29.3.2024

Jarní oslavy

Jarní oslavy

Vážená komunito,
dnešní údržbou započaly naše nové oslavy jara, které se podobně jako zimní oslavy budou odehrávat hlavně v osadě Dongji. Jak se do osady dostanete a jaké změny jsme oproti zimním oslavám udělali, se dovíte v této novince.

 

Přenášecí předmět do osady byl změněn a dostal nádech jarní symboliky. Nyní vás přenese věneček pletený z květin. Na jeho výrobu je potřeba sehnat jen ty čerstvě utržené s krásnými květy. Z hub, kořenů a bodláků nikdo věneček plést nechce. Utržené květiny ze země lze přetvořit na klasické bylinky. O nic nepřijdete a jsou také obchodovatelné.

 

Osada Dongji je připravena na váš opětovný nápor. Sníh už samozřejmě roztál, po sněhulácích není ani stopy a samotných změn oproti Lucidu je více než dost. Hodně jsme si vzali z vaší zpětné vazby. Podobně jako v zimě budou i tentokrát oslavy rozděleny na několik částí, kdy dnešní údržbou započala první fáze se základními úkoly, které vás budou provázet během celých oslav jara. Rozšíření o další úkoly pak přijde příští víkend.

 

Nově také můžete kdykoliv přerušit rozpracovaný úkol a jít plnit jiný. Přijdete sice o postup v daném úkolu, ale nic nebrání se k němu později vrátit a zopakovat si jej. Navíc jsou některé úkoly více provázány a je vhodnější mít například získanou odměnu z jiného úkolu.

 

Dále jsme povolali místní permoníky, aby vybudovali přistup k vodě přímo z vesnice. Stálo je to sice mnoho sil a mnoho jich padlo vyčerpáním, ale zvládli i vystavět molo, odkud se určitě bude báječně rybařit.

 

Jistě si pamatujete permanentní odměny z oslav Lucida. Ty jsou opět aktivní, a tak je možno je plně využít. I přesto je výhodné splnit úkoly u osadníků, kteří vás odměnili již v zimě. Lákavé odměny čekají i na vás. Rovněž je možno získat nové permanentní odměny. A další ještě přijdou v nadcházející fázi oslav.

 

Novým ústředním tématem jarních oslav se stalo pěstování mrkví přímo v osadě. Vše potřebné vám vysvětlí zahradnice Liam, ale přece jenom jeden tip vám zde prozradíme. Až budete v poli mrkví hledat tu svou, stačí v okně s úkoly aktivovat úkol s pěstováním a hned se vyznačí poloha vaší mrkvičky. Nemáte zač.

 

Díky pečování o vaši mrkvičku můžete získat velmi vzácnou mrkvovou nať, jejíž konzumace vám dodá eventové premium. Doba účinku je pak závislá právě na úrovni vaší mrkve. Eventové premium má, mimo 5% navýšeného útoku, tu vlastnost, že po dobu jarních oslav zviditelňuje nepříjemné jarní mrazíky. Jarní mrazíky vás mohou překvapit tam, kde právě bojujete proti zlu (úměrně úrovni dané postavy). Zajímavé odměny a zmrzlé nepřátele ukrývají nové speciální meteory. 

 

Původní úkoly z jarního období byly upraveny a přepracovány tak, aby zapadly do osady, a tak se nemusíte bát, že byste přišli o vaše oblíbené úkoly. K tomu se pojí série nových výzev a několika možností, jak si dokončit rozehrané z let minulých. Jednu z nových výzev je možno dokonce splnit až na podzim, a to jen za předpokladu, že jste v zimě dokončili závod. Jedná se totiž o dokončení závodů v každém ročním období.

 

Věříme, že si opět nové oslavy, které potrvají až do 18. dubna, náležitě užijete. Také ještě zmíníme, že i na fóru probíhají soutěže, a to včetně výzvy o nejrychlejšího závodníka.

 

Tým Ekury

» Seznam
l