27.9.2021

Den české státnosti

Den české státnosti

Vážená komunito, 


musíme Vám oznámit smutnou zprávu. Dne 22.9. byl poslední letní den a ve stejný den v čase 21:21 nám na scénu nastoupil podzim. Toto roční období nás prozatím potrápilo jen lehkým deštěm a slunce se chvílemi ještě pere se studenou frontou. Ale i tak věříme, že si společně s námi užijete nejen barevnost podzimních dní, ale také spoustu zábavy u našich eventů.

 

 

V posledních letech jsme si v tento čas 28. září připomínali státní svátek nazývaný Dnem české státnosti. Připomínáme si tak vraždu svatého Václava, patrona České koruny. 28. září je dnem Václavovi smrti, kdy v roce 935 byl zrazen a ubodán bratrovo stoupenci při cestě do kostela. Celý tento historický příběh jsme Vám nabídli při splnění eventu v podobě knihy v letech minulých.

 

 

Následně jsme tento příběh rozšířili o zajímavý event s další významnou postavou, hrající roli ve Václavově životě a to samotnou svatou Ludmilu, babičku knížete Václava. Kdo event splnil, mohl si odnést druhou knihu k Soonovi do vitrínky.

 

 

Letos jsme si pro Vás připravili poslední příběh o bratru Boleslavovi I. a další historické poznatky z našich dějin. Event není nikterak obyčejný, každý jej splnit nedokáže a výzva je v letošním roce přímo detektivní. Samozřejmě Vám budeme držet palce. Kdo, poskládá celou trilogii, může se těšit na zajímavou odměnu.

 

 

Napovídat více nebudeme a Vy se můžete rovnou pustit do řešení záhad.


Váš tým

 

 

Event bude probíhat od 27.9.2021 do nedělní půlnoci 3.10.2021.

Ti, kteří již v minulosti splnili některou z částí pokračují tam, kde minule skončili. Mají tak více času na naší novou detektivní záhadu.

Oslavy nebudeme zbytečně rušit ani údržbou, která tento čtvrtek nebude.

» Seznam
l