stává Jánošík, který s nadšením přeskakuje hořící hranice.

 

Ve vesnicích se připravují na 30. duben velké hranice na podpal. Tvoří se dřevěné kříže, na které se navlékají staré hadry. Ty se vycpávají slámou a tvoří tak pomyslné čarodějnice. Statný smrk se porazí, ohobluje se kmen od kůry a jen špička stromu se nechává stále zelená. Ženy pletou věnec z chvojí a zdobí jej barevnými fáborky. Věnec je pak upevněn pod okraj zelené špičky stromu.

 

Celá tato paráda začíná se soumrakem, kdy májka majestátně stojí uprostřed vesnice a vedle se pomalu rozhořívá velká hranice. Při měsíčním svitu se vhazuje vytvořená čarodějnice do ohně. Oslavy ke konci dubna mají velkou tradiční hodnotu. Oheň a pálení čarodějnice je symbolikou vyhnání zimy a májka vítá jaro. Každá vesnice si svou májku střeží až do ranních hodin, aby ji obyvatelé sousední vesnice nepodřízli. Celou noc se popíjí, pojídají pečené dobroty a zpívá. Pokud jste se nikdy neúčastnili oslav ukončující zimu a vítání jara, vřele doporučujeme. Atmosféra bývá opravdu spiritistická.

 

Obdobnou idylku můžete zažít i u nás ve hře, kdy se cechovní vatry opět rozhoří. Díky síle jejich kouzelné moci obdaří cech zajímavým bonusem. Čarodějné roje se rozletí do všech koutů Ekury a na Vás bude je všechny vymýtit.

 

Májky v různých mapách budou čekat na dobytí tou nejsilnější říší, aby vybojovaly vstup do temné mapy Ugoroh, kde se prohání kouzelná košťata a skrývají zlé čarodějnice. Věříme, že míchání čarodějných mastí a vytváření magických trofejí se stane zábavou až do 13. 5. 2021.

 

Tak již neváhejte a pusťte se do eventu s plným nasazením. Váš tým.

» Seznam
l