18.3.2022

Den Sv. Patrika

Den Sv. Patrika

Vážená komunito,
zelená je zpět a po roce opět oslavíme den svatého Patrika. Významný to den irské kultury. S českou kulturou nemá moc společného, ale vzhledem k zajímavostem, které tento svátek nabízí, Vám jej připomínáme již několik let. Letos jej spojíme i s jiným speciálním dnem, který je opředen tajemstvím.


Letos při oslavách se opět proběhneme na čas v našem bludišti zvaném Cathair ghríobháin, do kterého Vás opět zavede náš opilý přítel a samozřejmě rekordní čas bude odměněn. V bludišti Vás čeká několik klasických výzev včetně tajemného leprikóna Někteří z Vás tuto mapu dobře znají a splnit výzvy pro získání kostýmů bude jistě hračka. Kdo si do země Cathair ghríobháin netroufne, nalezne zelenou výbavičku v našem Item Shopu.

V minulosti měla být tradiční barvou irských oslav modrá. Vzhledem k tomu, že je svatý Patrik vyobrazován v modrém rouchu. To se však v 17. století změnilo a uznávanou barvou k tomuto svátku se stala zelená. Proč zrovna zelená? Někde jsme se dočetli, že barva byla zvolena díky krásné irské krajině. Jinde zas píší, že symboliku zelené barvy odráží irská vlajka. Jak to bylo, se už asi nedozvíme. Oslavy svatého Patrika postupně pronikají i do našich končin. Obléci si zelené oblečení, vytáhnout ze skříně vysoký zelený klobouk, či jít do hospůdky na tradiční zelené pivo bývá v tyto dny pomalu rutinou.

Letos je konečně možno navštívit restaurační a občerstvovací podniky a slavit spolu s kamarády. I tak jsme ale ponechali možnost si nechat u Octavia uvařit speciální zelené pivo. Ti, kteří budou pokračovat v loňském vaření to budou mít snadnější, protože loňské zásoby jsou u Octavia samozřejmě uchovány.

Letošní oslavy jsou opředeny tajemným přemnožením podivných hadů. Prozatím se zdají plaší a snaží se před lidmi utíkat, ale oplývají schopností se vyhnout téměř každé ráně.

Užijte si následující dny v radosti, spokojenosti, kdy oslavy potrvají až do následující údržby. Přejeme krásné oslavy svatého Patrika.

Váš tým Ekury.

» Seznam
l